«ملت ایران در عرصه انتخابات نیاز به قیم ندارند»

حجت‌الاسلام عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: ملت ایران در عرصه انتخابات برای برگزیدن بهترین‌ها نیاز به قیم ندارند و هر کس از طرف بنده سفارش کاندیدایی را می‌کند کار به خطا و اشتباه می‌برد.

حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با اشاره به مهلت ثبت نام برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دور یازدهم اظهار کرد: آحاد مردم در این ایام حساس باید از تهمت و افترا و بهتان زدن پرهیز کنند چرا که ایام انتخابات عرصه باورسوزی است و مبادا شهروندان به خاطر کاندیدایی دین و آخرت خود را فدای مصلحت و برخی منافع زودگذر کنند.

وی خاطرنشان کرد: نباید در عرصه انتخابات به رفتارهای ناپسند آلوده شویم و یا بخواهیم پشت سر کاندیدایی نابجا سخن بگوئیم چرا که برای مردم ما چپ و راست فرقی ندارد و کسی می‌تواند شایسته حضور در پارلمان ملی باشد که لیاقت و شایستگی انجام امور و وکالت مردم را داشته باشد.

امام جمعه اردبیل افزود: بنده از هیچ فردی در انتخابات حمایت نمی‌کنم زیرا بر این باورم ملت ما نیازی به قیم ندارند و در موقع خود بهترین افراد را انتخاب کرده و راهی مجلس خواهند کرد.

عاملی بیان کرد: هر کاندیدایی از طرف بنده موضوع حمایتی را مطرح می‌کند قطعا دروغ می‌گوید و همین دروغ کفایت می‌کند که این فرد صلاحیت و شایستگی حضور در مجلس را ندارد.

وی گفت: مردم ما بهترین‌ها را برای سرنوشت و آینده خود برمی‌گزینند و نیازی نیست تا به توصیه دیگران عمل کنند.

خواب آمریکا و عربستان در عراق تعبیر نشد

امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه‌های نماز به اتفاقات اخیر در عراق اشاره کرد و افزود: در این اتفاقات وهابیت و داعشی‌ها می خواستند معرکه‌گردانی کنند که خوشبختانه با آگاهی و هوشیاری مردم عراق این جنگ روانی و نفوذ عده‌ای دست‌نشانده در این کشور ناکام ماند و با هوشیاری مرجعیت و مردم متدین عراق افراد توطئه‌گر به زباله‌دان تاریخ سپرده شدند.

عاملی تصریح کرد: در حوادث اخیر کشورمان نیز عده‌ای مزدور و بیگانه‌پرست با حرکت‌های نابجا سعی کردند تا با احساسات ملی ایرانیان بازی کنند در حالی که ایرای واقعی هیچ وقت پرچم کشور خود را آتش نمی‌زند و نسبت به آن هیچ تعرضی نمی‌کند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی در حوادث اخیر ایران و عراق از هول حلیم به دیگ افتادند و خواب آمریکایی‌ها و عربستانی‌ها نه تنها تعبیر نشد بلکه برای همیشه ذلت را برای آنها به همراه داشته است.

عاملی اظهار کرد: عربستان با برخی اقدامات نابجا زمینه ذلت و نابودی خود را در این حوادث فراهم کرد در حالی که همه به ماهیت پلید عربستانی‌ها یقین و باور دارند و با هوشیاری مردم ایران و عراق و همچنین هدایت مرجعیت و روحانیت بساط فتنه‌های آنها پیچیده شد.

وی خاطرنشان کرد: مردم عراق در روزهای گذشته با حضور میلیونی خود عملیات روانی دشمن را خنثی کردند و به وحدت و مقاومت آری گفتند که این حرکت آنها قابل تحسین بوده و یقینا شکست بزرگ برای دشمنان ملت ایران و عراق به شمار می‌رود.

امام جمعه اردبیل گفت: آنهایی که خاورمیانه را سال‌هاست ناامن کرده‌اند ملت ایران را به ایجاد ناامنی در منطقه متهم می‌کنند در حالی که همین آمریکا و دست نشانده‌های منطقه‌آی آنها زمینه شرارت را در منطقه به وجود آورده و همین خودسری آنها سبب شده تا میلیون ها انسان بیگناه در عراق سوریه لبنان و کشورهای منطقه کشته شوند.

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز به موضوع منطقه آزاد و ایرادات شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: شورای نگهبان تنها به نبود مصوبه دولت در این موضوع ایراد گرفته که قطعا دولت و مجلس باید این مصوبه را ضمیمه مصوبه مجلس کرده و به شورای نگهبان بفرستند تا به صورت قطعی منطقه آزاد مصوب و ابلاغ آن برای اجرا ارسال شود.

وی گفت: مردم شمال استان اردبیل نباید نگران تصویب منطقه آزاد باشند چرا که ما پیگیر این موضوع هستیم و اجازه نمی‌دهیم برخی از استان‌ها از این مزیت بهره‌مند شده و استان‌های دیگر دستشان به این موهبت نرسد.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: ما بر این باوریم یا همه استان‌های مرزی باید از این مزیت بهره‌مند شوند و یا باید بساط سایر مناطق نیز برچیده شود چرا که تبعیض و بی‌عدالتی را قبول نمی‌کنیم و یقین داریم که دولت و مجلس نیز بر همین عقیده هستند.

عاملی بیان کرد: به زودی خبرهای خوبی از تصویب نهایی منطقه آزاد توسط شورای نگهبان به گوش مردم می‌رسد و مسئولان استانی و نمایندگان از تعهدات خود عقب‌نشینی نخواهند کرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن