شریعتمداری: همه‌ی اسناد «فتنه۸۸» موجود است

«حسین شریعتمداری»، مدیرمسوول روزنامه‌ی کیهان گفت: در فتنه ۸۸  همه آمده‌ بودند، برخی از جریانات داخلی وارد شده بودند تمامی گروه‌های ضد انقلاب وارد ماجرا شدند ، بهائیان، منافقین، کومله‌، نهضت آزادی، ملی گراها و همه همه آمده بودند حتی تکفیری‌های بیرونی آن موقع هم وارد ماجرا شدند و در بیرون همه نیز تحت حمایت بودند. اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا، تونی بلر نخست وزیر وقت بریتانیا و مرکل و همه و همه حمایت می‌کردند. هیچ  کدام از این حرف‌ها از نوع تحلیل نیست و همه اسناد موجود است.

به گزارش ایسنا، حسین شریعتمداری در پیش خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران و در آستانه ۹ دی ماه با بیان این که از حماسه عظیم ۹ دی ۱۰ سال عبور کرده‌ایم ،اما امروز باید چه کنیم گفت: ۹ دی ایستگاه پایان فتنه بود فتنه ۸۸ که با توجه به اسناد و شواهد موجود به جرات می‌توان گفت فتنه آمریکایی- اسرائیلی بود. مدیریت بیرونی داشت و از درون حمایت می شد.

وی افزود: فتنه ۸۸ جنگ احزاب بود؛ جنگ احزاب یا همان خندق هنگامی اتفاق افتاد که همه دشمنان اسلام اختلافات ظاهری را کنار گذاشتند و به این نتیجه رسیدند که بایستی با هم موتلفه شوند و حساب اسلام نوپای آن روز را به پایان برساندند. به همین علت همه با هم جمع شدند و از این جهت به آن جنگ، جنگ احزاب می‌گوییم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این که در فتنه ۸۸ هم همه آمده‌ بودند، گفت: برخی از جریانات داخلی وارد شده بودند تمامی گروه‌های ضد انقلاب وارد ماجرا شدند ، بهائیان، منافقین، کومله‌، نهضت آزادی، ملی گراها و همه همه آمده بودند حتی تکفیری‌های بیرونی آن موقع هم وارد ماجرا شدند و در بیرون همه نیز تحت حمایت بودند. اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا، تونی بلر نخست وزیر وقت بریتانیا و مرکل و همه و همه حمایت می‌کردند.

وی خاطر نشان کرد: از مدت‌ها قبل همه شرایط را فراهم کرده بودند ده‌ها تن از مسوولان عالی رتبه سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه تحت عنوان اساتید دانشگاه و تحت عناوین آکادمیک وارد کشور شدند و با کسانی که قرار بود در فتنه نقش بیافریند جلسات آموزشی داشتند و حتی برخی از آنها را  برای آموزش به کشورهای دیگر برده بودند.

شریعتمداری با بیان این که هیچ  کدام از این حرف‌ها از نوع تحلیل نیست و همه اسناد موجود است، گفت: مثلا جان کین عضو برجسته ام آی سیکس انگلیس دو بار به ایران آمده بود و با کسانی که قرار بود در فتنه نقش ایفا کنند جلسات آموزشی داشت، رادیو اسرائیل از چند ماه قبل از شروع فتنه سایت وزارت خارجه‌اش را به زبان فارسی دایر کرد. تلویزیون یورو نیوز که صرفا تلویزیونی اروپایی بود از چهار ماه قبل از فتنه برنامه فارسی دایر کرد. بی بی سی تلویزیون فارسی نداشت، اما به این منظور آن را دایر کرد. وی او ای نیز به همین ترتیب همه آمده بودند بنابراین حماسه ۹ دی که ایستگاه پایان فتنه بود حماسه بسیار عظیمی بود به قول حضرت آقا که فرمودند این ماجرا حتما باید با حضور مردم حل می‌شد که این گونه هم شد.

سرپرست موسسه کیهان با بیان این که ۹ دی پایان فتنه ۸۸ بود نه پایان تمام فتنه‌ها گفت: باید هوشیار بود که ترتیب فتنه‌ها نشان دهنده این است که در عرصه‌های دیگر دشمن دستش خالی است. ما طی ۴۰ سال گذشته گام‌های بسیار بلندی برداشتیم و از نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب درگیر بودیم و از آنها با موفقیت عبور کردیم این نکته‌ای نیست که بخواهیم با شعار از آن یاد کنیم.

شریعتمداری با بیان این که یکی از اصلی‌ترین مسائل نفوذ است، تصریح کرد: نفوذی که خطرناک است، نفوذ در ساختار است، یعنی کسانی در ساختار نظام نفوذ می‌کنند تا در تصمیم گیری‌ها و سیاست سازی‌ها موثر باشند، نفوذ اصلی این نوع نفوذ است و ما باید مراقب آن باشیم.

وی با بیان این که دشمن قبل از هر چیز دنبال میانجی می‌گردد، خاطر نشان کرد: میانجی باید توسط دشمن شکار شود و این میانجی باید دو ویژگی داشته باشد که اولین آن این است که باید قبلا در نظام مسئولیت داشته باشد و دومین ویژگی این است که مسئولیتش برای مردم هم شناخته شده باشد. شخصی با این ویژگی‌ها اگر با خط اصلی نظام به هر علت فاصله پیدا کند، آماده است که شکار شود و بعد از این که شکار شد تابلوی خودی دارد ولی شناسنامه‌اش غیر خودی است. ظاهر خودی دارد اما در باطن خودی نیست.

شریعتمداری با بیان این که کسی که در ساختار نفوذ می‌کند، مجبور است نظراتش را ارائه کند و از این طریق می‌شود او را شناخت ،گفت: ما کوتاهی کردیم اگر نفوذی‌ها را نشناختیم هر گاه دیدید کسانی با خط اصلی نظام فاصله دارند با احتیاط با آنها رفتار کنید در فتنه ۸۸ این گونه بود همین الان هم اینطوری است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این که یکی دیگر از مسائل کم کاری‌ها است و کم کاری‌ها زمینه فتنه را ایجاد می‌کنند،  افزود: فتنه انگار مقوله‌ای است که باید از انتها خوانده شود ما وقتی داستان ۹ دی را از انتها می‌خوانیم باید برای امرزومان بصیرت داشته باشیم.

شریعتمداری با بیان این که دشمن بسیار حقیر تر از آن است که بخواهد با جمهوری اسلامی ایران درگیر شود و به همین منظور آنها وارد فاز جدیدی شدند، اظهار کرد: ریچارد نفیو که مسئول تحریم‌های ایران در وزارت خزانه داری آمریکا بوده است، اخیرا کتابی تحت عنوان هنر تحریم‌ها چاپ کرده است در این کتاب خبرنگاری از ایشان می‌پرسند که شما چرا کالای لوکس را تحریم نکردید و نفیو می‌گوید به دو علت اول برای این که تتمه‌ی ارزی که در ایران است خارج شود و دوم برای این که وقتی کالای لوکس وارد می‌شود آنها را ثروتمندان در اختیار می‌گیرند در نتیجه مردم ناامید می‌شوند و اختلاف طبقاتی زیاد می‌شود.

وی با بیان این که آقای مسئول شما باید کتاب نفیو را قبلا دیده باشید، یادآورشد: یک دفعه می‌بینید ۶۰۰ اتومبیل گران قیمت که اکثرا پورشه و بنز است با کارت بازرگانی خانم روستایی وارد می‌شود وقتی می‌گویم این اتومبیل‌ها چگونه با کارت بازرگانی خانم روستایی وارد شده می‌گویند آقای فلانی که یکی از مدیران است گفته به شما مربوط نیست.

شریعتمداری با اشاره به این که باید هوشیار بود خاطر نشان کرد: ما در جایگاه بسیار برجسته‌ای هستیم اگر حمله کنیم شما را می‌زنیم ،رجز می‌خوانید پهپاد را می‌زنیم کشتی را توقیف می‌کنید کشتی‌تان را توقیف می‌کنیم با این همه اقتدار نبایستی دستاویز یک مشت مفت خور و مرفه بی درد باشیم. اسلام با مرفهین بی درد سر سازش ندارد. آقای وزیری که ثروتی که اعلام کردید هزار میلیارد تومان است تو حق نداری در جایگاه وزارت باشی تو حق نداری  مسئول باشی این جا جای این چیزها نیست.

وی افزود: وقتی می‌گویم چرا حقوق‌های نجومی می‌گیرید می‌گویند نهایتا ۳ میلیارد شده است اصلا ۳ میلیارد نه شما بگویید ۳۰ میلیارد این کار غلط است. تو در این جایگاه قرار گرفته‌ای برای این که امانت دستت است. آقایان شما بفرماید نگاه‌تان در عرصه‌های مختلف با نگاه دشمن چه فرقی می‌کند؟

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. شریعتندار…این اراجیف ولاتائلات را که ده سال است بلغورمیکنی این اسنادهم مانند اسنادبرادرت محمودخان ….اخرش درون انبانت کپک میزند…..

  2. الان سال ۹۸ اه نه ۸۸ : زود نگفتی ؟! ببخشید یک کم دیر سند نساختی ؟! از شما انتظار بیشتری میره بالاخره لااقل از طریق اعترافات برادر !

  3. ایشون طبق روایت جعلی « به دشمنان تهمت بزنید تا مردم از اونها جدا بشن» دارن عنل میکنن. تقبل ا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا