واعظی: سخنان اروپایی‌ها درباره مکانیسم ماشه مصرف داخلی دارد

«محمود واعظی»، رییس دفتر رییس جمهور گفت:  آنچه قبلاً درباره مکانیسم ماشه مطرح می کردند عملیاتی نمی شود و پیش از این هم گفته بودیم که سخنان آنان درباره مکانیزم ماشه جنبه مصرف داخلی دارد و برای پاسخ به افکار عمومی خودشان درباره گام پنجم ایران است.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر جوزف بورل به ایران اظهار کرد: ایشان روز دوشنبه به ایران سفر کرد و با ظریف و لاریجانی و روحانی دیدار کرد. این سفر به خواست خود او بود و با توجه به اینکه به تازگی به این سمت انتخاب شده و با توجه به شرایطی که پیش آمده بود و مواضعی که ما اتخاذ کرده بودیم اروپایی‌ها علاقه مند بودند که عکس العملی در برابر مواضع ما نشان دهند که به ایران سفر کرد و مذاکرات خوبی انجام شد.

وی افزود: قبول کردند که اروپایی ها تعهداتی که در برجام داشتند با خروج آمریکا از برجام، کم نکنند و آن را ادامه دهند. همچنین قبول کردند که اروپا می خواهد در همه ابعاد با ایران ارتباط خوبی داشته باشد و در نهایت اینکه ایشان اعلام کرد ما تلاش می کنیم به سهم خود در اتحادیه اروپا که برجام باقی بماند و موافقت‌نامه ای بهتر از برجام وجود ندارد و از ما هم در این راه کمک خواستند.

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: این نشان می‌دهد که معنای دیگر حرفشان همین است که آنچه قبلاً درباره مکانیزم ماشه مطرح می کردند عملیاتی نمی شود و پیش از این هم گفته بودیم که سخنان آنان درباره مکانیزم ماشه جنبه مصرف داخلی دارد و برای پاسخ به افکار عمومی خودشان درباره گام پنجم ایران است.

خبر تکمیل می‌شود…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن