لوریس چکناواریان: ایران تا ابد به احترام شهدا خواهد ایستاد

«لوریس چکناواریان»، آهنگساز و رهبرارکستر می‌گوید: ایران و ایرانی تا ابد به احترام شهدا خواهد ایستاد و ارج و قرب این موجودات آسمانی همیشه زنده است.

به گزارش سازمان بسیج هنرمندان کشور، لوریس چکناواریان  درباره مراسم پاسداشت شهدای هنرمند، گفت: برگزاری پاسداشت و تجلیل از شهدای هنرمند کار بسیار بزرگ و ستوده‌ای است؛ چراکه شهدا فارغ از هر دین، مذهب، ملیت و پیشه‌ای برای ما مقدس هستند و در نظر ملت ایران جایگاه بسیار والایی دارند.

او ادامه داد: نه تنها شهدا بلکه خانواده‌های معظم و شریف آنها نیز دارای ارج و قرب مثال‌زدنی هستند؛ چراکه عزیزشان را برای همیشه در راه مام وطن و میهن هدیه کرده‌اند و باید به این بزرگواران ادای احترام ویژه‌ای داشت.

چکناواریان خاطرنشان کرد: به عنوان یک هنرمند در عرصه موسیقی ۱۶ سال از عمرم را صرف خلق سمفونی دفاع مقدس کردم که امیدوارم ادای دینی با آواها و نت‌های موسیقی و به زبان فاخر هنر برای شهدای سرزمینم باشد. وظیفه همه اقشار جامعه بزرگ و هنرمندان ایران در قبال شهدا این است که در هررشته هنری اعم از گرافیک، سینما ،تئاتر، ادبیات، شعر و موسیقی نام و یاد این سرافرازان را زنده‌ نگه دارند تا در تاریخ این مرز و بوم و برای نسل‌های آتی باقی بماند. ایران و ایرانی تا ابد به احترام شهدا خواهد ایستاد و ارج و قرب این موجودات آسمانی همیشه زنده است.

مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان کشور مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور را برگزار می‌کند.

در این برنامه قرار است از شهدای هنرمند رشته‌های مختلف هنری از جمله سینما، هنرهای نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی، عکاسی، ادبیات، خوشنویسی و شعر تجلیل شود.

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن