فرمانده نیروی زمینی ارتش: ولی فقیه جانشین پیامبر است

امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: به بیان واقعی صراط مستقیم خود خداوند است و امروز، ولی فقیه صراط مستقیم است؛ چراکه ولی فقیه جانشین پیامبر(ص) است و پیامبر (ص) جانشین خداوند است.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش(نزاجا) در حاشیه بازدید از مرکز آموزش ۰۱ در جمع سربازان آموزشی این مرکز بر اهمیت نیروی زمینی در تمامی نبرد‌ها به‌ویژه جنگ تحمیلی و نیز نقش و نحوه مقابله این نیرو با داعش به صورت برون‌مرزی تأکید کرد.

وی گفت: سرنوشت جنگ مثل امضای پایانی یک نامه است؛ هیچ نیرویی نمی‌تواند جنگ را تمام کند؛ سرنوشت جنگ در زمین رقم می‌خورد و امضای پایانی آن توسط دستان باکفایت نیروی زمینی ارتش انجام می شود. گواه من ۴۶ هزار شهید در جنگ است؛ ارتش ما در دفاع مقدس مجموعاً ۴۸ هزار شهید داده است که دو هزار شهید آن از نیروی هوایی و دریایی و مابقی از نیروی زمینی بوده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: ما در زمان مقابله با داعش نیز به کردستان عراق رفتیم و قرارگاهی تشکیل دادیم تا ۴۰ کیلومتر قبل از ورود داعش به ایران با آن‌ها مقابله کنیم. قدرت آتش توپخانه نیروی زمینی در ۸ سال دفاع مقدس قوت قلب رزمنده‌ها بود و هنوز هم توپخانه‌های ما در حال نبرد هستند.

امیر حیدری با اشاره به فراز‌هایی از سوره مبارکه حمد اظهار داشت: خداوند در این سوره به تمام بندگان در تمام اعصار، یادآوری می‌کند، آموزش می‌دهد و تربیت می‌کند؛ خداوند تبارک‌ و تعالی در این سوره همچنین نحوه ارتباط با بزرگ‌تر را آموزش می‌دهد.

وی در ادامه سخنان خود با تبیین آیه «اهدنا الصراط…» و تفاوت بین واژه صراط و طریق در ادبیات عرب، تأکید کرد: به بیان واقعی صراط مستقیم خود خداوند است و امروز، ولی فقیه صراط مستقیم است؛ چراکه ولی فقیه جانشین پیامبر(ص) است و پیامبر (ص) جانشین خداوند است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش هدف از تحصیل در اسلام را تعالی و رهایی از جهل دانست و یکی از افراد رشد یافته در مکتب اسلام را سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برشمرد و افزود: اسلام یک مکتب انسان‌ساز است در همین بستر است که سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی رشد می‌کند که عارف و عالم به تمام معناست؛ کسی که شهادتش دل‌های همه آزادگان را متوجه مکتبش، امامش و مسیرش کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا