خواسته‌ی باشگاه‌های ایرانی از AFC رد شد!

بنا بر اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC  تیم‌های استقلال و شهرخودرو به جای ایران باید در امارات مقابل نمایندگان کویت و بحرین میزبانی کنند.

به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود اعتراض تیم‌های ایرانی مبنی بر سلب حق میزبانی در داخل ایران، اعلام کرد که دیدار تیم‌های استقلال و شهرخودرو با رقبای کویتی و بحرینی باید در امارات برگزار شود.

این تصمیم AFC در حالی است که پیش از این قرار بود استقلال با الکویت در تهران و شهرخودرو با الرفاع در مشهد دیدار کنند اما AFC در تصمیمی جانبدارانه و غیرورزشی، حق میزبانی را از تیم‌های ایرانی سلب کرد. AFC دوشنبه ۳۰ دی پیشنهاد کرده بود که دیدارهای پلی‌آف نمایندگان ایران در قطر برگزار شود که با مخالفت ایرانی‌ها روبرو شد.

در ادامه، سه‌شنبه شب کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه تصمیمات غیر ورزشی، این بازی‌ها را به خاک امارات منتقل کرده است. البته این احتمال وجود دارد که کشور قطر میزبانی از تیم‌های ایرانی را نپذیرفته باشد.

نکته جالب‌تر این است که به نظر می‌رسد AFC به درخواست تضمین ایران برای برگزاری دیدارهای مرحله گروهی و بازی برگشت تیم‌های ایرانی در خاک ایران هیچ اشاره ای نکرده و احتمالا قصد ندارد چنین تعهدی بدهد.

اکنون باید دید تیم‌های ایرانی که دوشنبه در نامه‌ای به AFC اعلام کردند که به هیچ وجه حاضر به میزبانی در خارج از ایران نیستند و از حق میزبانی خود کوتاه نمی‌آیند، چه واکنشی نسبت به این موضوع خواهند داشت.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. با شدت گرفتن محرومیت سیاسی تیم های ایرانی از بازی در زمین خودی، جنگ ایران و عراق و لغو برگزاری هفتمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در بغداد و انتقال این اجلاس به دهلی نو به ذهن متبادر می شود که ایرانی ها ثابت کردند که ناامنی در ایران، ناامنی در عراق را نیز در پی دارد.

    استراتژی شطرنج برره ای(به هم زدن زمین بازی)، بهترین پاسخ به سیاسی کردن فوتبال توسط اعراب خلیج فارس می باشد. یا نفع ایران باید در نظر گرفته شود یا ناامنی در کشورهای شما نیز ملموس خواهد شد.

    خوبه که اکنون مسئولین فوتبال ایران با تماس مجدد با شیخ فوتبال آسیا، این قضیه را یادآوری کرده و چهار کشور عربستان، امارات، کویت و بحرین را که در جنگ با یمن قرار دارند متوجه عواقب این تصمیم کنند و خاطر نشان شود که با این انتخاب، هر لحظه ممکن هست که ورزشگاه های آنها با ناامنی در این مسابقات مواجه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن