برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

ایرانی فرار نمی‌کند!

فرزاد فارغی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز نوشت:

مجری شبکه افق، خانم زینب ابوطالبی بسیار وقیحانه در صداسیمای میلی رو به مردم ایران می‌گوید هرکس مثل ما فکر نمی‌کند جمع کند برود!

برود؟ ایرانی کجا برود؟

مغول و عرب و افغان و … به این خاک حمله کردند ایرانی جایی نرفت، ایرانی آب و خاک خود نمی‌فروشد. سلطان خوارزمشاه با آن فساد و خیانت‌های خود و درباریانش، مردم را به کام مرگ و خون کشید، اما مردم نه خود و نه خاک خود را نفروختند. دشمن را در خود حل کردند و در دشمن حل نشدند.

هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة

ایرانی فرار نمی‌کند!

ایشان مدعی هستند که ایده‌ی برنامه‌ی خودشان را از روایت فتح سید مرتضی گرفتند، حالی که کجای فرهنگ شهادت و ایثار اینچنین دُگم است؟ یا اسلام علوی بوی تحجر می‌دهد و رنگ داعشی دارد؟ اصلا هرمنوتیک دینی را قبول داری؟

نتیجه‌ی این طرز تفکر وجود جنگ‌های همیشگی در منطقه است که امیال شهادت طلبانه‌ی امثال شما را محقق کند.

در خصوص اینکه حق آزادی دیگران را به این راحتی سلب و بدون نشخوار، عقاید متحجرانه‌ی خود را بیان می‌کنید، همین جواب معلم شهید از زندگی امیرالمومنین(ع) شما را بس است؛

و اما حرمت حقوق انسانی و آزادی اندیشه تا بدانجا که نماز می‌خواند و خوارج، که دشمنان خونی وی بودند، نمازش را در هم می‌شکنند، سخن می‌گفت سخنش را قطع می‌کردند، و حتی او را استهزا می‌کردند و او در اوج قدرت بود و هرگز کوچکترین فشاری بر کسی وارد نساخت، او حاکمی بود که بر پهنه‌های بزرگی در آفریقا حکم می‌راند اما زندان سیاسی نداشت، حتی یک زندانی سیاسی و قتل سیاسی. و طلحه و زبیر قدرتمندترین شخصیتهای با نفوذ و خطرناکی که در رژیم او توطئه کرده بودند، هنگامی که آمدند و بر خروج از قلمرو حکومتش اجازه خواستند، و می‌دانست که به یک توطئه خطرناک می‌روند، اما اجازه داد، زیرا نمی‌خواست این سنت را برای قداره‌بندان و قلدران به جای گذارد که به خاطر سیاست، آزادی انسان را پامال کند.

چه بودیم و چه شدیم…

ساده ترین نمونه از آزادی عقیده و امکان مباحثات (در بین تئوریسین‌های انقلاب که حذف شدند و این متحجران جای آنها را گرفتند) را می‌شود با یک سرچ ساده دید و شنید …

مباحثه شهید بهشتی با اعضای سازمان مجاهدین خلق [لینک]
مباحثه شهید مطهری با دکتر سروش مِن باب وجود امان زمان(عج) [لینک]

پی‌نوشت ۱:
تماما جواب ایشان را در مدیوم فکری خودش دادم.
پی‌نوشت ۲:
کمی آثار بهشتی، آوینی، چمران، شریعتی را مطالعه کنید…

انتهای پیام

برچسب ها

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن