آیا رییس جمهور استعفا داده است؟ پاسخ آشنا

حسام الدین آشنا در پاسخ به انصاف نیوز که آیا خبر استعفای رییس جمهور که توسط خبرگزاری فارس تکذیب شد صحت دارد یا خیر می‌گوید که ما به اطلاعاتی که این خبرگزاری دارد، دسترسی نداریم.

بعد از خبر سقوط هواپیما، گمانه‌زنی‌ها شروع شد و برخی از مورد اصابت قرار گرفتن آن توسط پدافند داخلی گفتند؛ موضوعی که به کرات توسط سخنگوها، مشاوران و مقامات رسمی تکذیب شد؛ اما با گذشت سه روز از ماجرا و اظهار نظر قطعی برخی کشورهای غربی در این مورد، بالاخره ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای این قصور را پذیرفت.

با اینحال از همان ساعات نخست پذیرش این موضوع توسط نیروهای مسلح، بسیاری این سوال را پرسیدند که آیا دولت مطلع بوده و سخنگویش تکذیب کرده یا نه؟ آیا سازمان هواپیمایی مطلع بوده؟ در همین گیرودار خبری غیر رسمی منتشر شد مبنی بر اینکه خبر غیررسمی استعفای رییس جمهور روحانی در شب گذشته به همین خاطر بوده و او خواستار رسانه‌ای شدن موضوع بوده است. این خبر ساعاتی بعد توسط خبرگزاری فارس تکذیب شد.

حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور درباره‌ی این موضوع و اینکه چرا رییس جمهور در بیانیه‌اش به عواملی که باعث پنهان ماندن موضوع تا سه روز شد نپرداخته بود پاسخ داده است. متن این گفت‌وگوی کوتاه را بخوانید:

انصاف نیوز: رییس جمهور در بیانیه می‌گوید که از ماجرا بی‌اطلاع بوده و موضع‌گیری نزدیکان آقای روحانی هم حول همین بی‌اطلاعی است؛ به چه دلیل دولت مسوولیت این موضوع را بر عهده گرفته اما اشاره‌ای به آنها که پنهان‌کاری کردند نکرده و دلایل پنهان ماندن موضوع تا امروز را مطرح نکرده؟

آشنا: مسوولیت بر عهده‌ی ستاد کل است و دارد انجامش می‌دهد.

اما میان مردم کوچه و خیابان مسوول اولیه رییس جمهور شناخته می‌شود؛ علاوه بر اینکه نشست رسانه‌ای سردار حاجی‌زاده هم توسط تلویزیون درست و به موقع پوشش داده نشد؛ با اینکه گروه رسانه‎ای این سازمان اعزام شده بود به محل نشست.

به هرحال در تقسیم کار کشوری بین ستاد کل و سپاه و باقی نیروهای مسلح تقسیم کاری وجود دارد که مسوولیت بررسی، ارزیابی و گزارش دادن را بر عهده‌ی ستاد کل گذاشته است.

تقصیر این پنهان‌کاری را بر گردن چه چیزی می‌دانید؟ راه‌حل برای بازسازی اعتمادی که خیلی سریع در حال از بین رفتن است چیست؟

ما صبر می‌کنیم تا گزارش ستاد کل منتشر شود یا حداقل در اختیار دولت قرار گیرد.

خبر و شایعه‌ای در این ساعات دست بدست شد که رییس جمهور استعفا داده بوده و گفته بوده است که یا حقیقت ماجرا را عیان شود و یا استعفا می‌دهم؛ خبرگزاری فارس این خبر را به نقل از منبعی تکذیب کرد. نظرتان در مورد این خبر و این تکذیب چیست؟

متاسفانه ما به اطلاعاتی که خبرگزاری فارس دارد دسترسی نداریم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن