بیانیه‌ی مدیر حوزه‌های علمیه در محکومیت «کتاب سوزی»

مرکز مدیریت حوزه های علمیه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام انزجاز در آتش زدن کتاب علمی به نام طب هاریسون، آن را محکوم نموده و بیان داشته است این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه با امضای آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه به این شرح می باشد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

حوزه های علمیه و بزرگان آن با تاکید بر جایگاه علم و اندیشه و نقد عالمانه، حرکت ناپسند و جاهلانه اخیر در تعرض به یکی از متون مهم علم پزشکی را که در فضای مجازی انتشار یافته است ناروا می دانند و حوزه های علمیه و بزرگان آن و شورای عالی و مدیریت حوزه های علمیه آن را محکوم می نمایند، آشکار است که این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه  جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد.

اسلام عزیز، روحانیت معظم، حوزه علمیه و بزرگان آن در طول تاریخ همواره پرچم دار و مشوق رشد و شکوفایی علمی در همه قلمرو ها و در بسیاری از این زمینه ها بویژه در زمینه بهداشت و پزشکی پیشگام بوده اند و این سنت دیرپا همچنان ادامه دارد.

انتظار می رود دستگاه های ذی ربط در این زمینه اقدام لازم بعمل آوردند.

امید است پیشرفت های علمی ایران و رشد مراکز علمی و دانشگاهها،که در پرتو انقلاب اسلامی رشد چشمگیر داشته  است،استمرار و ارتقاء یابد.

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

علیرضا اعرافی»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. این بیانیه فتح باب خوبی است و جای قدردانی دارد. انتظار می‌رود مدیر محترم حوزه علمیه از این پس نسبت به اتفاقات پیرامون حوزه علمیه واکنش مناسب نشان دهد.

  2. ضمن تقدیر و تشکر از اعتراض بخش رسمی روحانیت حوزه، از ایشان خواهشمندیم درباره انسان سوزی و انسان کشی و هر نوع آسیب به هر انسانی و البته بعلاوه هدررفت و تضییع سرمایه های انسانی اعم از نخبگان ، استعدادها و عمرها و فرصتها و غیره هم حساسیت داشته باشند ، حداقل به اندازه ( نیازمند به افزایش بسیار ) بخش غیررسمی روحانیون حوزه ، حتی اگر آسیب رسان از بخش رسمی و صاحب قدرت روحانیون یا سایر مسئولان در قدرت باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن