فشارهای داخلی فیلم را سانسور کرد

امیر عباس ربیعی کارگردان لباس شخصی گفت: فشارهای داخلی باعث ممیزی خوردن فیلم شد.

به گزارش انصاف نیوز، اهالی رسانه در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر، شاهد اکران فیلم لباس شخصی محصول سازمان سینمایی اوج بودند. امیر عباس ربیعی، حبیب والی‌نژاد تهیه‌کننده، هاشم مرادی مدیر فیلمبرداری، مهدی سعدی تدوینگر، مهدی نصرتی، توماج دانش‌بهزادی، ماه‌منیر بیطاری و مجید پتکی بازیگران فیلم در این نشست خبری حضور داشتند.

لباس شخصی از تیغ سانسور در امان نبوده و سکانس‌هایی از این فیلم حذف شده است.
آرش خوشخو منتقد نشست درباره لباس شخصی توضیح داد: فیلم نوری به ماجراهایی که در تاریخ ما مغفول مانده می‌تاباند. فیلم پر زحمت و پر وسواس ساخته شده و در بازگویی زوایای پنهان تاریخ خودش را دچار سانسور نکرده و از خط قرمزها عبور کرده است.

ربیعی در پاسخ به پرسش انصاف نیوز که ” پیش از آغاز جشنواره سکانسی از فیلم منتشر شد که آن سکانس را در فیلم ندیدیم. آیا تنها این صحنه حذف شده است؟” گفت: سه سکانس و شش دیالوگ از فیلم حذف شده است که دلیل حذف را نمی‌گویم. فشارهایی به کار وارد شد و ما این موارد را حذف کردیم.
فشارهایی از درون برای حذف این سکانس‌ها بود اما این فشارها از طرف سازمان اوج و تهیه‌کننده نبود.

پس از آن در پاسخ به واکنش خبرنگار انصاف نیوز که “پاسخ شما مفهوم نیست” کارگردان فیلم، پاسخ به این پرسش را به تهیه‌کننده فیلم واگذار کرد. والی‌نژاد در ادامه گفت: اگر آن سکانس‌ها را حذف نمی‌کردیم به زمان فیلم لطمه می‌خورد. در این فیلم سانسوری از سوی هیچ نهادی صورت نگرفت.

ربیعی  در پاسخ به پرسش چرایی شباهت بازی نقش اول فیلم به بازی نوید محمدزاده گفت: قیاس بازیگر نقش اول فیلم من با نوید محمدزاده باعث خوشحالی ماست. کاراکتر مهدی نصرتی شبیه به کاراکترهایی است که نوید محمدزاده ایفا کرده است.

نصرتی درباره حضور خود در فیلم گفت: من دوست ندارم شبیه هیچ بازیگری باشم و این نوع بازی را برای این نقش انتخاب کردم. به جزئیات این نقش فکر کردم و برای رسیدن به شخصیت تمرین زیادی کردم. از دوستان می‌خواهم کمی صبور باشند دیگر انتخاب‌های من در بقیه فیلم‌ها را ببینند و بعد درباره بازی من نظر بدهند.

ربیعی درباره همراهی حاتمی‌کیا با این پروژه گفت: ابراهیم حاتمی‌کیا دیر به پروژه پیوست و در بازنویسی و کارگردانی به ما کمک کرد و من ممنون او هستم. من می‌خواستم با توجه به سوژه فیلم پیش زمینه‌ای نسبت به بازیگرانم وجود نداشته باشد و البته هزینه کمتری درباره بازیگران بدهم. همچنین قصدم معرفی بازیگران جدید به سینما بود. چرا باید حلقه انتخاب بازیگر محدود به چند نفر باشد. یکی از کارکردهای جشنواره فیلم فجر باید معرفی بازیگران جدید باشد.

دانش بهزادی درباره شباهت نقش نصرتی به نوید محمدزاده توضیح داد: نوید، بازیگر توانمندی است اما به نظرم شبیه دانستن بازی این دو نفر درست نیست. از نظر من چنین قضاوتی نشانه تنبلی در پرداختن به بازی مهدی نصرتی است. به نظرم بازیگران تئاتر دربازیگری متخصص هستند وامیرعباس ربیعی این شجاعت را داشت که به این سو بیاید و از بازیگران تئاتری در اولین فیلم خود استفاده کند.

خوشخو منتفد نشست درباره سانسور لباس شخصی گفت:  من دلم می‌خواهد فیلم با نسخه کامل پخش شود و مهندسی کردن حقایق و وقایع واقعی تاریخی مکافاتی دارد. دوست دارم فیلم را کامل ببینیم. در این روزها، شاهد نتایج مهندسی شدن اخبار هستیم.

کارگردان لباس شخصی گفت: فیلم کوتاه‌تر از این نمی‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا