یادداشت سفیر ایران درباره‌ی آمار کشته‌های آبان ۹۸

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن پایتخت انگلیس، در یادداشتی تلگرامی درباره‌ی آمار ادعایی رسانه‌های غربی از تعداد کشته‌شده‌های حوادث آبان ۹۸ نوشت:

‏۱- برخی رسانه‌ها براساس سیاستی قدیمی برای باورپذیر کردن یک دروغ، آنرا خیلی بزرگ میسازند. خبر رویترز که کشته شدگان حوادث اخیر را ۱۵۰۰ نفر اعلام و دستور صدور خشونت‌ها را به رهبری نظام مستند نمود، از همین نمونه است. این درحالیست که تدبیر رهبری همواره مدارا با تظاهر کنندگان بوده است.

۲- حتی عفو بین الملل که بدنبال بالا بردن آمار غیرتایید شده بوده، تعداد کشته شدگان را حدود ۳۰۰ نفر دانسته است. چنانچه خبرنگاران رسانه‌های غربی هم توجه کردند، رویترز در خبر جعلی خود به‌نحو‌عجیبی به کشته شدن چند صد خانم در حوادث اشاره دارد در حالیکه حضور خانمها در تظاهرات پایین بوده است.

‏۳-اصولا اینکه یک رسانه خارجی بدون داشتن خبرنگار و اطلاعات دست اول در محل، بتواند ادعای دستیابی به آماری از قربانیان حوادث اخیر در ایران داشته باشد محل سؤال است، بویژه از سوی خبرگزاری رویترز که دفتر آن دقیقا بدلیل همین سیاست جعل خبر و دروغ پردازی چند سال پیش در ایران بسته شد.

۴- خبرگزاری رویترز که بخشی از کمپانی تامسون رویترز بوده و چندین سال پیش از سوی کمپانی اصل انگلیسی خود به یک شخصیت کانادایی صهیونیست فروخته و تحت حاکمیت کانادا در آمد، متاسفانه طی سالهای اخیر سیاستی بر اساس پیشداوری و دروغ را علیه ایران و جریان مقاومت در منطقه به اجرا در آورده است.

۵- هنوز زمان زیادی نمی‌گذرد که رویترز با اشاره به منبع جعلی خود، خبری دروغ در خصوص جلسه مقامات ارشد امنیتی ایران برای تصمیم گیری برای حمله به تاسیسات آرامکو را منتشر نمود، ادعایی که حتی سازمان ملل متحد اصل موضوع حمله توسط ایران را رد کرد. هرچند باعث توقف دروغ پردازی رویترز نگردید.

‏۶- سیاست رویترز تبعیت از سیاستی است که مرداک، صاحب امپراطوری رسانه ای صهیونیستی، سالها قبل رسما آنرا اعلام کرد که: رسانه‌های دارای مالکیت یهودی در جهان وظیفه حمایت از اسرائیل را دارند. جای تعجب نیست که اولویت اصلی امروز مالک کانادایی و صهیونیست رویترز از تورنتو، حمایت از اسرائیل است.

‏۷- عجیب نیست که بلافاصله بعد از انتشار خبر رویترز که مورد اشاره برایان هوک قرار گرفت، سازمان منافقین (MEK)با حمایت از همین خبر رویترز مبنی بر کشته شدن ۱۵۰۰ نفر در حوادث اخیر،خود را بعنوان تنها نیروی موثر در ایران در مدیریت و هدایت تظاهرات و درگیریهای خیابانی سازمان یافته معرفی کرد.

‏۸- مقامات مسئول کشور اظهار داشته‌اند که با پایان بررسی‌های خود، آمار دقیق حوادث اخیر را که بسیار کمتر از تمامی آمار خارجی می‌باشد، اعلام خواهند کرد. اما وظیفه‌ی حرفه‌ای موسسات و رسانه‌ها ایجاب می‌کند که تا اعلام این آمار رسمی، از خبر سازی و جعل اخبار غیرواقعی خودداری نمایند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا