جلال جلالی زاده: مردم به افراد پاکدست و سالم رای دهند

«جلال جلالی زاده»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مردم در حوزه‌هایی که رقابت وجود دارد به کسانی رای دهند که از سابقه و تجربه خوبی برخوردار بوده و پاکدست و سالم باشند تا آنها فردا در پارلمان از منافع مردم دفاع کنند نه منافع شخصی و گروهی خود.

جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه متاسفانه نمایندگانی وجود دارند که منافع شخصی و گروهی را حتی بر منافع حوزه خود ترجیح می‌دهند، اظهار کرد: هنوز این مساله که یک نماینده مجلس، نماینده کل مردم کشور بوده و باید منافع ملی را بر منافع گروهی و منطقه‌ای ترجیح دهد، خوب جا نیفتاده است.

وی بیان کرد: نمایندگانی که از تاییدصلاحیت مجدد هراس دارند، در پارلمان محافظه کار شده و آنطور که باید منافع ملی را پیگیری نمی‌کنند. از سویی برخی نمایندگان هم به جای پیگیری منافع ملی، فقط مسائل قومی و منطقه‌ای را دنبال می‌کنند، اما اگر در کشور ملزومات انتخابات پارلمان وجود داشت یعنی انتخابات حزبی برگزار می شد، این آسیب کمتر رخ می داد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: لازم است مقدمات و ملزومات انتخابات پارلمان فراهم شود؛ زیرا تا زمانی که احزاب نتوانند پارلمان را تشکیل دهند و نماینده هم درک درستی از وظایف نمایندگی نداشته باشد، این مشکلات ادامه خواهد داشت.

جلالی‌زاده گفت: حزبی نبودن انتخابات هم بر عدم ارائه برنامه از سوی داوطلبان انتخابات تاثیر می‌گذارد. نمایندگان مستقلی هستند که چند دوره در مجلس حضور دارند، ولی هنوز برنامه مشخصی ارائه نکرده‌اند. معتقدم با اصلاح روند بررسی صلاحیت ‌داوطلبان انتخابات در شورای نگهبان و همچنین حزبی شدن انتخابات می‌توان این مشکلات را حل کرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مردم باید نمایندگانی را انتخاب کنند که پاکدست و سالم باشند، تصریح کرد: مردم در حوزه‌هایی که رقابت وجود دارد به کسانی رای دهند که از سابقه و تجربه خوبی برخوردار بوده و پاکدست و سالم باشند تا آنها فردا در پارلمان از منافع مردم دفاع کنند نه منافع شخصی و گروهی خود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا