خبرسازی؛ این‌بار لیست جعلی ائتلاف بزرگ اعتدالیون

سایت آفتاب گزارش داد:
در حالی که هنوز شورای نگهبان نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری را اعلام نکرده است، خبرگزاری «فارس» در اقدامی عجیب لیست کاندیداهای “ائتلاف اعتدالیون” را بدون ذکر منبع منتشر کرد.
خبرگزاری فارس با انتشار فهرستی از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری مدعی شد که اسامی نهایی نامزدهای مورد حمایت ائتلاف بزرگ اعتدالیون برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کل کشور مشخص شد.
کانال تلگرامی حامیان یادگار امام نیز در واکنش به این لیست نوشته است: هرچند در لیست مورد ادعا برای استان تهران، شخصیت‌های اصلاح‌طلب و اعتدالگرا همچون دکتر روحانی، سید حسن خمینی، آیت الله موسوی بجنوردی، مجید انصاری و رسول منتجب‌نیا قرار گرفته‌اند، اما در لیست‌های سایر استان‌ها بسیاری از چهره‌های اصولگرا و حتی منتقد دولت دیده می‌شوند.
آیت‌الله موسوی بجنوردی پیش از این اعلام کرده بود که اعتدالگرایان و اصلاح‌طلبان تا بعد از اعلام تایید صلاحیت‌ها لیستی ارائه نخواهند کرد.
مشخص نیست هدف خبرگزاری فارس از انتشار این لیست چیست.
پیش از این نیز یک خبرگزاری دیگر از ردصلاحیت‌ سیدحسن خمینی و تائید صلاحیت آیت‌الله هاشمی خبر داد و بعد از دقایقی این خبر را از خروجی خود حذف کرد. همچنین همین رسانه‌ها به نقل از آیت‌الله موحدی‌کرمانی از ردصلاحیت سیدحسن خمینی خبر داده‌ بودند که بعد از مدتی تکذیب شد.
خبرسازی و شایعه‌پراکنی این رسانه‌ها درباره انتخابات و صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در حالی است که اخیراً شورای نگهبان در اطلاعیه‌ای، رسانه‌های جمعی مخصوصاً مطبوعات و خبرگزاری‌ها را از گمانه‌زنی و شایعه‌پراکنی در خصوص تأیید صلاحیت‌ها، برحذر داشت و اعلام کرد: «در آستانه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، متأسفانه علاقه اصحاب رسانه‌ها به انتشار سریع اخبار موجب گردیده است شاهد پخش گمانه‌زنی‌ها و شایعه‌پراکنی‌های فاقد اعتبار در خصوص تأیید و رد صلاحیت داوطلبان باشیم».
انتهای پیام
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن