اعلام موجودیت کمپین «رو کم کنیم» در انتخابات

لیست پیشنهادی پنجشنبه منتشر می‌شود

کمپین «رو کم کنیم» با انتشار متنی اعلام موجودیت کرد. این کمپین با انتقاد از دو جناح فعال در انتخابات، با تاکید بر ضرورت اولویت دادن به حل مسایل خارجی، می‌گوید که در روز پنجشنبه فهرست پیشنهادی خود را منتشر خواهد کرد.

متن کامل اعلام موجودیت کمپین #رو_کم_کنیم در پی می‌آید:
نمایش مدعیان پرمدعای عدالتخواهی و مدعیان خود خوانده‌ی اصلاح خواهی، تنور انتخابات دوم اسفند را گرم نخواهد کرد، مگر توسط برهم زنندگان این بازی.
ما کیستیم؟
_ احساس خطر می‌کنیم از به حاشیه راندن نخبگان و سیطره‌ی واپس‌گرایان به نام جوانان.
_ احساس خطر می‌کنیم از تبدیل جمهوریت نظام به سفره‌ی خانوادگی و تشدید فرآیند تصفیه‌ی هر کسی که «دیگری» باشد.
_ احساس خطر می‌کنیم از آنانی که به‌دنبال کشیدن حصار به دور کشور و تبدیل ایران به کره شمالی هستند.
بر همین اساس، کمپین «رو کم کنیم» با این محورها اعلام موجودیت می‌کند:
# تا مسائل و دشمنی‌ها در سطح سیاست خارجی و تحریم‌های سنگین حل نشود و صادرات و واردات به حالت طبیعی برنگردد، به طور حتم موانع و مشکلات داخلی هم حل نخواهد شد. پیام کمپین تاکید بر این اولویت است.
# تشکیل مجلسی جنگ طلب، وضع را از شرایط کنونی به مراتب بدتر خواهد کرد و سایه‌ی جنگ را بر سر ملت می‌گستراند. ما می‌خواهیم جلوی تشکیل چنین مجلسی را بگیریم که آرامش و ثبات کشور کاهش پیدا نکند.
# ما منتقد رفتار و گفتار مسوولان و مقامات مسوول نظام هستیم و آنها را در به‌وجود آمدن مشکلات کشور مقصر می‌دانیم و از سوی دیگر با کاسبان اعتراضات سیاسی – اجتماعی هم مرزبندی جدی و قاطع داریم.
# ترامپ و مزدوران آن روی دیگر سکه‌ی تندروهای داخلی ما هستند. هر دو از تندروی، جنگ و خشونت منفعت می‌برند و صلح و آرامش، دکان هر دوی آنها را برهم خواهد زد. ما اعلام می‌کنیم که با هر دو مخالفیم و نمی‌گذاریم این بازی ادامه پیدا کند.
# رییس جمهور روحانی خود اعتراف کرده «من بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مشکلات فقط به داخل نگاه کنم». نداشتن اختیار توجیه قانع کننده‌ای نبوده و کوتاهی دولت و تزلزل در تصمیم‌گیری هم به هیچ عنوان پذیرفته نیست. صدای حوادث آبان ماه و دی ماه را باید شنید.
# تلاش حداکثری تندروها که از نظارت استصوابی شورای نگهبان بیرون آمده تا با ردصلاحیت‌های گسترده‌ی شایستگان ملت، آنها را ناامید کنند را می‌توان به نتیجه‌ی عکس خود کشاند. ما می‌توانیم با استفاده از فضای مجازی، لیستی که خواست اصحاب قدرت نیست و می‌تواند جلوی جنگ و تندروی‌های خارجی بایستد را از صندوق‌های رای بیرون بیاوریم.
# کمپین «رو کم کنیم» از میان کاندیداهایی که همگی از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و آنها را با مفاد کمپین همسو می‌داند، در روز پنجشنبه فهرست پیشنهادی خود را منتشر خواهد کرد.
فعالیت این کمپین روز انتخابات به پایان می‌رسد.
والسلام!


آدرس ایمیل برای ارسال رزومه‌ی کسانی که در چارچوب کمپین می‌بینید و پیشنهاد می‌دهید: rokamkonim@gmail.com

آدرس کمپین در شبکه‌های اجتماعی توییتر، اینستاگرام و تلگرام:

@rokamkonim

برچسب ها

پیام

  1. نمیفهمی انگار؟؟؟فقط فکر کردید چون اصولگرا و اصلاح طلب نیستی تمومه کار؟ سگ زرد برادر شغال نه به تمام سلایق شورای نگهبان ، نه به تحمیل و دخالت در انتخاب دیگران نه به استبداد و اجبار در انتخاب. افتاد اینبار؟

  2. یک بار به کاندیداهای درجه سه رأی دادیم نتیجه اش را دیدیم. یکی شون بهمون می گه اگر توی تهران کمتر از ده میلیون در بیاری بی غیرتی؛ یکی دیگه شون به جای این که به وظیفه اش عمل کنه و برای جوانان شغل ایجاد کنه به پسران و دختران مون میگه اگر ندارید ازدواج نکنید. به والله که این ها مسلمان نیستند. بگذارید همون که میگه اگر قبول نداری گم شو برو بیرون بره به این مجلس مسلوب الاختیار تا حداقل بدونیم با کدوم خری طرف هستیم. رأی نمی دهیم. تَکرار می کنم: به هیچ لیستی رأی نمی دهیم.

  3. مشکل اینجا است اونایی که رد صلاحیت شده اند هم اکثرا اصلاح طلبها هستند که مردم قبولشون ندارن و این کمپین هم به نظرم برای افزایش مشارکت مردم تشکیل شده ومحکوم به شکست است رای دادن به کسانی که رد صلاحیت شده اند ققط باعث افزایش مشارکت میشه و آرای اون هم باطله حساب می گردد

  4. مبارزه با خودخواهی، تمامیت طلبی.،حرفی یکی را به کرسی نشاندن، اهمیت ندادن به نظرات کارشناسی همتی دوچندان می طلبد.

    امید را باور کن!…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن