مافیای پخش کتاب | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز مافیای پخش کتاب | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

مافیای پخش کتاب

فرزین سوری، فعال حوزه کتاب، در توییتر نوشت:

«یکی از بزرگ‌ترین مافیاهای کتاب، نه مافیای کاغذ و جوهر و چسب، که مافیای پخش کتابه که اولاً با روش‌های قرون وسطایی اداره می‌شه و باعث می‌شه قیمت کتاب به ترتیب غیر منطقی بالا بره دوماً دقیقاً مثل یه خانواده‌ی مافیایی ایتالیایی اداره می‌شه و تعیین می‌کنه چه کتابایی کجا دیده بشند.

خلاصه وقتی می‌گیم چرا فلان کتاب کجا نیست یکی از دلایل اصلیش این زنجیره‌ی پخش مافیاییه. یه سری انتشاراتا هم که برای خودشون پخش دارن این سیستم رو تونستن دور بزنن لااقل کتابشون همه‌جا هست.

کتاب خیلی گرون شده و کاغذ یه دلیل مهمیشه. ولی قضیه‌ی شرکت پخش کتاب رو هرگز دست کم نگیرید».


چند کامنت

پریسا: من از وقتی پخش [کتاب …] رو دیدم که نشر […] انحصاری و با ترجمه‌ای کثیف‌تر داده بیرون، با جلد خفن اورجینال و ساک ست! و همه جا هم هست و…. فهمیدم مافیا چیه. بقیه ترجمه‌ها حتی مجوز نگرفتن 😐

فرزاد: آقا خیلی خوشحالم درباره شون گفتی دی: کاش دیگران هم می گفتن و کاش می شد درباره روشاشون و در مورد این که چطور می زنن یه کتاب رو نابود می کنن با کتابفروشی هایی که عملاً مونوپلی کردن و خیلی چیزا دیگه بدون ترس ازشون حرف زد دی:

کیوتو: الان چند سالی هست که ناشرها کمی پخش بهتر و به روزتری دارند، و اگر کتابی بد دیده میشه به سیاست‌های تبلیغی خود ناشر بیشتر ربط داره تا پخش کتاب .. کلا مگر چه قدر گردش مالی در کتاب هست که نیاز به یک مافیای به سبک ایتالیا داشته باشه.

ریسوا: پخشیا تو همه‌جا مهم‌ترینن. می‌تونن یه محصول رو کاملاً بایکوت کنن.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن