آیت‌الله سیستانی: نبرد اصلاحات سرنوشت‌ساز است

آیت‌الله «سیدعلی سیستانی»، مرجع تقلید عالیقدر شیعیان جهان با صدور بیانیه ای به اتفاقات اخیر عراق و تحولات این کشور واکنش نشان دادند و دیدگاههای مهمی را ایراد کردند.

به گزارش شفقنا، مرجع تقلید عالیقدر شیعیان جهان در این بیانیه که از منبر نماز جمعه کربلا و توسط حجت الاسلام و المسلمین احمد صافی نماینده ایشان قرائت شد، بر لزوم سازماندهی ارتش بر اساس معیارهای حرفه ای و وفاداری به میهن تاکید کردند.

وی همچنین بر لزوم بازسازی مناطق آزاد شده و توانمندسازی آوارگان تاکید کردند.

آیت الله سیستانی همچنین بااشاره به اینکه نبرد اصلاحات سرنوشت ساز است، بر لزوم انحصار سلاح به دست دولت تاکید کردند.

مرجعیت عالی دینی تاکید کردند: قتل، آدم ربایی، روی زمین کشاندن اجساد و مثله کردن آنها جرایمی است که باید عاملان آن محاکمه شوند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن رحیم

روزهای گذشته دومین سالروز اعلام پیروزی بر گروه تروریستی داعش در آن مبارزه تاریخی بزرگی بود که عراقی ها وارد آن شدند و  برای آزادسازی بخش های بزرگی از کشورشان که این گروه تروریستی اشغال کرده بود، به خوبی از پس آن آزمون برآمدند و در این راه به مدت سه سال و اندی دهها هزار شهید و چندین برابر مجروح و مصدوم تقدیم کردند و صفحات درخشانی از تاریخ عراق را با حرف هایی از عزت و سربلندی رقم زدند و زیبارترین تصاویر قهرمانی و ایثارگری را در دفاع از زمین، آبرو و مقدسات ترسیم کردند.

در این مناسبت عزیز که در قلب همه عراقی ها جای دارد، با عزت و افتخار، شهدای ابراری را به یادآور می شویم که خاک وطن را با خون پاکشان آبیاری کردند و به بالاترین درجات بزرگی و کرامت نائل شدند و صمیمانه ترین احترام ها و تقدیرها را به خانواده های عزیز آنها، عزیزان مجروح و معلول، مبارزان قهرمانی که همچنان بسیاری از آنها به پاسداری های خود ادامه می دهند و با شجاعت هرچه تمامتر با بقایای تروریست ها مبارزه می کنند، تقدیم می کنیم.

لازم است امروز بار دیگر بر لزوم سازماندهی ارتش و سایر نیروهای مسلح عراق بر اساس اصول مستحکم حرفه ای و به گونه ای تاکید کنیم که وفاداری آنها برای میهن باشد و برای دفاع از آن در برابر هر گونه تجاوز خارجی به پا خیزند و از نظام سیاسی آن که براساس چارچوب های قانونی و برگرفته از قانون اساسی نشات می گیرد، محافظت کنند.

ما همچنین بر لزوم تلاش برای بهبود اوضاع معیشتی در مناطق آزاد شده، بازسازی آنها و فراهم کردن زمینه بازگشت با عزت و کریمانه مردم آواره آن مناطق به منازلشان تاکید می کنیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن