پول در آوردن ستاره‌های فوتبال در اینستاگرام!

منیژه موذن در اعتمادآنلاین نوشت: در سال ۲۰۱۹ فوتبالیست‌ها تنها برای فوتبال بازی کردن پول دریافت نمی‌کنند، آنها برای سلبریتی بودن هم درآمد دارند. ستاره‌های مطرح فوتبال با دقت در اکانت‌های اینستاگرام خود فعالیت می‌کنند تا با هواداران‌شان ارتباط برقرار کنند، باشگاه را معرفی کنند و از همه مهم‌تر میلیون‌ها دلار پول به دست آورند.

قدرت و تاثیرگذاری ستاره‌های دنیای فوتبال در فضای مجازی چنان زیاد است که برندهای بزرگ حاضرند برای همکاری با آنها میلیون‌ها دلار خرج کنند.

در این بازار پرسود، برندها و بازیکنان فوتبال، بنا بر تعداد فالوئر، عده‌ای کمتر و عده‌ای بیشتر، سود می‌برند.

۹ فوتبالیست بیش از دیگران از شبکه‌های اجتماعی خود درآمد دارند.

۹- محمدصلاح، ۱۶۵ هزار دلار

با ۳۳ میلیون فالوئر در اینستاگرام محمدصلاح مهاجم مصری لیورپول یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های دنیای فوتبال است. با این تعداد فالوئر تخمین زده می‌شود که محمدصلاح برای هر پست تبلیغاتی در حدود ۱۶۵ هزار دلار دریافت‌ کند. این مبلغ صلاح را تبدیل به دوازدهمین سلبریتی پردرآمد کرده است. اگر صلاح به گل زدن در زمین فوتبال ادامه دهد، انتظار می‌رود فالوئرهای بیشتری پیدا کند و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشد.

۸- لوئیز سوارز، ۱۸۴ هزار دلار

نفر بعدی این لیست لوئیز سوارز بازیکن تیم بارسلوناست. سوارز در اینستاگرام ۳۵ میلیون فالوئر دارد. او برای هر پست تبلیغاتی ۱۸۵ هزار دلار دریافت می‌کند. موفقیت سوارز با بارسلونا به معنای درآمد بیشتر برای او خواهد بود.

۷- زلاتان ابراهیموویچ، ۲۰۰ هزار دلار

درآمد زلاتان با در نظر گرفتن این موضوع که او در هیچ لیگ معتبر اروپایی‌ای بازی نمی‌کند، نشان‌دهنده محبوبیت بالای این ستاره سوئدی است. زلاتان نزدیک به ۳۹ میلیون فالوئر و برای هر پست تبلیغاتی نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار درآمد دارد. به عنوان یکی از کاریزماتیک‌‌ترین چهره‌های فوتبال، دریافتن اینکه زلاتان چرا چنین درآمد بالایی دارد چندان سخت نیست.

۶- گرت بیل، ۲۱۸ هزار دلار

ممکن است شرایط درون زمین در حال حاضر چندان برای گرت بیل خوب نباشد، اما شرایط در اکانت اینستاگرام او متفاوت است. بیل با ۴۲ میلیون فالوئر یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های ورزشی است. او برای هر پست تبلیغاتی در حدود ۲۱۸ هزار دلار دریافت می‌کند.

۵- رونالدینیو، ۲۵۶ هزار دلار
رونالدینیو بازیکن سابق میلان و بارسلونا در سال ۲۰۱۱ اروپا را ترک کرد و در سال ۲۰۱۸ بازنشسته شد، اما همچنان یکی از محبوب‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ است. این بازیکن برزیلی ۴۸ میلیون فالوئر دارد و برای هر پست تبلیغاتی ۲۵۶ هزار دلار دریافت می‌کند. اگر رونالدینیو در سال‌های اخیر دوران فوتبال حرفه‌ای خود را سپری می‌کرد، قطعاً جایگاه بالاتری در لیست داشت.

۴- دیوید بکام، ۳۵۷ هزار دلار

فوتبالیست بازنشسته دیگری که در رده چهارم لیست قرار دارد بازیکن سابق منچستریونایتد، رئال مادرید و ال‌ای گلکسی، دیوید بکام، است. یکی از تاثیرگذارترین و محبوب‌ترین انسان‌های این سیاره.

با ۵۹ میلیون فالوئر به نظر می‌رسد دیوید بکام بتواند برای هر پست نزدیک به ۳۵۷ هزار دلار درخواست کند. بکام مالک باشگاه اینتر میامی است و به نظر می‌رسد با شروع بازی این تیم در لیگ آمریکا درآمد او هم افزایش پیدا کند.

۳- لیونل مسی، ۶۸۴ هزار دلار

آیا لیونل مسی هرگز نفر سوم بوده است؟ او به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال همیشه در صدر جای داشته است. فاصله بین فالوئرهای بکام و مسی بسیار زیاد است. مسی ۱۳۲ میلیون فالوئر دارد و این بدان معناست که می‌تواند برای هر پست تبلیغاتی در حدود ۶۴۸ هزار دلار دریافت کند. این مبلغ بیش از درآمد کندال جنر از هر پست تبلیغاتی است (۶۱۱ هزار دلار). با وجود این، درآمد ۲ بازیکن از او بیشتر است.

۲- نیمار، ۷۲۲ هزار دلار

نیمار فالوئر کمتری نسبت به مسی دارد، اما پول بیشتری دریافت می‌کند. با ۱۲۶ میلیون فالوئر نیمار برای هر پست ۷۲۲ هزار دلار دریافت می‌کند. این رقم نشان‌دهنده شهرت زیاد اوست.

حالا تصور کنید اگر نیمار در تابستان به رئال مادرید یا بارسلونا پیوسته بود، چقدر درآمد داشت!

۱- کریستیانو رونالدو، ۹۷۵ هزار دلار
چه کس دیگری جز کریستیانو رونالدو می‌تواند شماره یک این لیست باشد؟ فوروارد یوونتوس مشهورترین بازیکن فوتبال در فضای مجازی است و ۱۸۵ میلیون فالوئر دارد. با این ارتش هواداران رونالدو می‌تواند نزدیک به ۹۷۵ هزار دلار برای هر پست درخواست کند. رونالدو در شبکه‌های اجتماعی هم مثل زمین فوتبال مفهوم جدیدی به کلمه سلبریتی داده است.

در لیست کلی سلبریتی‌های اینستاگرام او نفر سوم است. آریانا گراند و کایلی جنر تنها کسانی هستند که برای هر پست تبلیغاتی یک میلیون دلار دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن