واعظی: دشمن تبلیغ می کرد در مراسم تشییع فقط سپاهی‌ها شرکت کنند

«محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس‌جمهور می‌گوید: دشمن تبلیغ می کرد که در مراسم تشییع سردار سلیمانی فقط سپاهی‌ها یا حزب‌اللهی‌ها شرکت کنند اما همه ملت در این مراسم شرکت کردند و همه آمدند. کسی آمده است که می‌گوید برای اولین بار در چنین مراسم‌هایی شرکت کرده است.

به گزارش تسنیم رئیس دفتر رئیس‌جمهور در یک گفت‌وگوی رادیویی درخصوص انتقام خون سردار سلیمانی از آمریکایی‌ها گفت: در چند جبهه حتما باید استراتژی خود را ادامه دهیم. روز جمعه جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی برگزار شد و تصمیمات آن جلسه اجرا می شود. وحدت و همدلی برای استمرار خط مقاومت مهم بوده و باید دنبال شود. حضور مردم به تمام مسئولان نظام و دولت روحیه داده است که این راه را با قوت بیشتری ادامه دهند.درست است که بزرگ مردی را از دست داده‌ایم ولی نباید احساس کنیم در برابر دشمن تضعیف شده‌ایم.

وی افزود:‌ باید با حمایت مردمی که انجام شد، نشان دهیم قوی‌تر شده‌ایم و راه و هدف سردار سلیمانی را با قوت ادامه دهیم. دولت و مسئولان در همین خط هستند. باید سران قوای سه گانه به همراه سپاه و سایر مسئولان دنبال این باشیم که تقاص خون سردار سلیمانی را بگیریم. انتقام حتما باید گرفته شود وبه نظر می‌رسد برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی هم انجام شده است.

واعظی با بیان اینکه اقدام پارلمان عراق برای اخراج نیروهای نظامی آمریکایی از این کشور اقدام بسیار بزرگی بود،گفت: آنقدر خبر شهادت سردار سلیمانی بزرگ بود که خبر اخراج نظامیان آمریکایی گم شد. اقدام پارلمان عراق خبر بزرگی است آنها در کشور همسایه ما لانه کرده و پایگاه درست کرده بودند ولی بخاطر عظمت خون شهدا پارلمان عراق با رای بسیار بالایی تصمیم گرفت تا آمریکایی‌ها را از این کشور بیرون کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره ضرورت خروج نظامیان آمریکا از خاورمیانه اظهار کرد: حضور نظامیان آمریکایی در سوریه قانونی نیست. در عراق شرایط متفاوت بود اما از روز گذشته حضور نظامیان آمریکایی در عراق، غیرقانونی است البته ترامپ به مسئولان عراقی گفته است که اگر ما را بیرون کنید، شما را تحریم می کنیم و باید پولی که خرج کردیم را بدهید. این زورگویی است و ادامه حضور آنها در عراق اشغالگری است. این شرایط در افغانستان هم وجود دارد.

واعظی همچنین گفت: تمام گروه‌های اسلامی چه در فلسطین چه در کشورهای دیگر گفته‌اند هرچند قاسم سلیمانی ایرانی بود اما او متعلق به جبهه مقاومت بود و ما هم به اندازه ایرانی‌ها یک فرمانده خود را ازدست داده و سوگواریم و وظیفه ما است که انتقام این شهید را بگیریم. این اقدام سابقه نداشته و شمارش معکوس برای خروج نظامیان آمریکایی از منطقه آغاز شده است.

وی ضمن تقدیر از مردم تهران واحاد ملت ایران در مراسم‌های تشییع سردار سلیمانی گفت: صدای ملت این وظیفه را به دولت برای تعیین خط مشی جدید و چگونگی عملکرد می‌دهد. از جمعه صبح می‌دانستیم مردم یاد شهید سلیمانی را در ایران سوریه، یمن، عراق و همه کشورهایی که شهید سلیمانی برای آزادی آنها خدمت کرد، گرامی می‌دارند.

وی افزود: تشییع میلیونی سردار سلیمانی در بسیاری از رسانه‌های بزرگ دنیا نمایش داده شد، این تشییع نشان داد که جمهوری اسلامی ایران قوی‌تر و مقتدرتر شده است، هرچند که یک فرمانده بزرگ خود را از دست داده است. وقتی شهید بهشتی یا مطهری را از دست دادیم، ملت ما یکپارچه‌تر شد و راه شهدا ادامه پیدا کرد.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی فقط متعلق به ایران نبود بلکه متعلق به جبهه مقاومت بود. آمریکا فکر کرد با این کار خود مرکز ثقل جبهه مقاومت یعنی سردار سلیمانی را از بین می‌برد ولی سردار سلیمانی برای بیداری ملت‌های مسلمان منطقه تلاش می کرد و تلاش این شهید ممکن بود ده سال طول بکشد ولی این بیداری ملت‌های منطقه فقط دو سه روز طول کشید. وحدتی که در ایران ایجاد شده است، دستاورد بزرگی است. دشمن تبلیغ می کرد که در مراسم تشییع سردار سلیمانی فقط سپاهی‌ها یا حزب‌اللهی‌ها شرکت کنند اما همه ملت در این مراسم شرکت کردند و همه آمدند. کسی آمده است که می‌گوید برای اولین بار در چنین مراسم‌هایی شرکت کرده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. بعنوان یکی از تشییع کنندگان شهید عزیز و همراهان عرض می کنم : انتقادات ما به عملکرد داخلی سپاه و بی توجهی مسئولان به معیشت مردم برخلاف معیشت خودشان به قوت خود باقی است. طبق نظر رهبری در امروز مورخ ۱۸ دی ۹۸ ، نظر هم نظر مردم باید باشد. امیدواریم حداقل از این پس عمل شود و از جمله در قیمت بنزین طبق نظر مردم تجدید نظر شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن