«بزرگترین دستاورد انقلاب، نظام جمهوری اسلامی است»

امام جمعه رشت گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب نظام مقدس جمهوری اسلامی است که امروز کانون توجه جهانیان محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا آیت‌الله رسول فلاحتی امروز(هجدهم بهمن‌ماه) در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه در آستانه یوم‌الله 22 بهمن چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، اظهار کرد: به تعبیر امام راحل انقلاب اسلامی انفجار نور بود و امروز نامش در دنیا پرآوازه است.

وی اسلام را تنها نسخه شفابخش بشریت دانست و افزود:‌ انقلاب اسلامی به دنیا ثابت کرد می‌توان با توکل بر خدا و تکیه به مردم به پیروزی رسید.

نماینده ولی فقیه در گیلان، ایجاد تحول انسانی در ملت‌ها و رویارویی با ابرقدرت‌های استکباری را ویژگی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب نظام مقدس جمهوری اسلامی است که امروز کانون توجه جهانیان محسوب می‌شود.

امام جمعه رشت، اندیشه‌های شهید مدرس را راهگشای انتخاب افراد اصلح در انتخابات دانست و خاطرنشان کرد: شهید مدرس شخصیتی مومن، شجاع، بصیر، مخلص و مردمی بود و لذا براساس فرموده امام خمینی(ره) نمایندگان مردم باید خصوصیات نزدیک به شهید مدرس داشته باشند.

وی با اشاره به تحولات اخیر منطقه، اضافه کرد: سیاست‌های استقلال‌طلبانه عراق موجب خروج آمریکا از این کشور خواهد شد و مقدمات عقب‌نشینی آمریکا از منطقه را فراهم خواهد کرد.

آیت‌الله فلاحتی پیروزی‌های جبهه مقاومت را نتیجه مجاهدت‌های سردار سلیمانی دانست و اظهار کرد: تفکر سردار سلیمانی در منطقه موجب تحقیر آمریکا شده است.

وی با اشاره به وجود جوانان نخبه، خلاق، مومن و متعهد در گیلان، گفت: در مراکز دانش‌بنیان استان گیلان فعالیت‌های اعجاب‌انگیزی انجام می‌شود که هرکدام مایه افتخار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان متذکر شد: از ادارات و سازمان‌ها می‌خواهیم به دنبال شناسایی و جذب جوانان نخبه باشند، زیرا برای پیشرفت و تعالی کشور به چنین طرح‌ها و ایده‌ها و خلاقیت‌هایی نیاز داریم.

امام جمعه رشت، کشاورزی را یکی از محورهای توسعه گیلان دانست و افزود: تامین آب یکی از مهمترین پیش‌نیازهای کشاورزی است و لذا با توجه به آغاز فصل شخم اراضی کشاورزی از مسئولان مربوطه می‌خواهیم تمهیلات لازم را جهت تامین آب مورد نیاز کشاورزان در بخش کشاورزی و زراعی و لایروبی انهار داشته باشند.

وی تکریم و احترام را یکی از اصول تربیتی اسلام دانست و عنوان کرد:‌ تکریم و احترام باید نسبت به مردم و با هدف کسب رضایت الهی باشد؛ در غیر این صورت جنبه ستایش و چاپلوسی پیدا می‌کند که مورد پسند آموزه‌های دینی نیست.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر لزوم پرهیز از افراط و تفریط در تکریم و احترام دیگران، خاطرنشان کرد: مسئولان نباید با هدف جلب تکریم و احترام دیگران اقدام به خدمت کنند، بلکه خدمت به مردم یک توفیق الهی است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا