گزارشی از جو اسلامشهر در پنجم دی

گزارش خبرنگار انصاف نیوز که در روز پنج‌شنبه پنجم دی برای تهیه‌ی گزارش به اسلامشهر رفته بود را در زیر می‌خوانید:

جو میدان نماز، باغ فیض و ۲۴ متری از ساعت ۱۲ ظهر تا پنج بعد از ظهر

از میدان نماز به سمت باغ فیض اسلامشهر جو منطقه امنیتی است؛ در اطراف میدان نماز نیروهای امنیتی حضور دارند؛ در یک سمت میدان حدودا ۱۰ نفر از نیروهای پلیس و در سمت دیگر میدان نماز هم بیش از ده نفر از نیروهای بسیج استقرار داشتند که تعدادی از آن‌ها در فضای سبز اطراف میدان نشسته بودند.

از میدان نماز به سمت باغ فیض

اکثر مغازه‌ها و رستوران‌ها باز هستند و بر سر چهارراه‌ها و خیابان‌‌های اصلی نیروهای انتظامی و امنیتی به صورت پراکنده و محدود حضور دارند‌. سر خیابان بیست متری تعداد نیروهای بسیج و پلیس کمی بیشتر است و در جاهای مختلف این خیابان ایستاده‌اند.

نکته‌ای که وجود دارد این است؛ اکثر نیروهای پلیس و بسیج صورت خود را پوشانده بودند و یا ماسک زده بودند و تعداد آن‌ها در خیابان‌ها و مکان‌های مختلف متغیر بود.

یکی از اهالی اسلامشهر به خبرنگار انصاف نیوز گفت: از دیروز تا به امروز نیروهای امنیتی در اینجا حضور دارند و سرعت اینترنت هم کند شده، فیلتر شکن من هم وصل نمی‌شود.

یکی دیگر از اهالی آنجا از وضعیت اینترنت گله کرد و گفت: کار من با اینترنت است؛ هم اینترنت را کند کرده‌اند و هم اینکه از دیروز تا حالا جو در این منطقه امنیتی است؛ در صورتی که اتفاق خاصی هم نیافتاده و منطقه آرام است.

مردم هم مانند روزهای معمولی در شهر رفت‌‌وآمد می‌کردند و بعضی‌ از آن‌ها با نیروهای پلیس و بسیج صحبت می‌کردند. اینترنت هم در این منطقه کُند بود و به صورت H+ روی صفحه‌ی موبایل ظاهر می‌شد. فیلترشکن‌ها یا کار نمی‌کرد و یا اینکه به سختی وصل می‌شد.

درباره‌ی وضعیت اینترنت هم با چند تن از اهالی این منطقه صحبت کردم و آن‌ها هم کند بودن آن را تایید می‌کردند و می‌گفتند از روز گذشته تا امروز فیلترشکن آن‌ها وصل نمی‌شود اما سایت‌های داخلی مشکلی ندارد.

گزارش میدانی از مراسم چهلم پویا بختیاری

پنجم دی:‌ فردیس کرج در آرامش است

گزارش انصاف نیوز:‌ کمتر از ۱۰۰۰ نفر در بازداشت مانده‌اند

مشاهدات انصاف نیوز در پنجم دی بین میدان‌های انقلاب و فردوسی

گزارش: حضور نیروهای انتظامی و آرامش در شهر قدس

توییت انصاف | پنجم دی در توییتر

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن