اردوغان: به پایان مهلت سوریه نزدیک شده‌ایم

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه در آخرین هشدار به نظام سوریه اعلام کرد که کشورش برای تحقق “امنیت” در ادلب مصمم است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسکای نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: ما به پایان مهلت داده شده به نظام سوریه برای عقب نشینی تا بعد از ایست‌های بازرسی ترکیه در ادلب نزدیک می‌شویم.

اردوغان گفت: ما آخرین هشدارها را درباره ادلب به نظام سوریه دادیم اما تاکنون هیچ نتیجه و پاسخی ندیده‌ایم.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین مدعی شد، کشورش برای تحقق “امنیت” در ادلب سوریه مصمم است.

وی گفت عملیات نظامی در ادلب موضوع مهم روز است و آنکارا هشدارهای نهایی در این باره را به سوریه داده است.

اردوغان در این اظهارات مقابل پارلمان ترکیه گفت که مذاکراتش با روسیه درباره ادلب نتایج رضایت بخشی نداشته و پاسخگوی خواسته‌های ترکیه نبوده است.

وی تاکید کرد که کشورش حتی با وجود ادامه مذاکرات با روسیه هم از ایجاد “منطقه امن” در ادلب دست نخواهد کشید.

اردوغان خاطر نشان کرد: ترکیه طرح عملیاتش در ادلب را آماده کرده و این اقدام یک روز پس از پایان مذاکرات روسیه و ترکیه در مسکو درباره ادلب صورت گرفت. ترکیه در رابطه با مساله ادلب طرح و برنامه خود را آماده کرده است، مثل تمام عملیات‌های گذشته می‌گوییم «شبی ناگهان می‌توانیم بیاییم».

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان اظهار کرد: سرنوشت ادلب را به نظام اسد و حامیان آن نخواهیم سپرد.

در این راستا ریاست جمهوری ترکیه پایبندی خود به توافق سوچی درباره سوریه را تاکید و اعلام کرد از اعزام نیرو به ادلب دست نمی‌کشد و نقاط بازرسی خود را در ادلب تغییر نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا صلاحیت اتخاذ هیچ گونه تصمیمی را درباره لیبی ندارد. به هر قیمتی که باشد مصمم به برقراری امنیت در ادلب برای مردم ترکیه و منطقه هستیم.

اردوغان تاکید کرد: سومین کشتی حفاری خود پس از فاتح و یاووز را خریدیم. این یک کشتی حفاری نسل ششم است که توانایی حفاری تا عمق ۱۱ هزار و ۴۰۰ متر را دارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن