محسن کدیور: ترور سردار سلیمانی اشتباهی خطرناک بود

محسن کدیور، از مخالفان سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی ضمن تمجید از رشادت‌های سردار سلیمانی در جنگ  با عراق و علیه داعش، درباره‌ی شهادت او توسط آمریکا تاکید کرد: ترور سردار سلیمانی اشتباهی خطرناک بود.

به گزارش انصاف نیوز، آقای کدیور که در آمریکا زندگی می‌کند در یادداشتی تلگرامی نوشت: «سردار قاسم سلیمانی به دلیل رشادتهایش در جنگ با عراق و نبرد با گروه تروریستی داعش شایسته قدردانی است».

کدیور که به سیاست‌های منطقه‌ای ایران انتقاد دارد، لذا با تاکید بر این که «به کلیت این سیاستها انتقاد ساختاری وارد است»، درباره‌ی این اتفاق نوشت: ترور وی از سوی دولت ترامپ کاری غلط، مشکل ساز و خطرآفرین بوده است.

او با برشمردن پیامدهای این حرکت تروریستی از نظر خود، ازجمله تاکید کرد: این قبیل اقدامات خلاف حقوق بشر و نسنجیده به ناآرامی‌های داخلی در عراق دامن خواهد زد. احتمال عرض اندام مجدد گروههای تروریستی در عراق و سوریه متاسفانه منتفی نیست. گرایش ضدآمریکایی مردم ایران و عراق به دلیل ترورهای ظالمانه اخیر افزایش می‌یابد.

کدیور با بیان اینکه «چند واقعیت را باید مد نظر داشت. اول اولویت منافع ملی مردم ایران بر هر چیزی دیگری؛ دوم رنج مضاعفی که تحریم‌های کمرشکن ترامپ بر مردم ایران وارد می کند» در ادامه به رفتار منطقه‌ای ایران پرداخت.

او می‌نویسد: اولین قدم رفع مشکل در خاورمیانه خارج شدن آمریکا از خاک عراق است. پارلمان عراق می‌باید در این زمینه پیشقدم باشد تا حاکمیت ملی عراق توسط آمریکا به رسمیت شناخته شود. مرجعیت نجف می‌تواند در این امر حیاتی حامی نمایندگان مردم باشد.

کدیور با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن منافع ملی ایران، معتقد است که آمریکا توان تغییر رژیم در ایران را ندارد اما به اعتقاد او ایران نیز امکان اجرای کامل سیاست‌های منطقه‌ای خود را ندارد. کدیور راه حل را نوعی تعامل با درنظر گرفتن منافع ملی می‌داند.

سردار صنیع خانی: اگر انتقامی باشد خود حاج قاسم می‌گیرد

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. هرتصمیمی که حائزجنبه های عقلایی وحفظ منافع کشوررا دربر گیردوبه نتیجه ای منطقی برایمان بباراورد …ولی….شیرینی این جنایت را درکام اوباشان امریکایی باید به طریقی ….زهرهلاهل نمود……

  2. سلام-امریکا سابقه جنگهای بی منطق زیاد دارد مانند جنگ ویتنام جنگ با طالبان افغانستان جنگ با صدام لذا به نظر می رسد برخی از تصمیم گیرندگان نظام سیاسی امریکا به اهداف ونیروهای ایرانی در عراق وسوریه حمله می کنند تا ایران را مستقیما به عکس العمل وادارند ومتعاقب آن جنگ وتبلیغات رسانه ای جهت تحمیق مردم بخصوص مردم امریکارا آغاز ودر ادامه نیات شوم دیگر خود را اجرائی نمایند الله اعلم

  3. کدیور مزدور نوکر امریکا اقدامات منافقانه شما هم در شهادت سردار سلیمانی ها وجود دارد شما شریک ظلم امریکا واسرائیل هستید شما …

    1. کدیور شاخص ترین کس و تنها کسی بود که از نگاه دینی هر نوع تروری را محکوم کرد و در ایران بخاطر ان به زندان رفت . در مقابل در کارنامه مخالفانش علاوه بر ترورهای مذکور محکوم، ترور سعید حجاریان یک نمونه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن