روحانی در ۲۲ بهمن از آشتی ملی و برجام داخلی گفت

حجت الاسلام حسن روحانی بار دیگر از مردم خواست که با صندوق‌های رای در روز ۷ اسفند قهر نکنند و گفت: رای ما «نه» به کسانی است که می‎خواهند به قانون پشت کنند.

به گزارش خبرآنلاين، سخنان امروز رئيس جمهور در جمع مردم راهپيمايي کننده در روز ۲۲ بهمن، در سه بخش بود. «زمينه هاي پيروزي انقلاب اسلامي و چگونگي تداوم آن»، «دستاوردهاي توافق هسته اي» و همچنين «اهميت انتخابات».

حجت الاسلام حسن روحاني در ابتدای سخنانش ضمن تبریک سي و هفتمين سالگرد پيروزي انقلاب به ملت، رهبري و همه آزادي خواهان جهان و با فرستادن درود به روح امام خمینی (ره)، شهداي انقلاب و دفاع مقدس و امام زمان(عج) گفت: ۳۷ سال پيش در چنين ايامي قيام مردم ايران براي به دست آوردن سرنوشت کشور به نتيجه رسيد و آنان بر استبداد و خودکامگي پيروز شدند. اين در حالي است که در انقلاب مشروطه به چنين دستاوردي نرسيديم.

وي با اشاره به اينکه دهها سال بود که قدرت هاي خارجي بويژه آمريکا بر مردم ايران مسلط بودند، ادامه داد: مردم ديگر توان تحمل استبداد و سلطه خارجي را نداشته و به دنيال آرمان استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي ايران بودند و در قالب همين سه شعار توانستند استقلال خود را به دست آورده و به سلطه خارجي پايان داده و آزادي را به دست آورند تا در چارچوب اسلام و ارزش‌هاي ديني، نظامي را که خواست مردم بود با راي قاطعشان بر پا کنند

اهم سخنان وی از این قرار است:

** ترکيبي که امام براي ما بيان کرد، يعني جمهوري اسلامي، نه يک کلمه کم و نه يک کلمه بيش، منجر به تحول بزرگي در جامعه ما شد و مردم به خواست دهها ساله خود رسيدند.

**انقلاب اسلامي  تنها يک انقلاب اسلامي نيست. مساله مهم اخلاق است که بر سياست مقدم است. امام با اخلاق اسلامي توانست هنرمندانه انقلاب را از کنار نفرت و انتقام عبور دهد و اگر اين کار هنرمندانه امام نبود، کشور ساليان دراز مبتلا به جنگ داخلي مي شد. اين مردم بودند که با راهبري امام و اخلاق اسلامي، گل را بر لوله هاي تفنگ زده و جاذبه انقلاب را نشان دادند.

**انقلاب ما براي تثبيت خود و جلوگيري از نفوذ بيگانگان، قربانيان فراواني داده است. امروز با پيروزي بزرگ ملت ايران در توافق هسته اي همه جهانيان فهميدند که اين ملت بزرگ و عظيم، نه تنها در ميدان جنگ و دفاع بلکه در عرصه ديپلماسي و منطق و استدلال نيز قدرت توافق دارد و مي تواند انسجام و وحدت ملي خود را در سايه هدايت هاي رهبري حفظ کرده و قطعنامه هاي شوراي امنيت و شوراي حکام عليه ايران را لغو کند و به تاريخ بسپارد.

**ملت ايران ثابت کرد آنچه که عليه ايران درباره تهديد منطقه مي گفتند، دروغ بود.

**در بهار سي و هشتم اين انقلاب، بايد ببينيم که چگونه در اين سالها توانستيم در برابر همه مشکلات ايستادگي کنيم. انقلاب ما در پناه اسلام و حمايت مردم توانست از همه مشکلات عبور کند. امروز وظيفه تک تک ما اين است که از اين انقلاب شکوهمند دفاع کنيم. بين انقلاب و اعتدال، بين انقلاب و اصول و اصلاح فاصله اي نيست. اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالي واقعي، همه در اين انقلاب هستند. بايد زبان انقلاب را به روز کنيم.

** ما اهل مذاکره و گفت و گو هستيم. انقلابي در عصر ما يعني اهل مقاومت و مشارکت و اهل اميد و نشاط، يعني اهل سازندگيو  پيشرفت. انقلابي امروز مي خواهد ايران را بساز و به ايران منزلت بيشتري دهد و چهره رحماني اسلام را نشان دهد و بگويد آنها که به دروغ در منطقه دم از اسلام مي زند، هيچ بويي از اسلام نبرده اند.

** امروز شوراي حکام آژانس و افکار عمومي جهان پذيرفته است که تبليغات استکبار جهاني و صهيونيست عليه ايران دروغ بودهو مردم ايران صلح خواه هستند و براي ثبات و امنيت منطقه در جهان تلاش مي کنند.

**با اقتصاد مقاومتي ايراني آباد خواهيم ساخت. ما توان اين را داريم که با دنيا در عرصه اقتصادي رقابت کنيم.

**هوش و توان و استعداد جوانان ما و امکانات کشور ما، ما را به عرش پيشرفت مادي و معنوي مي تواند برساند. در برنامه پنج ساله ششم هم رهبري دستور دادند به رشد ۸ درصدي برسيم. براي اين کار بايد تمام سرمايه داخلي ما فعال شود.

**{با برشماري دستاوردهاي صنعتي و کشاورزي در ايران} مي توانيم در بخش هاي مختلف به نقطه اي برسيم که به خودمان متکي باشيم.

** ميليون نفر را تحت پوشش بيمه سلامت قرار داده ايم در سال آينده رفاه قابل توجهي براي بازنشستگان خواهيم داشت و پاداش فرهنگيان بازنشسته را پرداخت مي کنيم.

**دولت در کنار مردم مي تواند مشکلات را حل کند. سال آينده سال پيشرفت ملت ايران به حول و قوه الهي خواهد بود.

**در آستانه يک انتخابات سرنوشت ساز در روز ۷ اسفند هستيم، اساس انقلاب، آزادي و حقوق اساسي مردم، اخلاق،اسلام و قانونمداري است. اين انقلاب همه مردم است و متعلق به هيچ جناح خاصي نيست. انقلاب از آن ملت ايران و ذيل اسلام و وحدت ملي تعريف مي شود. اين ميراث گرانبهاي انقلاب از آن ملت و همه آزادي خواهان جهان است و متعلق به هيچ حزب و جناحي نيست.

**امروز روز تقابل جناح ها با يکديگر نيست. امروز همه بايد با هم دست به دست هم دهيم. چون هرگونه تقابل و منازعه خلاف منافع ملي است. براي توسعه کشور نياز به اجماع داخلي و برجام دو داريم. براي ساختن ايران بايد به يک اقدام مشترک ملي دست بزنيم.

**هر کس امروز براي وحدت و پيشرفت و آرامش کشور تلاش کند، او انقلابي است. بايد يک اقدام مشترک ملي را براي وحدت و آشتي ملي به کار ببريم. انتخابات پيش رو مصداقي از گفت و گوي ملي است. انقلاب ما پاي صندوق آرا تبلور پيدا مي کند. هيچ کس نبايد با صندوق راي قهر کند. همه مردم به پاي صندوق ها بشتابند. همانطور که رهبري معظم فرمودند اگر کسي به حکومت و نظام نقدي هم دارد، نبايد با صندوق ها قهر کند.

**اگر کسي گله اي دارد، اگر شهروند و يا جريان سياسي، ناملايماتي ديده است، بايد فعالانه پاي صندوق راي برود. امروز بايد بدانيم که راي شما ملت، حرف آخر را خواهد زد.

** در ايران، منطقه و جهان، راي شهروندان ما اعم از اقوام مختلف، مي تواند راهگشا باشد. راي شما در ۷ اسفند، راي به اميد و  عقلانيت و قانون و دفاع از حقوق ملت است. راي ۷ اسفند ملت، راي به ساختن ايران عزيز، بر پايه گفت و گو و اعتماد است. راي ما نه به کساني است که مي خواهند به قانون پشت کنند. راي ما به اميد و ايران آباد و آزاد است.

**ما ايران را خواهيم ساخت و عظمت ملي اين کشور را به نقطه مطلوب خواهيم رساند.

 

حاشیه نویسی ایسنا از راهپیمایی ۲۲ بهمن

در تهران و همزمان در بیش از هزار بخش، ‌شهر و شهرستان‌ها و بیش از ۴ هزار روستای کشور راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور جمع کثیری از مردم و مسولان لشکری و کشوری برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگاران ایسنا که همراه راهپیمایان در مسیرهای تعیین شده حرکت می‌کنند، مردم تهران از ساعت ۹ صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان آزادی راهپیمایی خود را آغاز کرده‌اند.

 

* بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ خبرنگار،‌ عکاس و تصویربردار مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را پوشش می‌دهند. ۲ هزار خبرنگار، عکاس و عوامل تصویربرداری داخلی و ۲۸۰ خبرنگار خارجی در تهران و ۳ هزار خبرنگار، عکاس و عوامل تصویربرداری خارجی در شهرستان‌ها حضور دارند.

 

* شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت زینت‌بخش مسیرهای راهپیمایی است.

 

 

* سردار قاسم سلیمانی از جمله شخصیت‌های مورد توجه حاضر در جمع راهپیمایان مراسم ۲۲ بهمن بود که در اولین لحظات با حضور در خیابان انقلاب به راهپیمایان پیوست.

 

* همزمان با آغاز زمان قانونی تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری، پوسترهایی از برخی کاندیداهای این انتخابات در طول مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن پخش شده است.

 

* هم‌چنین راهپیمایان روز ۲۲ بهمن با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، شعارهایی در رابطه با انتخابات در دست دارند. این شعارها هشدارهایی درباره انتخاب اصلح، حضور با آگاهی و بصیرت در انتخابات و فراهم آوردن زمینه جلوگیری از نفوذ دشمن را دربر می‌گیرد. شعارهای دیگری نیز در دست راهپیمایان دیده می‌شود که بی‌اعتمادی آن‌ها را به آمریکا نشان می‌دهد. از جمله سخنی از امام خمینی (ره) با این مضمون که «آن‌هایی که خواب آمریکا را می‌بینند خدا بیدارشان کند».

انزجار از رژیم صهیونیستی نیز از دیگر شعارهای غالب راهپیمایان است. برخی از راهپیمایان پلاکاردهایی را در دست دارند که روی آنها نوشته شده «تا ۲۵ سال آینده چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود ندارد».

 

* عباس عراقچی از جمله مردان تیم مذاکره کننده کشورمان بود که همراه با دیگر مردم و مسوللان در راهپیمایی امروز حضور داشت.

 

* غرفه رویان و شرکت بن یاخته نیز با برقراری غرفه در جنب وزارت کار پذیرای راهپیمایان بودند.

 

* شرکت آب و فاضلاب تهران در مسیر راهپیمایی غرفه هایی برپا کرده و هشدارهایی را نسبت به کمبود آب به مردم می‌دهد. این غرفه‌ها با شعار «آب هست ولی کم است» از مردم می‌خواهد از مصرف آب صرفه‌جویی کنند. شرکت آب و فاضلاب بروشورهایی را درباره نحوه صرفه‌جویی در مصرف آب به راهپیمایان ارائه می‌دهد.

 

 

* موشک بالستیک عماد در خیابان آزادی و در مسیر عبور راهپیمایان روز ۲۲ بهمن قرار داده شده است. در کنار این موشک تصاویری از شهید تهرانی مقدم و مراحل ساخت و نمایش آن نیز به نمایش گذاشته شده است. استقرار موشک عماد مورد استقبال راهپیمایان قرار گرفته و جمع زیادی از مردم با آن عکس یادگاری می‌گیرند.

 

* حضور شخصیت‌هایی از سلایق مختلف سیاسی از جمله حداد عادل، محمدرضا عارف، لاله افتخاری، پروانه مافی و … در راهپیمایی امسال چشمگیر بود.

 

* بیش از ۱۳۰۰ غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی و مشاوره رایگان حقوقی توسط وکلای حقوقدان نیکوکار، توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهادها برای بازدید مردم آماده شده است.

 

* هزاران نمایشگاه عکس و کتاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی و آثار هنری در مدارس، مساجد، مراکز فرهنگی، سطح محلات و ادارات شکل گرفته است.

 

* علاوه بر حضور گسترده جانبازان ویلچری بیش از ۴۵۰ مهمان خارجی از ۲۸ کشور جهان مهمان ویژه مراسم فجر امسال بوده‌اند.

 

* صحنه دستگیری ملوانان آمریکایی که به آب‌های مرزی کشورمان تجاوز کرده بودند در راهپیمایی ۲۲ بهمن بازسازی شد. در بازسازی صحنه دستگیری ملوانان آمریکایی افرادی با پوشیدن لباس‌های مشابه تفنگداران آمریکایی بر پشت یک ماشین که در بین راهپیمایان در حال حرکت بود بر روی زانو نشسته و دست‌های خود را پشت سرشان نگه داشته بودند. این صحنه‌ به ویژه اینکه بر بالای سر این افراد، افرادی با لباس نظامی و تفنگ ایستاده بودند توجه راهپیمایان و عکاسان و خبرنگاران حاضر در راهپیمایی را به خود جلب کرده بود.

* راهپیمایان ۲۲ بهمن ماکت‌های دست‌ساز از رهبران رژیم صهیونیستی و آمریکا را با خود حمل می‌کنند. بر روی این ماکت‌ها شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل و همچنین شعارهایی در مذمت جنایات این دو رژیم درج شده است. تصاویر دیگری نیز در میان راهپیمایان دیده می‌شود که رهبران آمریکا و آل سعود را همراه و هم‌جهت نشان می‌دهد.

 

* رونمایی از ماهواره‌های جدید فضایی تا تجلی قدرت دیپلماسی کشور تا برقراری نمایشگاه‌های اختراعات و ابتکارات دانش‌آموزی در سطح مدارس از جلوه‌های ویژه مراسم امسال بوده است.

 

* هم‌چنین برگزاری مراسم معنوی عطرافشانی مزار شهدا در بیش از ۱۹ هزار گلزار شهدا در سراسر کشور و مراسم ویژه گرامیداشت شهدای اقلیت‌های دینی در گلزار شهدا ارامنه و اهل سنت نیز از دیگر برنامه‌های امسال بوده است.

 

* در شامگاه ۲۱ بهمن یعنی شب ۲۲ بهمن در همه جای میهن اسلامی به ویژه در مساجد از ساعت ۲۱ بانگ تکبیر به یاد الله‌اکبرهای سال ۵۷ و همچنین نورافشانی در ۱۰ نقطه تهران و تمامی مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و تعدادی از روستاهای کشور توسط ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد.

 

 

قطعنامه ی رسمی راهپیمایی که از تریبون راهپیمایی خوانده شد:

بسمه تعالی

 

قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن ماه۱۳۹۴

 

وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ

(سوره انبیاء /۱۰۵)

 

حمد و سپاس بی‌پایان خداوند یکتای بی‌همتا را که در پرتو تعالیم پیامبر اعظم (ص) و در سایه‌سار شجره‌ی طیبه “انقلاب اسلامی”، مقاومت و ایستادگی ملت ایران را مشعل فروزان حق‌طلبی، آزادیخواهی و سربلندی ملل و جوامع جهانی قرار داد و در عصر “جاهلیت مدرن”، اندیشه‌های ناب امام(ره) و مقام معظم رهبری را نویدبخش “تمدن نوین اسلامی” گردانید و “ولایت فقیه” این یادگار ارجمند حضرت روح‌الله را محور وحدت، انسجام، استقامت، پیشرفت و سربلندی ایرانیان و هدایت‌گر جامعه بشری به قله‌های صلح، سعادت و رستگاری قرار داد.

 

اینک در طلیعه سی و هشتمین بهار عزت و آزادی، در حالی که “گفتمان قدرتمند انقلاب اسلامی” جغرافیای سلطه و استکبار را در نوردیده و جهانیان را محو تماشای عزت و اقتدار خیره‌کننده ملت ایران ساخته است و با برهم‌زدن محاسبات و معادلات “ساخت قدرت جهانی”، بشریت را به عبور موفق از پیچ تاریخی مهم و سرنوشت‌ساز امیدوار ساخته است و بیش از هر مقطع زمانی دیگر، بستر تحقق وعده‌ی خداوند برای تشکیل “حکومت جهانی مستضعفین ” و درک عصر ظهور “موعود” مهیا شده است؛ ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی با شکوه، دشمن‌شکن و سراسری یوم‌الله “۲۲ بهمن ماه” که در تقارن با پیروزی‌های شگرف و راهبردی مقاومت اسلامی سوریه برابر تروریست‌های تکفیری و حامیان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای آنان، حساسیت مضاعف و اهمیت معناداری یافته است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی “الله اکبر” و “خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:

 

۱ ملت مسلمان و فهیم ایران، ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های بلند امام (رحمت‌الله علیه)، مبانی، خطوط اساسی و اصول انقلاب اسلامی برگرفته از رهنمودهای آن امام همام را قطب‌نمای حرکت مردم و مسئولان و ضامن تداوم عزت انقلاب اسلامی دانسته و بر ضرورت توجه به اندیشه و سیره بنیانگذار جمهوری اسلامی در همه ابعاد تأکید می‌نماید.

 

۲ امت مؤمن و ولایت‌مدار ایران، پیشرفت و استقلال کشور را مرهون فضل الهی و رهبری حکیمانه و با صلابت ولی فقیه زمان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) دانسته و اطاعت همه‌جانبه از معظم‌له را عامل اصلی استحکام و اقتدار ملی، تحکیم آرمان‌های انقلاب اسلامی و هم‌افزایی و وحدت در جغرافیای ایران اسلامی می‌داند.

 

۳ مردم موحد و متحد ایران اسلامی، مقاومت اسلامی در منطقه، که بیش از هر زمان دیگری نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل “صدور انقلاب” و گفتمان عزت‌آفرین و رهایی‌بخش آن دانسته و با محکوم‌کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات تروریستی داعش و گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی و همچنین تلاش نابخردانه و انتحاری آل‌سعود که با طراحی و حمایت امریکا، رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنان، برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت‌سازی برای صهیونیست‌ها، صورت می‌پذیرد، پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق اعلام داشته و برای رهایی آنان از این فتنه بزرگ از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 

۴ ما شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی باشکوه، عقب‌نشینی طرف‌های مقابل در پرونده هسته‌ای و رفع بخشی از تحریم‌های ظالمانه تحت “برنامه جامع اقدام مشترک” را حاصل درایت رهبری و “مقاومت” و “ایستادگی” برابر جبهه زورگویان و نیز همت بلند دانشمندان هسته‌ای کشور دانسته و ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مذاکره‌کنندگان محترم هسته‌ای کشورمان، بر توجه جدی به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اعمال نظارت و مراقبت‌های هوشمندانه در روند اجرای “برجام”، تأکید نموده و از دولت و شورای عالی امنیت ملی می‌خواهیم از خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر به‌ویژه آمریکا غفلت نکرده و در صورت هرگونه پیمان‌شکنی‌ و تهدید تعهدات، راهبرد “مقابله به مثل” را به‌طور جدی و قاطعانه در دستور کار قرار دهند.

 

۵ ملت استکبار ستیز ایران، آمریکا را همچنان دشمن شماره یک خود دانسته و با تأسی به منویات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، “رخنه” و “نفوذ” در حصار اراده و تصمیمات کشور و تلاش موریانه‌وار برای سست‌کردن ارکان نظام را راهبرد انکار ناپذیر دشمن در عصر “پسابرجام” دانسته و با تأکید بر ضرورت افشای سناریوهای ضد ایرانی و ضد انقلابی آمریکا، از همه دستگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و نیز همه دلسوزان و جریان‌های معتقد به نظام می‌خواهد با هوشیاری و هوشمندی به مسئولیت‌های خطیر خود برابر توطئه “نفوذ” عمل کرده و با عبور انقلاب و جامعه‌ی اسلامی از گزند این خطر بزرگ، شکست سنگین جبهه دشمنان انقلاب و معاندین نظام در این عرصه سرنوشت‌ساز را رقم زنند.

 

۶ ما مردم مقاوم و متحد ایران اسلامی، با تأکید بر اینکه باز شدن درهای کشور به روی شرکت‌ها و کمپانی‌های غربی در دوره “پسا‌ برجام”، نه تنها نباید توجه عملی به “اقتصاد مقاومتی” را به محاق فراموشی بسپارد، بلکه می‌بایست با اجرای سیاست‌های “اقتصاد مقاومتی” و راهبرد “مدیریت جهادی” در صحنه تولید ملی، با به میدان‌آوردن کار و سرمایه ایرانی و نیز اتکا به جوانان جسور، خلاق و کارآفرین، این مقطع را به فرصتی برای استحکام‌بخشی ساخت درونی قدرت جمهوری اسلامی تبدیل کند؛ لذا هرگونه کوتاهی در این زمینه را یک خطای راهبردی تاریخی دانسته و از دولت و دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم “تقویت تولید داخلی” را به‌عنوان یکی از ارکان مهم مقاوم‌سازی درونی اقتصاد، برای اشتغال جوانان، رفع بیکاری و بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی کشور، به‌طور جدی دنبال کرده و با هرگونه سیاست مسامحه‌کارانه در این زمینه مقابله و به شدت برخورد نمایند.

 

۷ ما امت غیور و غیرتمند ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه صنعت دفاعی به‌ویژه اقتدار موشکی را نماد قدرت بازدارندگی، تضمین امنیت ملی و غیرقابل مذاکره دانسته و به قدرت‌های استکباری هشدار می‌دهیم در صورتی که بخواهند در پی تضعیف و تهدید ایرانیان برآیند و با خطای محاسباتی، امنیت و منافع ملی کشور را با خطر مواجه سازند، با “ضربه متقابل” روبرو و به مدد نیروهای مسلح و مدافعان مقتدر انقلاب و میهن اسلامی پاسخ قاطع، و غیرقابل مهاری را در تمامی موقعیت‌های دسترسی، به دشمنان خیره‌سر و ماجراجو خواهیم داد.

 

۸ ملت هوشیار و آگاه ایران اسلامی، ضمن قدردانی از اقدام به‌هنگام و قاطعانه نیروی دریایی سپاه در توقیف شناورهای متجاوز امریکایی، از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” و فرمانده غیرت‌مند و ولایت‌مدار نیروی قدس که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی داعش و گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را فراهم آورده‌اند، سپاسگزاری و حمایت کرده و بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید می‌نماید.

 

۹ مردم مسلمان و بصیر ایران، شهادت آیت‌الله نمر باقر النمر به‌ دست مزدوران رژیم سعودی و جان‌باختن هزاران تن از حجاج بیت‌الحرام در حوادث غم‌انگیز مکه و منا در حج ابراهیمی را نشانه خوی استبدادی و بی‌کفایتی این رژیم جنایتکار دانسته و جنگ آل‌سعود علیه یمن و کشتار وحشیانه مردم مظلوم و مسلمان این کشور و نیز مشارکت با آل‌خلیفه در ظلم و جنایت علیه مردم بحرین که متأسفانه در سایه سکوت مجامع بین المللی و حمایت‌های ظالمانه هیأت حاکمه امریکا صورت می‌پذیرد را به‌شدت محکوم می‌نماید.

 

۱۰ ما امت صبور و آزاده ایران، با توجه به توطئه‌های زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از تهدید، تحریم، تحریک و تفرقه تا جنگ نرم و سناریوهای مأیوس‌سازی مردم نسبت به آینده انقلاب، تلاش‌های قوای سه‌گانه به‌ویژه قوه مجریه و دولت محترم، در توجه به حل مشکلات اقتصادی و پرداختن به دغدغه‌های فرهنگی و حرکت به سمت نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی را ناکافی دانسته و از آنان می‌خواهیم با مهار گرانی، رفع معضل اشتغال و بیکاری و مشکلات فراروی معیشت مردم و همت و تدبیر برای ارتقای آسایش و زندگی توام با عزت اقشار مختلف به‌ویژه قشر محروم و مستضعف دشمنان انقلاب و نظام را در راهبرد “ایجاد فاصله بین ملت با نظام و انقلاب” مأیوس و نا امید سازند.

 

۱۱ ما ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و تجلیل از جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان، تکریم و قدرشناسی آنها را وظیفه دائمی خود دانسته و از مسئولین و کارگزاران نظام می‌خواهیم با بر افراشته نگه‌داشتن پرچم ایمان، جهاد، مقاومت و شهادت برای تداوم راه امام راحل (ره) و شهدای عزیز و تحقق آرمان‌های بلندشان که بر پیشانی آن نام مقدس “قرآن” و” ولایت” تبلور یافته است، از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

 

۱۲ مردم انقلابی و موقعیت‌شناس ایران، با آگاهی عمیق از اهمیت انتخابات آینده “مجلس خبرگان رهبری” و “مجلس شورای اسلامی”، برگزاری ده‌ها انتخابات با شکوه و توأم با آزادی و آرامش و امنیت کم‌نظیر را مظهر “مردم‌سالاری دینی”، “تجدید قوای ملت”، “بیعت مجدد با اهداف انقلاب” و از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانسته و با تأکید بر لزوم هوشیاری ملی برابر نقشه‌های فریبنده و پیچیده دشمن، از داوطلبین محترم مجلسین می‌خواهد ضمن رعایت موازین شرعی، اخلاقی و قانونی با تقویت فضای همدلی و روحیه مدارا، دوستی و برادری در عرصه رقابت‌های انتخاباتی، بسترهای برگزاری انتخاباتی “پرشور” و “حداکثری” را فراهم ساخته و ضمن توجه به مصالح و منافع ملی و همچنین افکار و رفتارهایی که وحدت ملی و اعتماد عمومی را مخدوش می‌سازد، از هرگونه اقدامی که موجب سوء استفاده ضد انقلاب و خرسندی بیگانگان شود، به شدت پرهیز نمایند.

 

۱۳ ملت رشید و سرافراز ایران، با حضور حماسی و مشارکت گسترده و دشمن‌شکن خود در انتخابات اسفند ماه و انتخاب نمایندگان و خبرگانی انقلابی، متدین، خدمتگزار و متخصص بر اساس رهنمودهای حضرت امام (ره) و مقام عظمای ولایت، دشمنان انقلاب را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ساخته و در روز هفتم اسفند ماه بصیرت و همدلی و همزبانی ملت ایران را با خلق حماسه‌ای دیگر در مقابل چشم جهانیان به نمایش می‌گذارد.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پنچ شنبه ۲۲ بهمن ماه۱۳۹۴

مصادف با دوم جمادی الاول۱۴۳۷ و یازدهم فوریه۲۰۱۶

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/GoNAo
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن