واکنش وکیل بابک زنجانی به اظهارات امروز‌ روحانی

رسول کوهپایه‌زاده، وکیل یابک زنجانی با اشاره به اظهارات امروز رییس‌جمهور روحانی گفت: همین طور که دستگاه قضایی در امور اجرایی و دولتی دخالت نمی کند و نباید دخالت کند، اموری که مربوط به مسایل قضایی است باید با اعتماد به قوه قضاییه  و تمکین در برابر قانون صورت گیرد و کار را به اهلش بسپاریم.

کوهپایه زاده در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: در پاسخ به اظهارات امروز رییس جمهور باید صحبت‌های یکی دو هفته پیش رییس قوه قضاییه را یادآوری کنم. آیت الله رییسی گفته بودند که کار مبارزه با فساد جدی است و دستگاه قضایی هم با تحت فشار قرار دادن از میدان خارج نمی شود. این صحبت‌های رییس قوه قضاییه نشان می‌دهد که ایشان از مبارزه جدی با فساد که پرچمش را اخیرا قوه قضاییه در دست گرفته آگاه هستند و حتما عکس العمل‌هایی در بر خواهد داشت.

وی افزود: به هرحال مساله‌ای که مطرح است این است که معمولا مفسدین اقتصادی سعی می کنند به مراکز قدرت نزدیک شوند و وقتی قوه قضاییه با قاطعیت برخورد می کند سرو صداهایی از جاهایی بلند می شود. به نظرم ما چاره ای نداریم که  همه به قانون تمکین کنیم و اصل تفکیک قوا را فراموش نکنیم.

این حقوقدان تصریح کرد: همین طور که دستگاه قضایی در امور اجرایی و دولتی دخالت نمی کند و نباید دخالت کند، اموری که مربوط به مسایل قضایی است باید با اعتماد به قوه قضاییه  و تمکین در برابر قانون صورت گیرد و کار را به اهلش بسپاریم.

وی یادآور شد: قطعا سران قوا جلسات مشترکی دارند و خیلی ابهامات را می شود در جلسات خصوصی مطرح کرد. اگر قرار است مبارزه جدی با فساد داشته باشیم اراده جدی و همکاری هر سه قوه را با هدایت دستگاه قضایی می طلبد.

وی در پاسخ به اینکه چرا رییس جمهور این سخنان را مطرح کرده و تاکنون این فسادها رسیدگی نشده است؟ گفت: این سوال را باید از خود آقای روحانی بپرسید زیرا رییس جمهور بهتر می دانند چه موضوعی باعث شده که ایشان بیاید و این مساله را  به صورت عمومی و علنی مطرح کند. حتما ایشان خودش بهترین پاسخ را دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. اینکه وکیل یک شاه دزد هم به رییس جمهور بی خاصیت مملکت کنایه بزند مشخص می کند شهر چه خرتوخری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا