چرا روحانی از «دستگاه فاسد قاچاقچی» نام نبرد؟

رییس جمهور امروز درباره ی «مبارزه با فساد» گفت: «شما وقتی می خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی هم که حالا نمی خواهم نام ببرم و بگویم که چگونه می تواند کالا را قاچاق وارد کند، خب نمی گذارد شما رشد کنید».

به گزارش انصاف نیوز، این حرف رییس جمهور در بعضی از رسانه ها حتی تیتر شده است اما کسی نمی داند که منظور رییس جمهور کدام دستگاه است که فاسد است و تاثیر آن اینقدر هست که جلوی رشد دولت را می گیرد، اما حتی رییس جمهور نمی تواند از آن نام ببرد؛ یا اگر می تواند چرا نام نمی برد.

از زمان انتشار خبر سخنرانی حسن روحانی، حدس ها و گمانه هایی در شبکه های اجتماعی به صورت غیررسمی مطرح می شود اما تا این ساعت هیج کسی و هیچ رسانه ی داخلی در این باره وارد تحلیل نشده است.

این متن بخشی از سخنان مهم رییس جمهور اما بدون نام بردن است:

«ما باید با فساد بجنگیم، باید با فساد مبارزه کنیم. تا فساد در کشور ما هست، پیشرفت واقعی و دلخواه ایجاد نخواهد شد. شما وقتی می خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی هم که حالا نمی خواهم نام ببرم و بگویم که چگونه می تواند کالا را قاچاق وارد کند، خب نمی گذارد شما رشد کنید. باید جلوی این فساد گرفته شود. باید سیستم گمرکی ما شرایطش بهتر شود. باید بانک های ما …»

مخاطبان سخنرانی مسوولین از گذشته ی سابقه ی خوبی در باره ی سخنان مشابه ندارد؛ از جمله آخرینشان احمدی نژاد بود که همیشه از لیست ها و اسامی در جیب خود می گفت اما هیچ گاه آن را منتشر نکرد؛ در حالی که برخی معتقد بودند او بلوف زده و دستش خالی است.

احمدی نژاد اما اتفاقا یک بار در سال ۹۰ از دو تعبیر «اتصال شبکه های قاچاق به صاحبان قدرت و نفوذ» و «برادران قاچاقچی»، در همایش «راهبردهای نوین پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» استفاده کرده بود.

احتمال می رود که سخن اخیر روحانی پیگیری و واکنش رسانه ها را در پی داشته باشد.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/eyJvT
برچسب ها

نوشته های مشابه

3 Comments

  1. بيخيال انصاف نيوزدستگاه منظورسخنان رییس جمهوربه زودی خودش بایک واکنش کوبنده درجواب این سخنان دکترروحانی پیداومشخص میشه؟

    1. درسته بقول مخاطب الف بیخالش انصاف دستگاه یا ارگانی که رییس جمهوردرسخانش به ان اشاره کردندباواکنش کوبنده دستگاه مذبوردرجواب اظهارات جناب دکترروحانی سروکله پیدامیشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن