چین خواستار خویشتن‌داری آمریکا و ایران شد

وزارت امور خارجه چین در واکنش به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی خواستار خویشتن‌داری آمریکا و ایران شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه نشنال پست، وزارت امور خارجه چین در پی به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی، اعلام کرد چین همواره با اعمال زور در روابط بین‌المللی مخالف است.

گنگ شوآنگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن گفت که چین از طرف‌های مربوطه، به ویژه آمریکا می‌خواهد که آرام باشند و خویشتن‌داری کنند تا از افزایش بیشتری تنش‌ها جلوگیری شود.

او افزود: باید از صلح و ثبات در خاومیانه حمایت کرد.

واکنش وزارت امور خارجه چین در پی این مطرح می‌شود که پنتاگون در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی در بیانیه‌ای با اعلام این که ترامپ دستور ترور این سردار ایرانی را صادر کرده بود، مدعی شد که این مقام ارشد ایرانی قصد حمله به دیپلمات‌های آمریکایی و دیگر نیروهای نظامی و منطقه‌ای را داشته است.

در این بیانیه آمده است: این حمله برای خنثی‌سازی برنامه‌های آینده ایران انجام گرفته است.

همچنین روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که مقامات آمریکایی اعلام کردند که سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه جمهوری اسلامی ایران هدف پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی بغداد قرار گرفته است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز درباره این اقدام آمریکا گفته بود: خباثت و حماقت نیروهای تروریست آمریکایی در ترور سردار سلیمانی، این شهید قهرمان و سردار مبارزه با تروریسم و افراط گرایی،  بدون تردید درخت مقاومت در منطقه و جهان را تنومندتر خواهد کرد.

وزیر امور خارجه در پایان تاکید کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تمامی ظرفیت های سیاسی، حقوقی و بین المللی خود را برای اجرای تصمیمات شورای عالی امنیت ملی برای پاسخگو کردن رژیم جنایتکار و تروریست آمریکا در خصوص این جنایت آشکار به کار خواهد بست.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن