فلاحت پیشه: زبان نظامیان در مناسبات ما با آمریکا حاکم شد

«حشمت‌الله فلاحت پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سال گذشته در مصاحبه‌ای تأکید داشتم که اگر ترامپ به برجام برنگردد و روند اشتباه خود را ادامه دهد روزی فقط مجبور است با نظامیان در ایران صحبت کند و زبان نظامیان در مناسبات ما با آمریکا حاکم می‌شود. اکنون این پیش‌بینی محقق شده است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به صحبت‌های ترامپ بعد از حمله موشکی سپاه به پایگاه های آمریکا در عراق جهت انتقام از اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: سال گذشته در مصاحبه‌ای تأکید داشتم که اگر ترامپ به برجام برنگردد و روند اشتباه خود را ادامه دهد روزی فقط مجبور است با نظامیان در ایران صحبت کند و زبان نظامیان در مناسبات ما با آمریکا حاکم می‌شود. اکنون این پیش‌بینی محقق شده است.

وی افزود: شاید در طول تاریخ آمریکا این بزرگترین ضربه‌ای بود که رئیس جمهور این کشور به راهبرد سیاست خارجی خود زد. در ابتدای دهه ۱۹۹۰ میلادی زمانی که اولین مشکلات بعد از جنگ آمریکا به عراق شروع شد، نرمن شوارتسکف فرمانده نظامیان آمریکا در خلیج فارس جمله کلیدی را گفت مبنی بر اینکه راهبرد نظامی آمریکا به عنوان ابرقدرت جهان این است که به ازای کشته شدن هزار نفر از نظامیان فقط یک فرمانده آمریکایی باید کشته شود یعنی هزار نفر در مقابل یک نظامی آمریکا قابل توجیه است در غیر این صورت پیروزی آمریکا معنایی ندارد.

فلاحت پیشه افزود: امروز به جایی رسیده‌ایم که آمریکا اقدام تروریستی آشکارا در کشوری دیگر انجام می‌دهد و ما مجهزترین پایگاه‌های نظامی فعال آمریکا را مورد هدف قرار می‌دهیم به گونه‌ای که تأسیسات آن‌ها منهدم شده و برخلاف گفته‌شان امکان عملیاتی خود را از دست داده‌اند. این اولین پذیرش شکست توسط رئیس جمهور آمریکا بعد از جنگ ویتنام است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آقای ترامپ دیروز یک جمله‌ای را گفت مبنی بر اینکه جنگ بین ایران و آمریکا رخ نمی‌دهد و اعلام کرد که تنها تحریم‌ها را تشدید می‌کند. ادامه تحریم‌ها یعنی جنگ برای ایران پایان نیافته و در این شرایط زبان جمهوری اسلامی با آمریکا و کشورهای دیگر که با تحریم‌ها همراهی می‌کنند و بر ادامه تحریم‌ها تأکید دارند به گونه دیگری است. خوشحال نباشند وارد فاز جنگی با ایران نشده‌اند چون از نظر ایران جنگ ادامه دارد.

وی افزود: کشورهای اروپایی که در واکنش به گام نهایی کاهش تعهدات برجامی ما گفته‌اند ممکن است مکانیزم ماشه را فعال کنند بدانند اگر آن‌ها با آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه و احیای تحریم‌های دیگر همراه شوند جمهوری اسلامی هم باید روند متوقف شده پروژه موشکی شهاب ۴ را دوباره آغاز کند. ما در سال ۲۰۰۱ به عنوان حسن نیت پروژه موشکی شهاب ۴ با افزایش برد موشک از ۲۰۰۰ کیلومتر را به حالت تعلیق درآوردیم که این تعلیق تاکنون ادامه داشته است. ایران امکان طراحی و قابلیت فنی راه‌اندازی این موشک‌ها را دارد. لذا اگر اروپایی‌ها و غربی‌ها و آمریکایی‌ها بخواهند مکانیزم ماشه را فعال کرده و تحریم‌ها را ادامه دهند تعبیر ما آن است که آن‌ها همچنان به خون ایرانی‌ها تشنه بوده و می‌خواهند ایران را ضعیف کرده تا در شرایط خاص اقدام نظامی علیه ما را گسترش دهند.

وی مجددا تأکید کرد که باید پروژه موشکی شهاب ۴ مجددا راه‌اندازی شود و همه قابلیت‌های دفاعی را در قالب توازن نظامی ایجاد کنیم کما اینکه ما نمایندگان مجلس هم جهت تقویت بنیه دفاعی مصوبه‌ای برای برداشت از صندوق توسعه داشتیم که آخرین نمونه آن مجوز برداشت ۲۰۰ میلیون یورو بود. این یعنی باید توان نظامی کشور در جهت رفع مشکلات از جمله رفع تحریم‌ها باشد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: اگر تحریم‌ها برداشته نشود به معنای آن است که جنگ ادامه دارد و باید از همه قابلیت‌های نظامی کشور در حوزه افزایش برد موشکی و یکسان‌سازی شرایط استفاده کرد. همچنین از آبراه‌های مهم بین‌المللی همچون هرمز و باب‌المندب بهره گرفت چون توان نظامی ما باید در اختیار رفع تحریم‌ها قرار گیرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. واقعا من یکی که شوکه شدم از این انتقام سخت. به نظر من هر کسی نمیتونه انتقام سختی بگیره بدون اینکه خون از دماغ طرف بیاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن