پیش‌بینی ساینس از رویدادهای مهم علمی در ۲۰۲۰

مجله‌ی آمریکایی ساینس در گزارشی، رویدادهای علمی و فنی مهم دنیا که در سال ۲۰۲۰ به وقوع خواهد پیوست را پیش بینی کرده است.

به گزارش سیتنا، از میان این وقایع می‌توان به ساخت نخستین رایانه‌ی رده‌ی E در چین و اعلام نتیجه‌ی آزمایش تکنولوژی ویرایش ژن اشاره کرد.

بر اساس پیش بینی این مجله‌ی شناخته شده‌ی ساینس در حوزه علوم و فنون، چین تا سال ۲۰۲۰ نخستین رایانه‌ی رده‌ی E دنیا را خواهد ساخت. سرعت رایانش این ابررایانه‌ به یک میلیون هزار میلیارد در ثانیه می‌رسد. آمریکا، ژاپن و اتحادیه اروپا همگی برنامه‌هایی برای ساخت این نوع ابررایانه دارند. در حوزه‌ی بیوتکنولوژی نیز بر اساس پیش بینی مجله ساینس، نتایج آزمایش های جداگانه‌ی پژوهشگران چینی و آمریکایی تا سال ۲۰۲۰ مشخص و نیز اعلام خواهد شد.

به علاوه، این مجله پیش بینی کرد، آزمایش پیوند عضو از حیوان به انسان با اتکا به تکنولوژی CRISPR به منظور رفع کمبود اعضا در عمل های پیوند عضو انسان، نیز در سال ۲۰۲۰ کلید می خورد.

مجله‌ی ساینس در حوزه‌ی محیط زیست نیز پیش‌بینی کرد که سال ۲۰۲۰ مقطعی حساس برای تلاش های دنیا در برخورد با گرم شدن کره‌ی زمین خواهد بود؛ چرا که در در سال ۲۰۲۰، مهمترین نشست سازمان ملل درباره‌ی تغییرات اقلیمی که از سال ۲۰۱۵ به این سو در انگلستان برگزار شده، برپا می شود و آمریکا نیز رسما از پیمان پاریس خارج خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن