نقض آزادی بیان در اینستاگرام

گزیده‌ای از پاسخ‌های کامبیز نوروزی، حقوقدان به پرسش‌های خبرنگار جماران را می‌خوانید:

حذف پستهای مربوط به سردار قاسم سلیمانی از اینستاگرام مغایر با مبانی آزادی بیان و عدالت در گردش آزادی اطلاعات دانست و آن را تاسف آور است.

این اتفاق در اینستاگرام در موارد دیگر هم مسبوق به سابقه است.
این رخداد واقعا تأسف آور و نقض آشکار حق آزادی بیان است. سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان یک فرمانده نیروی مسلح ایرانی یک شخصیت رسمی داشته است ؛ شخصیتی که چه در حقوق داخلی و چه در حقوق بین الملل باید به رسمیت شناخته شود.

ایالات متحده آمریکا در اقدامی خودسرانه که با نقض حقوق بین الملل همراه بود اقدام به ترور ایشان کرد. نظرات و تصمیمات دولت ایالات متحده منبع حقوق بین الملل نیست که بخواهد منشاء اثر باشد. این تصمیمات نمی توانند سانسور در اینستاگرام را توجیه کنند و بنابراین سانسور مطالب مربوط به سردار سلیمانی در اینستاگرام کاملا نقض آشکار حق آزادی بیان و گردش اطلاعات است.

این سانسور نشانه دیگری است که فرآیند گردش اطلاعات در جهان فرآیندی آزادینیست و می تواند تحت تأثیرقدرت های جهانی قرار گیرد. این یک واقعیت دردناک است.

بر همین اساس همیشه تاکید داشته ایم که گردش اطلاعات در داخل کشور باید به سطحی از آزادی و امنیت برسد که مردم ایران بتوانند در چارچوب منافع ملی با رعایت حق آزادی بیان و استقرار رسانه ای از منابع داخلی اطلاعات خود را تامین کنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. ای بیچاره سردار رفتی و راحت شدی اگر این سیاست بازان سیاست زده و یه عده بی ادب و بی نزاکت در این شبکه های کوفتی بزارن..تا کی میخوایین ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن