تحریم جدید آمریکا علیه ایران

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم هشت شخص و بخش‌هایی از صنایع ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا وزیر خزانه‌داری آمریکا در کنفرانسی با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به وضع تحریم علیه ایران پرداخت. وی مدعی شد که این تحریم‌ها

صنایع مرتبط با ساخت و ساز، عمران، معدن‌کاری، پارچه، فلز و آهن را هدف قرار خواهند داد.

در بیانیه‌ای که وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر کرده است، ۸ شخص ایرانی نیز در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. “علی عبداللهی”، هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، “محمدرضا آشتیانی”، جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، “محسن قمی” معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر ایران، “محسن رضایی”، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، “علی شمخانی”، دبیر شورای عالی امنیت ملی و “غلامرضا سلیمانی”، رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین در لیست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته‌اند.

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مشترکی که با حضور وزیر خزانه‌داری آمریکا برگزار شد گفت: نمی‌دانستیم چه روز یا چه دقیقه‌ای حملات ایران انجام می‌گیرد اما از وقوع آن اطمینان داشتیم. آمریکایی‌ها در خطر بودند. تصمیم رئیس‌جمهور درست بود و ما به خاطر این تصمیم در امنیت به سر می‌بریم.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین مدعی شد که با وجود ترور سردار سلیمانی همچنان تهدیدات علیه آمریکایی‌ها از بین نرفته و مدعی شد که گروهک‌های تروریستی دیگری به اقدام علیه آمریکا خواهند پرداخت.

وی در ادامه در خصوص حمله موشکلی ایران به پایگاه آمریکایی مدعی شد: ایران با حمله‌ی موشکی‌اش به پایگاه ما در عراق قصد داشت که نیروهای آمریکایی را بکشد. اما رئیس‌جمهور به دنبال جنگ نیست. ما می‌خواهیم که ایران به ترور در جهان ادامه ندهد.

پمپئو همچنین مدعی شد که از علت سقوط هواپیمای اوکراینی مطمئن نیست و اعلام کرد که در حال تحقیقات بیشتری است.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به تحریم‌های اعمالشده علیه ایران ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران با کمبود بودجه و مشکلات زیاد دیگری دست و پنجه نرم می‌کند. وی در این خصوص گفت: ایران باید تصمیم سختی بگیرد. یا به مردمش برسد یا به حمایت از گروه‌هایی همانند حزب‌الله ادامه دهد.

وی همچنین در ادعایی واهی اظهار کرد که مردم ایران به تظاهرات خواهند پرداخت.

وزیر خزانه‌درای آمریکا نیز در این کنفرانس خبری مشترکی با وزیر امور خارجه این کشور در اظهاراتی واهی و ایران‌هراسانه مدعی شد که اگر ایران توسط آمریکا تحریم نمی‌شد، به اقدامات تروریستی در منطقه ادامه می‌داد.

همچنین استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در خصوص تحریم‌های اعمالی ادامه داد: ایران اگر تحریم نبود، میلیون‌ها دلار سرمایه داشت تا برای انجام اقدامات تروریستی در منطقه استفاده کند.

وزیر خزانه‌داری همچنین از احتمال تحریم اینستکس خبر داد و مدعی شد که کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز ایران از طریق سازوکار سوئیس به ایران منتقل می‌شود.

همچنین استیون منوچین مدعی شد که برای تحقیق در خصوص حادثه هوایی پرواز ایران-اوکراین معافیت‌هایی را صادر خواهد کرد.

وی در این خصوص گفت: آمریکا برای  تسهیل در انجام‌گیری تحقیقات معافیت‌هایی از تحریم‌ها را برای آمریکایی‌ها و دیگر اشخاص صادر خواهد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا