خرید تور تابستان

«محیط مجلس بسیار لغزنده است»

«نصرالله پژمانفر»، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: محیط مجلس محیط بسیار لغزنده‌ای است که اگر کسی بخواهد در این محیط استقامت کافی را داشته باشد باید با ایمان قوی بتواند در مقابل این فشارها و رانت‌ها ایستادگی کند

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ شرایط مورد نظر کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به غیر از آن شاخصه‌های تخصصی که نماینده به موجب آن به یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس وارد می‌شود و با حضور کارشناسانه خود در آن کمیسیون‌ها فعالیت می‌کند، فاکتوری به نام عدالت نیز باید مورد نظر باشد؛ در واقع نماینده باید این فاکتور را در تصمیم گیری‌هایی که منجر به قانون می‌شود مورد توجه خود قرار دهد.

وی افزود: فردی به دنبال رانت و بهره برداری موقعیت برای منافع خود است هیچ گاه نمی‌تواند در این مسیر نماینده‌ای موفق باشد، این موضوع موجب خواهد شد که زندگی و فعالیت اجتماعی وی نیز ناموفق باشد و نتواند به وظایف خود به خوبی عمل کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: موضوع بعدی روحیه انقلابی داشتن، جسارت داشتن و شجاعت ایستادگی در مقابل مسائل مختلف خارجی و داخلی و بازگو کردن حق و عدالت و پافشاری بر آن است.

پژمانفر ادامه داد: امروز جریان‌های قدرت و ثروت به شدت تلاش دارند که بتوانند از ظرفیت مجلس به نوعی سوءاستفاده کنند، در واقع نماینده باید در مقابل این جریانات ایستادگی کند و بر حرف حق پایداری کند، من هشت سال در مجلس حضور داشتم و می‌دانم محیط مجلس بسیار لغزنده است و اگر کسی بخواهد در این محیط استقامت کافی را داشته باشد باید با ایمان قوی بتواند در مقابل این فشارها و رانت‌ها ایستادگی کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کسی که در این مسیر حرکت می‌کند باید به این موضوع توجه کند که رابطه نماینده و مردم رابطه وکالت است و موکلین باید نسبت به عملکرد وکلای خود مطلع باشند، اتفاق نامناسب رای نیاوردن موضوع شفافیت آراء نمایندگان را شاهد بودیم، اگر در  مدت باقی مانده مجلس دهم نمایندگان نتوانند این موضوع را عملی کنند، این موضوع  باید اولین مصوبه مجلس یازدهم باشد تا بتوانند جلوی بسیاری از انحرافات را بگیرند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آقا نفرمایید . پس این بساط رد و تایید برا چیه ؟! نه، اونایی که رد میشن کفششون سره ، ولی تاییدشده ها هم اگه اینطور بودن که شورا انقد زحمت برا چی میکشه ؟ نفرمایید : خدا نکنه ! رانت ؟! اصلا !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا