وکیل حسین کروبی: تاکنون روند قانونی انجام نشده است

حسین کروبی فرزند مهدی کروبی به اتهام انتشار نامه پدرش همچنان در بازداشت موقت است. محمد جلیلیان وکیل او گفت: تاکنون قرار بازداشت او تبدیل نشده و موفق به ملاقات با او نشده‌ام.

آقای جلیلیان درگفت‌وگو با انصاف نیوز درباره‌ی آخرین وضعیت پرونده گفت: آقای محمدحسین کروبی بنابر اتهامات از پیش گفته شده حسب قرار صادره توسط شعبه چهارم دادسرای ویژه امنیت شهید مقدس، در بازداشت موقت در زندان اوین به سر می‌برند و تا کنون قرار بازداشت تبدیل نشده است.

وکیل حسین کروبی در پاسخ به اینکه آیا با او تماسی داشتید یا خیر، گفت: من چندین بار به زندان اوین مراجعه کردم و حسب تکلیفات قانونی زندان اوین، ابتدا باید در گیت‌های پیش از ورود اجازه‌های لازم از مقام قضایی گرفته شود و در مدتی که مراجعه کردم و به مقام قضایی اطلاع دادند، تاکنون و تا این لحظه از تاریخ بازداشت او که 24 دی ماه 98 بوده، موفق به ملاقات ایشان نشده‌ام و همچنین موفق نشدم که بحث‌های ابتدایی با بازپرس رسیدگی کننده انجام دهم.

او درباره‌ی اینکه آیا با خانواده‌اش تماس یا ملاقاتی داشته یا نداشته نیز گفت: تا حالا که نشنیده‌ام خانواده کروبی با او ملاقات داشته باشند و ملاقاتی صورت نگرفته است.

همچنین جلیلیان درباره‌ی اینکه چه موقع قرار بازداشتش تبدیل خواهد شد گفت: حسب قوانین و مقرارت آیین دادرسی کیفری بعد از گزارش مسوولان امنیتی نزد مقام قضایی دادسراهای عمومی یا اطلاعات و اقدامات قانونی لازم، متهم باید به موجب قرار نهایی چنانچه عقیده‌ی بازپرس به جلب دادرسی باشد به دادگاه معرفی شود و در دادگاه که وقت رسیدگی آن تعیین شود، رسیدگی خواهد شد. تاکنون این کار درباره‌ی پرونده موکلم اتفاق نیافتاده است.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا