برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

وزیر دفاع آمریکا: با کردهای سوریه همکاری گسترده داریم

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که نیروهای مستقر این کشور در سوریه، همکاری‌های جدی و گسترده‌ای با نیروهای کرد سوریه دموکراتیک(قسد) برای شکست نهایی داعش دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در جلسه‌ مجلس نمایندگان آمریکا درباره وضعیت امنیتی سوریه و خاورمیانه تاکید کرد:‌ استراتژی آمریکا در این منطقه تلاش برای تضمین نابودی پناهگاه‌های تروریست‌هاست و اینکه هیچ گونه نیروی متخاصم کنترل این مناطق را به دست نگیرد.

وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد:‌ واشنگتن در زمینه‌ مقابله با داعش موفقیت گسترده‌ای در سوریه و عراق داشته است که از جمله آن عملیاتی بود که به ترور ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق داعش منجر شد و وزارت دفاع آمریکا همچنان به همکاری با شرکای خود برای مقابله با بازگشت داعش ادامه می‌دهد.

این مسئول آمریکایی با تاکید بر اینکه واشنگتن از نقش محوری خود در مبارزه با داعش حفاظت می‌کند، گفت: نیروهای ما همچنان در سوریه مستقر هستند و هماهنگی‌های جدی و گسترده‌ای با نیروهای سوریه دموکراتیک دارند . گرچه نفوذ اخیر سربازان ترکیه‌ای به سوریه موجب پیچیدگی اوضاع شده اما وزارت دفاع هنوز اطمینان دارد که می‌تواند به این ماموریت ادامه دهد.

اسپر اهداف وزارت دفاع آمریکا در منطقه را تقویت حضور نظامی این کشور برای مقابله با دشمن، تقویت توانمندی‌های دفاعی شرکای منطقه‌ای خود و تقسیم وظایف با همپیمانانش برای رفع نگرانی‌های امنیتی‌ آنها اعلام کرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن