«خسارات قطعی اخیر اینترنت قابل محاسبه نیست»

حمیده زرآبادی ، عضو کمیسیون صنایع و معاون مجلس پیرامون قطعی اخیر اینترنت هم افزود: با توجه به اتفاقات اخیر و قطعی 12 روزه‌ی اینترنت، باید گفت که خسارات زیادی وارد شد که قابل محاسبه هم نیست

نایب‌رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون ارائه‌ی “طرح دو ‌فوریتی برای اعمال هرگونه قطعی یا محدودیت اینترنت با مجوز مجلس” گفت: طرح دیروز به مجلس ارائه شد و در نوبت است تا به صحن بیاید.

عضو کمیسیون صنایع و معاون مجلس در ادامه تاکید کرد: تا کنون لایحه‌ای از سوی دولت پیرامون این موضوع به مجلس ارائه نشده و البته اگر لایحه‌ای هم داده شود منافاتی با طرح دو فوریتی بنده ندارند.

زرآبادی پیرامون قطعی اخیر اینترنت هم افزود: با توجه به اتفاقات اخیر و قطعی 12 روزه‌ی اینترنت، باید گفت که خسارات زیادی وارد شد که قابل محاسبه هم نیست و با توجه به اینکه معتقدیم امنیت مهمترین مساله است و باید همیشه امنیت برقرار ولی ضابطه مند نیز باشد، لذا باید تا جایی که ممکن است از خسارات جلوگیری شود، مثلا مراکز دانشگاهی و پژوهشی اینترنت خود را از دست داده بودند و در تعهداتی که داشتند دچار مشکل شدند.

نایب‌رئیس کمیته ارتباطات مجلس در خصوص تست شبکه‌ی ملی اطلاعات در زمان قطعی اخیر اینترنت هم اظهار کرد: شبکه‌ی ملی اطلاعات در برخی موارد خوب عمل کرد و در برخی موارد عملکرد خوبی نداشته است. شبکه‌ی ملی اطلاعات خدمات و سرویس‌هایی است که در داخل کشور ارائه می‌شود اما در بحث کیفیت و تنوع مشخص شد که درجه مطلوب را نداریم و مسیر زیادی برای رسیدن به ایده‌ی نهایی باید طی کند.

وی در پایان اضافه کرد: جایگزینی شبکه‌ی ملی اطلاعات با اینترنت جهانی امکان پذیر نیست و تلقی اشتباهی است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا