سالار عقیلی برمی‌گردد

شرق در گزارشی نوشت: حضور سالار عقیلی در یکی از برنامه‌های ماهواره‌ای و صحبت درباره فعالیت‌های اخیرش و تور كنسرت‌های اروپایی‌اش – همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد- واکنش طیف وسیعی از ایرانیان را به دنبال داشت؛ اتفاقی كه به زعم بسیاری غیرمتعارف بود و در همان ساعات ابتدایی عكس‌ها و صحبت‌های این خواننده در شبكه‌های مجازی دست‌به‌دست شد. سالار عقیلی در اين مصاحبه تلويزيوني گفت: در خارج از ایران هزینه برگزاری کنسرت بسیار بالاست. به‌عنوان نمونه در سالن برج میلاد، پیانویی هست که می‌شود نواخت اما وقتی در اینجا خواستیم پیانو روی سن داشته باشیم، هزار و ٥٠٠ دلار هزینه اضافه طلب کردند. در میان این گفت‌وگو اما صحبتی مبنی‌بر مهاجرت او از ایران به میان نیامد. اما مصاحبه سالار عقیلی با این شبكه ماهواره‌ای برای بسیاری به معنی مهاجرت او از ایران بود. در غیاب سالار عقیلی، مدیر برنامه‌های این خواننده در گفت‌وگو با «شرق» در پاسخ به این پرسش كه آیا با هماهنگی او این گفت‌وگو انجام شده؟ گفت: طبعا تمامی صحبت‌ها درباره گفت‌وگوی ایشان با آن شبكه به بازگشت او از اروپا موكول خواهد شد و درباره تمامی این جزئیات صحبت می‌شود اما به‌هیچ‌وجه سالار عقیلی مهاجرت نكرده و صرفا برای تور كنسرت‌هایش به اروپا سفر كرده است و به‌زودی به ایران بازخواهد گشت.
معمای سالار عقیلی
از سوی دیگر صدای سالار عقیلی مدتی است که در تیتراژ سریال «معمای شاه» شنیده می‌شود؛ سریالی كه مدتی است پخش آن از شبكه اول سیما آغاز شده و واكنش‌های متفاوتی نیز به مضمون و محتوای آن شده است و تیتراژخوانی سالار عقیلی نیز دیگر حاشیه این مجموعه تلویزیونی است. اینكه با توجه به مسائل پیش‌آمده صدای این خواننده از تیتراژ این سریال حذف خواهد شد یا خیر؟ روابط‌عمومی این مجموعه تلویزیونی در گفت‌وگو با «شرق» با تأكید بر اینكه تاكنون هیچ نامه یا دستوری مبنی‌بر حذف صدای سالار عقیلی از تیتراژ این سریال به دست عوامل سازنده این مجموعه نرسیده است، افزود: همكاری سالار عقیلی حدود یك‌سالی است كه با سریال «معمای شاه» تمام شده و ضبط تیتراژ ابتدایی سریال با صدای او به آبان‌ماه برمی‌گردد و عملا دیگر همكاری‌ای با این خواننده وجود ندارد و او به‌عنوان یك هنرمند مستقل می‌تواند درباره عملكردش صحبت كند.
او ادامه داد: بعید است دستوری مبنی‌بر حذف صدای او از تیتراژ «معمای شاه» ابلاغ شود و همان‌طور كه مدیران فرهنگی در این خصوص صحبت كرده‌اند. ابعاد حضور ایشان در شبكه ماهواره‌ای «من و تو» به بعد از بازگشت او از سفر موكول شده است و باید شخصا پاسخ‌گو باشد. در نهایت اینكه تاكنون به عوامل سریال «معمای شاه» گفته نشده است خواننده‌ای به‌جای سالار عقیلی جایگزین شود یا صدای او از تیتراژ این مجموعه حذف شود. ظاهرا دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم گرفته‌‌اند تا شنیدن دلایل سالار عقیلی درباره حضور در شبكه تلویزیونی «من و تو» تصمیمی برای او نگیرند و توضیحات او را بشنوند و تا بازگشت عقیلی به ایران موضع‌گیری رسمی نداشته باشند.

 

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/Xk6Xn
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن