آمریکا آذری ‌جهرمی را هم تحریم کرد

وازت دارایی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات ایران را به دلیل “نقشش در سانسور سراسری اینترنت” تحریم کرده است.

نا بر گزارش بی بی سی، در بیانیه‌ای که وزارت دارایی آمریکا منتشر کرده، آمده است که محمد جواد آذری جهرمی، “کارمند سابق وزارت بدنام اطلاعات است” و از زمانی که به مقام وزارت ارتباطات رسیده، در مسیر رشد فنی توان سانسور دولت، گام برداشته است.

این بیانیه می‌افزاید که از زمان وزیر شدن آقای آذری جهرمی، وزارتخانه تحت امر او به پیشرفتهایی در زمینه تحت نظر قراردادن مخالفان نیز دست یافته است.

به گفته آقای استیون منوچین، وزیر دارایی، دلیل تحریم‌ آقای آذری جهرمی این است که «به سانسور اینترنت کمک کرده و موجب شده تا معترضان نتوانند به پیام‌رسان‌ها دسترسی داشته باشند. او نوشته که این موضوع موجب شده تا “دهها میلیون ایرانی نتوانند با هم و با دنیای بیرون در تماس باشند.”»

با توجه به این تصمیم وزارت دارایی آمریکا، تمامی دارایی‌های آقای آذری جهرمی در آمریکا مسدود خواهد شد. ضمن اینکه هیچ یک از شهروندان یا شرکت‌های آمریکایی اجازه نخواهند داشت تا با آقای آذری جهرمی معامله‌ای داشته باشند.

بی بی سی در این باره نوشت: هنوز روشن نیست که اصولا محمد جواد آذری جهرمی حساب بانکی، ملک یا هرگونه دارایی دیگری در آمریکا دارد یا نه. اینترنت در ایران در روزهای اخیر (روزهای ششم و هفتم اعتراض‌ها) در برخی نقاط وصل شده، اما به طور کلی این قطعی به شکلی جدی در بسیاری از مناطق به قوت خود باقی است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن