برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

«صحبت اخیر ظریف همان بیانات رهبری است»

«سیدعباس موسوی»، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت: صحبت‌های اخیر آقای ظریف همان بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این است که در صورت بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌ها امکان گفت‌وگوی در چارچوب ۱+۵ وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران درباره حاشیه‌های چند روز اخیر و سوء برداشت از اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در گفت‌وگو با نشریه اشپیگل ابراز تاسف کرد که “برخی رسانه‌ها توئیت‌های فارسی دونالد ترامپ را منبع خود قرار داده‌اند”.

وی تصریح کرد: صحبت‌های آقای ظریف حرف تازه‌ای نبود چون سیاست اصولی جمهوری اسلامی را بیان کرد. این همان صحبتی است که مقام معظم رهبری، دولت و مقامات به عنوان یک حرف اصولی و اساسی همواره بیان کرده‌اند.

موسوی در ادامه گفت: حرف آنها این است که اگر (آمریکایی‌ها) برگردند به شرایط قبل از ۲۰۱۷، یعنی تحریم‌های ظالمانه‌ای که بعد از خروج از برجام علیه مردم ایران وضع کردند را بردارند و به برجام بازگردند، در آن صورت در قالب همان ۱+۵ قبلی، امکان حضور آنها (آمریکایی‌ها) و گفت‌وگوی جمعی با آنها وجود دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطر نشان کرد: صحبت از مذاکره با آمریکا و گفت‌وگوی دوجانبه با این کشور نیست. همچنین صحبت از پذیرفتن به اصطلاح “توافق ترامپ” که به تازگی روی آن مانور می‌دهند نیست. این موضع اصولی ماست.

موسوی همچنین اظهار داشت: ما با این حرف خود، ترامپ را به گوشه رینگ می‌بریم. اگر او (رئیس جمهور آمریکا) شرط ما را بپذیرد که نشان دهنده شکست تمامی سیاست‌هایش است و اگر قبول نکند هم نشان می‌دهد که اهل تعامل و گفت‌وگو نیست.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. با سلام اولا صحبتهای ولی امر مسلمین مربوط به زمان خاص خودش بوده نه امروز لطفا به رهبری نسبت ندهید ضمنا اگر قرار بر مزاکره باشد مزاکره با چند پیش شرط،از سوی ایران ۱قبل از مزاکره تمام خسارتهایی که به ایران وکشورهای همسو ودوست ومقاومت زده را پرداخت نماید مثلا سر کثیف ترامپ را به خاطر شهادت سردار اسلام جدا کرده وبه ایران بفرستد ۲ برنامه های جهانی وداخلی ایران وجبهه مقاومت وکشورهای همپیمان را با احترام قبول داشته وایران حق وتو داشته باشد ۳ به جبهه مقاومت تعظیم کرده وضمن اعلام انزجار از اسراییل و کشورهای مرتجع اسراییل را به رسمیت نشناسد وبه عنوان رزیمی غاصب بشناسد ۵ از خاورمیانه وجهان اسلام گورش را گم کند ..۶ هیچ اقدامی در خاورمیانه خصوصا کشورهای همسو با ما وجبهه مقاومت بدون اجازه وکسب نظر ایران ومقاومت انجام ندهد ..۷تحریمها را بردارد .وووووو

  2. من فکر میکردم این دولت بنفش فقط دروغگوست. ولی الان فهمیدم متوهم هستند و این توهم از دوست سبزشان موسوی ملعون به او منتقل گردیده است.

  3. باسلام اینقدر تحریف و چسباندن به سخنان رهبری دیگه در چهل سال اخیر در نظام بعید است و دشمنان ما هم خنده می کنند
    رهبری اصلا با مذاکره موافق نبوده و نیست و این چه دروغی است که سخنگوی وزارت خارجه می گوید
    از این همه بی حیایی به کجا پناه ببریم؟؟؟؟!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن