بیانیه مجمع روحانیون مبارز در پی شهادت سردار سلیمانی

مجمع روحانیون مبارز در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام مجمع روحانیون مبارز به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

من المؤمنین رجالُ صدقوا ما عاهدو ا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدّلوا تبدیلا

سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی با کشته شدن به دست نظامیان جنایتکار آمریکا به فوز عظیم شهادت نائل آمد و ملت ایران و جبهه مقاومت منطقه با مصیبت فقدان آن عزیز دست به گریبان شد،
این اولین بار نیست که ملت ایران و مردم مظلوم منطقه شاهد مصیبت‌های بزرگی از دست آمریکای متجاوز و بد سابقه است؛ روزگاری شاهد شکنجه و شهادت فرزندان این مرزو بوم به دست شکنجه گران محمدرضای پهلوی در زندان‌ها با حمایت مستقیم و غیر مستقیم آمریکا بود و زمانی هم کشته شدن جوانان و پیران از مرد و زن در خیابان‌ها و در هر کوی و برزن و در سراسر کشور به دست ماموران شاه و تحت حمایت آمریکا را شاهد بود.

در جنگ هشت ساله، آمریکا از هیچ تلاشی برای شکست ایران در دفاع مقدس در برابر رژیم متجاوز صدام فرو گذار نکرد و زدن هواپیمای مسافربری ایرا ن و کشتن بی رحمانه نزدیک به سیصد زن و مرد و کودک در آسمان خلیج فارس یکی از این تلاش‌های غیر انسانی بود.

آمریکا بیش از دهها سال است در این منطقه با حمایت از صهیونیست‌ها و دیگر مزدوران، هزاران انسان بی گناه را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و در لبنان و عراق و یمن و افغانستان و… به خاک و خون کشیده است.

آری از دشمنی چون آمریکا چیزی جز جنایت و غارت انتظار نیست، ولی انتظار آن است که مدیران و مسؤلان کشور با اتخاذ سیاست‌ها و رفتارهای هم‌گرایانه به تقویت اتحاد و همبستگی هرچه بیشتر ملت بزرگ و رشید ایران کمک کنند و از یک جانبه گرایی که بذر نفرت و تفرقه تولید و پخش می‌کند هر چه بیشتر پرهیز کنند تا ملت شجاع ایران با وحدت و همبستگی دینی و ملّی جبهه‌ای مقاوم‌تر در برابر دشمنان به‌ویژه آمریکا بسازد و بماند.

ایران عزیز برای گذر از خطرهای تهدید کننده و ویرانگر به دهها حاج قاسم سلیمانی نیاز دارد که تا زنده بود سراسر زندگی‌اش برای دفاع از کیان کشور و جمهوری اسلامی بود و منش او چنان بود که امروز که به خیل مبارک شهیدان پیوسته است همه مردم از هر گرایش و نحله‌ای با حسرت و اندوه فراوان به روان پاکش درود می‌فرستند‌.

خداوندا او را با حضرت رسول الله (ص) و عترت طاهرینش و اولیاء و شهیدان محشور فرما.

مجمع روحانیون مبارز ضایعه بزرگ فقدان این سردار رشید را به ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری و هم‌رزمان او و تمام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و همسر گرامی و فرزندان و سایر بازمانگانش تسلیت می‌گوید و انتقام از قاتلان او و دیگر شهیدان همراهش برادران عزیز عراقی را از ساحت اقدس ربوبی خواستار است.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا