مولاوردی سرلیست اصلاح طلبان می‌شود؟!

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر اصلاح طلبان بتوانند سنت شکنی کنند، حتما جلوه خوبی برایشان خواهد بود. احتمال دارد افرادی مثل خانم مولاوردی در سرلیست اصلاح طلبان مطرح شود.

به گزارش شفقنا ناصری در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از انتخابات مجلس چیست؟ آیا اصلاح طلبان و اصولگرایان به لیست های واحدی در طیف خود می رسند یا در این دوره چند لیست خواهیم داشت؟ به خبرنگار شفقنا‌ آینده گفت: من انسجام بین گروه های اصلاح طلبان را بیش از اصولگرایان می بینم. با توجه به اخباری که در رسانه ها وجود دارد و من آن ها را رصد می کنم، پیش بینی من این است که با توجه به شرط هوشمندانه آقای خاتمی مبنی بر اینکه هر کجا نامزد اصلاح طلب با غیرت داشته باشیم مثل دوره قبل، می توانیم حضور موثری در مجلس داشته باشیم. به نظر من این رویه چهارچوب کلی شورای سیاست گذاری را روشن می کند ولی نمی توانم از الان با قاطعیت بگویم که برخی از جریانات سیاسی و احزاب کوچک اصلاحات لیست جداگانه ندهند و با توجه به طرح آزامایشی سرا که در تهران قبل از انتخابات اجرا می شود به احتمال زیاد در تهران اصلاح طلبان لیستی واحد ارائه می دهند ولی صداهایی که از اردوگاه اصولگرایان می رسد نشان می دهد وضعیت خوبی ندارند و من فکر می کنم آنها مثل مراحل قبلی به انسجام نرسند.

سیاست گذاری ها حتما به سمت فهرست های شاخص اصلاح طلبی خواهد رفت

وی در خصوص اینکه آیا اصلاح طلبان با اعتدالیون و چهره های میانه رو ائتلاف خواهند کرد یا نه؟ گفت: این بحث با توجه به عدم همراهی دولت و اعتدالیون در بسیاری از موارد وجود دارد. این بار در بین اصلاح طلبان این بحث وجود دارد که باید عیار اصلاح طلبی کاملا وجود داشته باشد ولی تعدادی برای جلوگیری از تکرار دوره های هشتم و نهم کماکان ادامه ائتلاف را وسیعتر می کنند. پیش بینی من این است که در نهایت نظر اول قالب خواهد بود و سیاست گذاری حتما به سمت فهرست های شاخص اصلاح طلبی خواهد رفت ولی نظر دوم که نظر اقلیت است همچنان می خواهد دامنه ائتلاف گسترده تر باشد.

احتمال حضور یک جوان یا یک زن به عنوان سرلیستی اصلاح طلبان

ناصری در مورد اینکه فکر می کنید احتمالا چه افرادی به عنوان سر لیست در میان اصلاح طلبان مطرح خواهند شد افزود: اگر اصلاح طلبان در لیست شاخص تهران وارد شوند افرادی مثل آقای نعمتی و دیگران در لیست تهران قرار بگیرند افرادی یکدست و پاکدست و خوب در لیست باشند و اگر اصلاح طلبان صف شکنی کنند و سنت شکنی کنند و در سر لیست خود یک جوان و یا یک زن را قرار بدهند تاثیر بسیار قابل توجهی خواهند داشت. پیش بینی من این است که جریان رقیب در خصوص بیانیه گام دوم رهبری در چهلمین سال انقلاب حتما اگر ائتلافی نیز نداشته باشند سعی خواهند کرد جوانگرایی و زن گرایی را در شاخص عملکرد خود در لیست انتخابات قرار بدهند. اگر اصلاح طلبان نیز بتوانند سنت شکنی کنند، حتما جلوه خوبی برایشان خواهد بود. احتمال دارد افرادی مثل خانم مولاوردی در سرلیست اصلاح طلبان مطرح شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن