«پوست» فیلمی ترسناک با فضای ایرانی

بهرام ارک کارگردان فیلم  «پوست»: برای باورپذیری بیشتر افسانه، فضا را به مستند نزدیک‌تر کردیم.

به گزارش انصاف نیوز، در نهمین روز جشنواره، اهالی سینما به تماشای فیلم پوست نشستند. بهمن  و بهرام ارک کارگردان و نویسنده، محمدرضا مصباح تهیه‌کننده، جواد قامتی، عاشیق ولی عبدی بازیگران پوست، بامداد افشار موسیقی، علیرضا علویان صداگذار، پوریا شیواییمدیر فیلمبرداری پارت اول ،علی آبپاک مدیر فیلمبرداری پارت دوم، رسول علیزاده طراح صحنه پارت دوم و پوریا اخوان طراح صحنه در نشست خبری فیلم حضور داشتند.

بهرام ارک درباره ابن پروژه سینمایی گفت: این دغدغه را نداشتیم تا داستانی را بیان کنیم. فرهنگ کشورمان برای ما عزیز است و نگاه مدرنیته هم به داستان داشتیم. تصمیم گرفته بودیم فیلمی بسازیم که شبیه به مستند باشد. ما به دنبال بستن قاب‌‌های زیبا نبودیم و تلاش کردیم برای باورپذیری بیشتر افسانه، فضا را به مستند نزدیک‌تر کنیم. ما به قاب‌های شکیل اعتقادی نداریم و قصدمان در آوردن لحن است.

سحر عصر آزاد منتقد نشست درباره فیلم برادران ارک توضیح داد: فیلم یا سریال ترسناک داشته‌ایم اما در با نوعی از وحشت‌آفرینی مواجه می‌شدیم که ایرانی نبود اما در این فیلم با  اشراف به فرهنگ ایرانی این اتفاق افتاد. دیدن این فیلم بسیار لذت بردم. پوست از چند وجه در جشنواره امسال بسیار متمایز است. این دوفیلمساز در اولین فیلم بلند سینمایی خود نگاه مخصوص به خودشان را دارند.

بهرام ارک درباره ساخت فیلم به زبان ترکی گفت: شاید فیلم ساختن به زبان ترکی یک امتیاز فرهنگی باشد ولی ساخت اینگونه فیلم‌ها سخت است. ما منتظر بازخوردها هستیم تا ببینیم امکان ساخت این فیلم‌ها به زبان ترکی وجود دارد تا به این راه ادامه دهیم.

آهنگساز پوست درباره این پروژه سینمایی توضیح داد: موسیقی به چند بخش در متن و راوی قصه تقسیم می‌شد. کارگردان خواسته بود تا موسیقی به این سبک و تلفیقی از موسیقی شمنی و مغولی باشد.

بهمن ارک درباره فیلم پوست گفت: زمانی که  فیلم را ساختیم متوجه شدیم تمام جامعه درگیر مساله طلسم و دعا هستند.

مصباح تهیه‌کننده پوست درباره پروسه فیلمبرادری توضیح داد: فیلمبرداری سه ماه طول کشید که در شرایط سخت و با پیچیدگی‌های زیاد بود. پوست در تبریز تولید شد و گروه‌های مختلفی با ما در این فیلم همکاری کردند. خوشحالم که این فیلم با استانداردهای جهانی تولیده شده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن