استفاده از مجری تهرانی در شبکه اصفهان ممنوع شد

بهرام عبدالحسینی، مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان با اشاره به کسب رتبه دوم توسط سیمای مرکز استان در شش ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ گفت: قول داده بودیم که ‌بر ظرفیت‌های استان خود تکیه داشته باشیم و از مجری تهرانی استفاده نکنیم، تنها در برنامه «زنده رود» مجری تهرانی داشتیم که از اوایل امسال دیگر اجرای این برنامه و برنامه چهارباغ را نیز جوان‌های اصفهانی برعهده دارند.

به گزارش ایسنا مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان در نشستی با اصحاب رسانه که صبح امروز (یکشنبه ۱۳ بهمن) به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و ایام انتخابات، در سالن جلسات صداوسیمای اصفهان برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌هایی که طی یک سال و نیم گذشته در این مرکز انجام‌شده بود، ارایه داد و گفت: از بدو ورود به مرکز اصفهان دو استراتژی داشتیم و آن‌هم ارتقای کمی و کیفی برنامه‌های مرکز بود. به لحاظ کمی  ۱۰ عنوان برنامه مثل برنامه کودک، خانواده، هشت‌بهشت، چهارباغ و… که بنا به دلایلی مثل کمبود بودجه تعطیل‌شده بود با همت و تلاش معاونان و همکاران و علیرغم همه سختی‌ها دوباره راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: ما قول داده بودیم که تکیه‌بر ظرفیت‌های استان داشته باشیم و از مجری تهرانی استفاده نکنیم. تنها در برنامه زنده رود از مجری تهرانی استفاده می‌کردیم که از اوایل امسال دیگر در این برنامه و برنامه چهارباغ نیز از جوان‌های اصفهانی استفاده می‌کنیم چون نگاه ما این است که باید حرکتمان به سمت شکوفا کردن ظرفیت‌های استان باشد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت، برنامه محوری و شبکه محوری در دستور کار ما بود و گرافیک شبکه را نیز تغییر دادیم. سال گذشته برای اولین بار طبق یک برنامه پیش رفتیم و از معاونت‌ها خواستیم برنامه بدهند که بالای ۸۰ درصد این برنامه‌ها تاکنون عملیاتی شده و سطح بالای برنامه‌های شبکه اصفهان نشان می‌دهد که با برنامه‌ریزی پیش رفته‌ایم.

عبدالحسینی با اشاره به رتبه صداوسیمای مرکز اصفهان در بخش‌های مختلف گفت: شش ماه ابتدایی سال طبق ارزیابی ستاد امور استان‌ها رتبه سیمای مرکز از ۱۶ به رتبه دوم در کشور رسید و این نشان می‌دهد تلاش‌های زیادی برای جلب رضایت مخاطب انجام داده‌ایم.

وی افزود: در حوزه خبر سال گذشته رتبه دوم و امسال در فصل پاییز رتبه سوم کشور را کسب کردیم. در حوزه صدا رتبه صداوسیمای مرکز اصفهان در سال ۱۳۹۶ بیست و نهم یا هشتم بود که سه‌ماهه ابتدایی امسال آن را به شانزدهم رساندیم. در حوزه سیما نیز سه تله‌فیلم در یک سال اخیر آماده پخش‌ شده و ساخت دو تله‌فیلم دیگر نیز در دستور کار قرار داد.

مدیرکل مرکز صداوسیمای اصفهان با اشاره به ارتقای کیفیت برنامه‌های این مرکز در حوزه مستند گفت: مستند میراث کهن با همکاری میراث فرهنگی برای معرفی جاذبه‌های استان تهیه و پخش شد و برای اولین بار در استان از ۱۰ بانوی کارآفرین مستندی توسط بانوان هنرمند تهیه شد که امیدواریم سه ماه اول سال آینده از آن رونمایی کنیم.

عبدالحسینی تصریح کرد: در حوزه خبر گزارش‌های تولیدی و مستند خوب و فاخری تولید شد که یک نمونه آن با عنوان «سنگ‌آهن» پیرامون خام فروشی سنگ‌آهن در کشور، توانست تکان بزرگی ایجاد و رتبه الف را کسب کند.

وی یادآور شد: معاونت برنامه‌ریزی ما موظف شده که میزهای تخصصی را در حوزه‌های مختلف شکل بدهد و میز خانواده، سیاسی و … با دعوت از کارشناسان مختلف با حضور تهیه‌کننده و برنامه‌ساز راه‌اندازی شده که خروجی آن در برنامه‌ها اعمال می‌شود تا به غنای محتوا و ارتقای سطح کیفی برنامه‌های شبکه اصفهان کمک کند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان با اشاره به ضعیف بودن این مرکز به لحاظ زیرساخت اظهار کرد: استان‌های درجه دو و سه بودجه استانی بهتری دارند، اما اصفهان در حوزه بودجه استانی ضعیف است و به همین دلیل زیرساخت‌های فرسوده‌ای دارد بااین‌حال تلاش کردیم که نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های یک سال اخیر هزینه کنیم که بخشی از آن به‌واسطه تلاش همکاران در حوزه فنی جذب‌شده و امیدواریم بتوانیم زیرساخت‌های خود را بهسازی و بازسازی کنیم.

عبدالحسینی از برگزاری جلسات ماهانه و سالانه با هنرمندان، اقشار مردم، اصحاب رسانه، حوزه علمیه، دانشگاه و … خبر داد و گفت: برنامه دیگر ما این است که به شهرستان‌ها سفر کنیم و از ظرفیت هنرمندان شهرستان‌ها استفاده کنیم. به‌اتفاق معاونان در جلسات شورای فرهنگ عمومی نیز حضور داریم و خوشبختانه توانسته‌ایم کارهای خوبی را با همکاری شهرستان‌ها تهیه و تولید کنیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن