انتقاد عضو ستاد روحانی به استاندار س و ب

رییس ستاد جوانان و دانشجویان حامی روحانی در سیستان و بلوچستان در انتخابات سال ۹۶ در نامه‌ای به استاندار این استان از انتصاب مشاورین جوان او انتقاد کرد.

متن نامه‌ی سرگشاده‌ی سیاوش کیخایی که در اختیار انصاف نیوز قرار گرفته است در پی می‌آید:

بنام خدا
جناب مهندس موهبتی
استاندار محترم سیستان و بلوچستان
با سلام

اینروزها که هموطنانم در سراسر کشور با مشکلات عدیده سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، متاسفانه هر روز با اخبار متعددی که در شان مردم استان نیست روبرو می‌شویم که بعضی از آنان دور از ذهن است.

اینجانب به‌عنوان نماینده جوانانی که در انتخابات به دعوت سیدمحمد خاتمی لبیک گفتند و به میدان آمدند و چهره به چهره مردم را مجاب به انتخاب رییس جمهور فعلی کردند، وظیفه‌ی انسانی و تشکیلاتی دارم صدای آنان باشم. به همین دلیل در خصوص انتخاب مشاور و گروه مشاوران شما چند سوال دارم و امیدوارم شما هم پاسخگو باشید:

۱- نقش ستاد جوانان و دانشجویان دکتر روحانی و اعضای فعال آن در مسائل مربوط به جوانان استان تا کنون چه بوده است؟

۲- چرا تا به حال نه جنابعالی و نه معاون سیاسی استان حاضر نشده‌اید حتی یک ملاقات کوتاه با اعضای ستاد و فعالین جوان استان که زحمات زیادی کشیده بودند داشته باشید؟

۳- هر چند که هر انتصابی حق شماست اما از آنجا که شما یک مدیر اصلاح طلب هستید، حال که با تاخیر زیاد مشاور و گروه مشاورین جوان استاندار را انتخاب کرده‌اید بفرمایید معیار و ملاک انتخاب این افراد چه بوده است؟

۴- بفرمایید ربط انتخاب مشاور جوان شما به سفارش فعالین اقتصادی خارج از استان که در گروه‌های مشورتی شما هستند چیست؟

۵- بفرمایید چرا حتی یک نفر از اعضای گروه مشاورین شما از بین جوانان فعال ستاد جوانان و دانشجویان انتخاب نشده است؟

۶- آیا این عدم انتخاب ربطی به مشاوره از فرد یا افراد خاص دارد؟

۷- فارغ از شایستگی یا عدم شایستگی دلیل شما برای انتخاب فردی که ساکن بیرجند است به عنوان مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان چیست؟

۸- فارغ از شایستگی یا عدم شایستگی بفرمایید دلیل اینکه دو نفر از اعضای یک موسسه مردم نهاد در گروه مشاوران شما قرار گرفته اند چیست؟ اگر بنا بر استفاده از ظرفیت موسسات مردم نهاد بوده چرا از سایر فعالین موسسات استفاده نکرده‌اید و دو نفر را فقط از یک موسسه؟

۹- چه رابطه ای بین مسوولیت یکی از افراد نزدیک به شما که عضو موسس این موسسه است و انتخاب دو نفر از این‌موسسه به عنوان گروه مشاورین شما وجود دارد؟

۱۰- مسوولیت این فرد در استانداری چیست که با افراد مختلف در استان برای مسوولیت‌ها و پست‌ها و از جمله مشاوران جوان صحبت و مذاکره می‌کند و خود را بعنوان تصمیم گیرنده در این خصوص معرفی می‌کند؟

۱۱- چرا دقیقا تمامی افراد عضو گروه مشاورین از دوستان و مرتبطین نزدیک این فرد هستند؟ آیا تصادفیست؟

۱۲- دلیل انتخاب فردی که منتقد سیاست‌های دولت بوده و به صورت علنی علیه دولت موضع می گرفته به عنوان عضو گروه مشاورین استاندار همین دولت چیست؟

و سوالهای بسیار دیگر.

جناب استاندار، انتصاب حق شماست اما انتظار داریم پاسخ مشخص و قانع کننده ای در خصوص سوالهای طرح شده بدهید.

بنده به عنوان کسی که مسوولیت ستاد جوانان و دانشجویان روحانی در سال ۹۶ را به عهده داشتم امروز بالای ۴۰ تماس و پیام اعتراضی از سوی جوانان عضو ستاد در خصوص این انتصاب اخیر داشتم و وظیفه دارم در حمایت از این فعالین موضوع را پیگیری کنم هر چند امید به دریافت پاسخ ندارم.

با احترام
سیاوش کیخایی

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. بحتما” نگارنده انتظار دارد با انتصاب یا برکناری مشاور، استان محروم ب و س روی آبادانى ببیند

  2. اینکه سهل است…وقتی شریعتی استاندارخوزستان با اعتراض ان فردخسارت دیده سیل چنان ناجوانمردانه برخوردمیکندواورا ضدانقلاب(یادرهمین تعریف)…وانوقت مسئولین هیئت اجرایی انتخابات را به هیئت نظارت شورای نگهبان میسپارد چه؟؟؟؟؟؟؟همه شان سروپایک کرباسند…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا