رییس اسکان علوی تغییر کرد

رییس شرکت اسکان که پیشانی عمرانی بنیاد علوی محسوب می‌شود، تغییر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، مراسم تودیع و معارفه رئیس شرکت اسکان با حضور محسن منصوری مدیرعامل بنیاد علوی در این شرکت برگزار شد.

بنیاد علوی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی و توانمندسازی مناطق محروم کشور محسوب می شود و شرکت اسکان، بازوی مهندسی و عمرانی بنیاد علوی است.

این شرکت در زمینه های راه سازی، آماده سازی اراضی، ساختمان سازی، معماری داخلی، احداث پل، تونل سازی، ساخت خطوط ریلی، مترو، فرودگاه فعالیت دارد.

تا پیش از این جاوید علیزاده مدیریت شرکت اسکان را برعهده داشت که وحید خاوئی عهده دار این مسئولیت شد.

خاوئی که تحصیلات خود را در رشته معماری و شهرسازی گذرانده، پیش از این مسئولیت هایی همچون كارشناس معماری معاونت مهندسی ستاد راهيان نور، مشاور مدیرعامل شركت سرمایه گذاری مس سرچشمه، مدیركل روابط عمومی و امور بين الملل سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور، عضو هيات مدیره شركت هام ایرانيان نماینده گروه ماشين آلات راهسازی ویرتگن، عضو هيات مدیره كاشی پارس، مشاور وزیر رفاه و تامين اجتماعی، مدیرعامل شرکت ساختمانی دژ بتن، عضو هيات مدیره گروه عمران و مسکن سازه پایدار قرن و مدیرعاملی صندوق توسعه مساجد را عهده دار بود.

در این مراسم، جاوید علیزاده گزارشی از فعالیت های شرکت اسکان ارائه و با توجه به رویکرد پرویز فتاح و محسن منصوری در بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی،  بر لزوم به کارگیری ظرفیت ها در جهت خدمت به همه مناطق کشور تاکید کرد.

وحید خاوئی مدیرعامل جدید شرکت اسکان نیز ماموریت اصلی را توانمندسازی محرومان و مستضعفان دانست و بر استفاده از همه ظرفیت ها برای تمرکز بر مناطق محروم تاکید کرد.

محسن منصوری مدیرعامل بنیاد علوی در این مراسم، تاکیدات رهبرانقلاب به پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان را مانیفست حاکم بر همه فعالیت ها و راهبرد اصلی بنیاد علوی دانست و گفت: باید از اقدامات موردی و ناپایدار اجتناب شود و ساختار زیرمجموعه های بنیاد علوی بر مبنای ماموریت اصلی که مورد تاکید رهبرانقلاب است، بازمهندسی شود.

وی افزود: باید در مناطق مختلف کشور به دنبال اجرای پروژه هایی رفت که مستضعفان از آن منتفع شوند؛ مثلا در جاده سازی می توان به کریدور شرق به غرب اندیشید تا نقاط محروم متعددی از قِبل این کریدور بهره مند شوند. یقینا مستضعفان از کثرت ساخت و ساز در مناطق محروم بهره فراوانی خواهند برد.

منصوری با تاکید بر توسعه و تکثیر الگوی آبادانی و پیشرفت جامع در مناطق محروم با عنایت به مدل قلعه گنج، تصریح کرد: اکنون بنیاد علوی در ۱۲ نقطه کشور در حال انجام پروژه های محرومیت زدایی است که معتقدیم تعداد مناطق تحت پوشش بنیاد باید افزایش یابد اما این کار میسر نخواهد بود، مگر با مدل استفاده از ظرفیت نیروهای جوان جهادی.

مدیرعامل بنیاد علوی به عنوان نمونه، ساخت و ساز بیمارستان های بزرگ را اقدام خوبی دانست اما تاکید کرد که شرکت اسکان باید به دنبال ساخت مجموعه های متعدد درمان بستر در مناطق مختلف محروم باشد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن