برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

پاسخ حداد به انتقادات از لیست «ائتلاف نیروهای انقلاب»

غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، فرآیند تنظیم لیست ایران سربلند توسط شورای ائتلاف را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، حدادعادل در نشست خبری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اهالی رسانه‌ با اشاره به شکل‌گیری لیست ایران سربلند توسط شورای ائتلاف اظهار کرد: این شورا از دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و ابتدا موضوعاتی غیر از انتخابات مورد بحث بود و از حدود یک سال پیش وارد مرحله انتخابات شد، از اردیبهشت ۹۸ تا امروز کارش به طور مستمر دنبال شده است.

وی افزود: وحدت فراگیر از همه نیروهای انقلابی، جوانگرایی، دخالت دادن مردم در فرایند رسیدن به لیست واحد، مشارکت دادن بیشتر بانوان در رسیدن به لیست واحد، نفی سهمیه‌بندی، نفی تصمیم گیری از بالا به پایین و از مرکز به استان‌ها از جمله راهنماهای کار ما بود.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه در تهران روش خاصی برای رسیدن به لیست انتخاب شد، گفت: در ۳۵۲ محله تهران شوراهایی تشکیل شد و هم از این شوراها و هم از عده‌ای دیگر از مردم خواسته شد که نظرشان را در باره کاندیداها بگویند که در مرحله اول به ۳۳۲ نفر در مرحله بعدی با مصاحبه به ۱۵۹ نفر رسیدیم و این عدد را در معرض رای ۴۲۰۰ نفر از رای مردم قرار دادیم و براساس آن رای به ۹۰ نفر رسیدیم.

حداد عادل تاکید کرد: این ۹۰ نفر توسط هیئت انتخاب بررسی شد و براساس شاکله و ترکیب سن و جنسیت و تخصص، با رعایت شاخص‌ها بررسی انجام شد و به یک لیست ۳۰ نفره رسیدیم. نکته مهم در این زمینه هم توجه به اقتصاد بود و سعی شد بیش از هرچیز افرادی انتخاب شوند که در مجلس بتوانند درباره اقتصاد در معنای وسیع آن صاحب نظر باشند تا مشکل اصلی مردم که مشکل اقتصادی است را بتوانند دنبال کنند.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه ما به دنبال نجات اقتصاد ایران هستیم، ادامه داد: داوطلبانی که به شورای ائتلاف پیوستند تعهد دادند که اگر در لیست نهایی نباشند انصراف دهند و همینجا از آنان می‌خواهم که همانطور که قرار گذاشتیم دوستانی که در لیست نیستند انصراف دهند تا وحدت ممکن و پیروزی حاصل شود.

حدادعادل در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به این پرسش که برنامه این شورا برای برطرف کردن مشکل اقتصادی کشور چیست؟ گفت: اهم موضوعات این گفتمان موضوعات اقتصادی از قبیل اشتغال، تورم و گرانی و مسکن و مواردی مشابه است که همه این موارد بررسی شده و در هفته پیش رو از سوی افراد لیست ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا قالیباف از لیست اولیه ارایه شده توسط شورای ائتلاف تبعیت نکردند، اظهار کرد: اینکه کسی از جوانان دعوت کند، معنایش این نیست که به ائتلاف اعتقاد ندارد ما از ابتدا از جوانان دعوت کردیم و همین حالا هم ۱۸ نفر جوان در لیست نهایی ما هستند. آقای قالیباف نظرشان درباره لیست اولیه این بود که باید افراد اقتصادی حاضر در لیست بیشتر شود و در حال حاضر هم اختلافی از این جهت وجود ندارد و آقای قالیباف هم در لیست هستند.

خبر تکمیل می‌شود…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن