بهروز نعمتی: مردم کار می‌خواهند، پول نمی‌خواهند

عصر ایران نوشت: بهروز نعمتی نماینده مجلس در مورد افزایش قیمت سوخت گفت: برخی از دوستان بعد از تصمیم گیری سران قوا برای اصلاح قیمت سوخت طرح‌های دو و یا سه فوریتی برای کمک به مردم و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها مطرح کردند که خیلی در این زمینه عجله شد.

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: بنده جز نفراتی بودم که مخالف اجرای این طرح بودم اما وقتی تصمیم‌گیری شد و رهبری هم از تصمیم سران سه قوه حمایت کردند پس باید از آن تبعیت کرد. بنابراین آنهایی که مدعی انقلابی‌گری هستند باید بیشتر اطاعت کنند اما عملا می‌بینیم که آنها به مسائل دامن می زنند و به نوعی به دنبال این هستند که یک فضای انتخاباتی را برای خودشان ایجاد کنند.

عضو هیات رییسه مجلس افزود: اینکه از این فضا و نابسامانی‌ها برخی بخواهند برای خودشان کلاهی درست کنند ظلم به مردم است و نباید این اتفاق بیفتد.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: ما اگر می خواهیم در مجلس به اقشار آسیب پذیر جامعه کمک کنیم باید مشکلات اصلی آنها یعنی اشتغال جوانان را حل کنیم. الان برخی از دوستان موضوع پول پاشی را با اجرای اصلاح قیمت سوخت مطرح کرده اند که این اشتباه است. بسیاری از مردم که ما با آنها ارتباط داریم می گویند ما این پول را نمی خواهیم بروید مشکل اشتغال و ازدواج  فرزند من را حل کنید.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر مجلس می خواهد کاری انجام دهد باید دراین راستا یعنی حل مشکل اشتغال و ازدواج جوانان گام بردارد. دولت مدعی است که ۴۰هزار میلیارد تومان از این محل درآمد حاصل می شود اگر ما به صورت رندوم به هر استان هزار میلیارد فقط برای اشتغال جوانان اختصاص دهیم و فقط هم بگوییم برای جوانان زیر ۳۰سال باشند  قطعا به نفع کشور و نظام است.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: در حال حاضر یک فضای احساسی در جامعه حاکم است در فضای احساسی طرح سه فوریتی به طرح هیچ فوریتی تبدیل می شود یا طرح‎های یک فوریتی تبدیل به طرح‌های یک فوریتی و نیم فوریتی می شود که همه این طرحها احساسی است و هیجانات هم غالب می شود یعنی در حال حاضر چه در جامعه و چه در مجلس فضا هیجانی است.

وی ادامه داد: باید الان تدبیر درست کرد. ما می توانیم در زمان بررسی لایحه بودجه ۹۹ برای درآمدی که حاصل از اصلاح قیمت سوخت است برنامه ریزی درست داشته باشیم و آن را صرفا برای اشتغال در استهان‌های کشور اختصاص دهیم قطعا مردم هم راضی می شوند مردم پول نمی خواهند مردم جوان عزیزشان که جلوچشم شان آب می شود را می بینند. اگر برای این جوان اشتغال ایجاد کردیم از هزاران ۵۰ هزار تومان ما برایش بهتر است.

نعمت زاده گفت: در حال حاضر به اتفاق تعدادی از نمایندگان در حال بررسی این موضوع هستیم که تدبیری در لایحه بودجه ۹۹ شود که این پول فقط برای اشتغال جوانان اختصاص یابد. الان از هرکسی می پرسیم می گویند که برای ما کمک معیشتی واریز نشده است و مردم نسبت به این موضوع گله مند هستند و این باید شفاف سازی شود.

وی خاطر نشان کرد: دولت اگر می خواهد جراحی کند باید این جراحی در راستای رفع مشکلات اساسی مردم همچون اشتغال جوانان باشد. من حامی این دولت بودم و همین آقایان گفتند که ما مخالف پول پاشی در جامعه هستیم. خودشان الان نباید این پول پاشی را دوبرابر کنند، این رفتار در شان مردم ما نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. مجلی راس اموره یا پس امور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما کار درست رو بکنید بلکه از شما هم حمایت بشه . اون حمایتها که ملت رو آزرده خاطر کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن