نظر مردم آمریکا درباره‌ی ترور سردار سلیمانی چیست؟

بنا بر نظرسنجی‌های تازه، اکثر مردم آمریکا مخالف ترور سردار سلیمانی هستند و معتقدند بعد از این اتفاق امنیت آمریکا کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، نظر سنجی جدیدی در آمریکا پیرامون تنش‌های اخیر بین ایران و آمریکا صورت گرفته است که می‌تواند برای مخاطب ایرانی قابل تامل باشد. این نظرسنجی به صورت مشترک توسط نشریه USA Today و ایپسوس درمیان ۱۰۰۵ بزرگ‌سال آمریکایی از تاریخ ۷ تا ۸ ژانویه به صورت آنلاین انجام شده است.

این آمار به واسطه نظرسنجی‌های جدید روزنامه USA Today و مرکز آمارگیری ایپسوس به دست آمده‌ است.

شبکه CNN با استناد به این نظر سنجی مدعی است: از بین هر 10 آمریکایی فقط 4 نفر موافق ترور سردار سلیمانی بوده‌اند . با این حال اکثریت پاسخگویان آمریکایی بر این باورند که این کار و عواقب این ترور  ایالات متحده را ناامن‌تر کرده است. این نظرسنجی‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ایالات متحده و  بعد از ترور سردار سلیمانی و هنگام حمله موشکی ایران به سمت عراق با هدف ضربه زدن به پایگاه‌های نظامی نیروهای آمریکایی، انجام شده است.

عده زیادی از مردم در این نظرسنجی نسبت به عواقب بعدی حملات نگران بودند. تنها یک چهارم از مردم آمریکا فکر می‌کنند که حمله به سردار سلیمانی، آمریکا را امن‌تر از گذشته می‌کند که این میزان بین دموکرات10 درصد، بین مستقل ها 14 درصد و بین جمهوری‌خواهان 47 درصد بوده است. حدودا از هر ده نفر ۷ نفر معادل ۶۹ درصد، اظهار کردند شهادت سردار سلیمانی احتمال حملات آتی ایران در خاورمیانه را افزایش می‌دهد. ۶۳ درصد از افراد گمان می‌کنند احتمال حملات علیه نیروهای آمریکایی افزایش پیدا می‌کند. ۶۲ درصد نیز جنگ ایران و آمریکا را محتمل می‌دانند.

در میان آمریکایی‌ها پیرامون حمایت از حملات هوایی علیه نیروهای نظامی ایران اختلاف وجود دارد؛ زیرا ۳۹ درصد از آنها موافق و ۳۸ درصد مخالف این کار هستند. این آمار هنگامی که حمله شامل اماکن تاریخی و میراث جهانی می‌شود کاهش چشمگیری پیدا می‌کنند (۵۷ درصد مخالف ۲۲ درصد موافق). ترامپ اخیراً در توییتی مراکز فرهنگی و آثار باستانی ایران را تهدید به نابودی کرد. جمهوری‌خواهان در این مسئله با هم اختلاف نظر دارند (۴۲ درصد مخالف حمله به این اماکن و ۳۹ درصد موافق‌اند). بیش از نیمی از آمریکایی‌ها (۵۳ درصد) حامی محدود کردن اختیارات ترامپ در اعلان جنگ و یا حمله نظامی بدون تایید مجلس هستند، در حالی‌که حدود یک سوم از مردم (۳۶ درصد) از استراتژی کنونی ترامپ مقابل ایران حمایت می کنند. درصدی معادل تعداد افرادی که موافق محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ هستند، بر این باورند که عملکرد ترامپ در برابر ایران بی‌باکانه است (52 درصد).

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا