آنچه که در خصوص برند سازی نمی‌دانید!

رپورتاژآگهی برندسازی

تا حالا شده برید داخل یک فروشگاه و بدون اینکه خودتون هم متوجه باشید، دنبال یک محصول خاص و یا کالای خاص باشید؟ این دقیقا تاثیر برند سازی بر روی ذهن مشتری است. 

در سال های اخیر ثبت برند و برند سازی به مهم ترین عامل رقابتی در بازارها تبدیل شده است. روزانه عده زیادی هستند که ثبت برند می کنند تا به دنبال رخنه در ذهن مشتری هستند. سرمایه گذاری های زیادی بر روی ثبت برند و برند سازی انجام می شود. شما به عنوان یک کاربر فضای مجازی، روزانه چند تبلیغ داخل گوشی خودتون مشاهده می کنید؟ یا اگر بازی می کنید، چند تا تبلیغ روی بازی گوشی شما باز میشه؟ اینها همه تلاش هایی است برای برند سازی که البته لازمه برند سازی هم ثبت برند بوده و هست.

اما از بین تعداد زیادی از تصاویری که به عنوان علامت تجاری یا همان برند ثبت می شوند، تنها برخی از آنها موفق می شوند. قطعا تمامی این افراد در زمان ثبت برند به موفقیت خود اطمینان داشته اند اما پس از مدتی با وجود اینکه سرمایه گذاری زیادی هم انجام داده اند اما به نتیجه دلخواه نرسیده اند.

دلایلی زیادی وجود دارد که ثبت برند الزاما باعث برند سازی و موفقیت در شهرت و اعتبار برند نمی شود که چند مورد از آنها را می توان به شرح زیر دانست:

  • اولین و مهم ترین دلیل عدم موفقیت در برند سازی، نداشتن شخصیت حقوقی لازم است. مشتریان به محصولاتی اعتماد می کنند که اصالت داشته باشند.  بدون ثبت شرکت و بدون داشتن شخصیت حقوقی نمی توان ادعا کرد که همه چیز سر جای خودش قرار دارد. هر چند برخی گمان می کنند ثبت شرکت، باعث پرداخت مالیات و هزینه های دارایی و غیره می شود، اما بیش از ۹۸ درصد از برند های موفق، متعلق به همین شخصیت های حقوقی هستند. افرادی که با ثبت شرکت، نه تنها مالیات می دهند بلکه با صدای بلند برند خود را تبلیغ می کنند. این وجه تمایز بسیار کلیدی در بین کسب و کارهای مختلف است. 

در واقع نباید انتظار داشت با ثبت برند به تنهایی اعتماد مشتری را هم به دست آورد. ثبت برند در کنار ثبت شرکت، اعتبار زیادی به برند می دهد. پشتوانه برندهای حقوقی از برند های حقیقی بسیار بیشتر است. 

البته این بدین مفهوم نیست که ثبت برند حقیقی مفید نیست، بسیاری از وکلا، مهندسین، پزشکان و غیره، با ثبت برند شخصی خودشان نیز شناخته می شوند اما برای محصولات و خدمات بزرگ نیاز به اعتبار بیشتری دارید و این با ثبت شرکت محقق می شود.

  • سرمایه گذاری نا مناسب از دیگر دلایل عدم موفقیت برند سازی است. نباید انتظار داشت تنها با ثبت برند یا ثبت علامت تجاری، به خودی خود این برند شناخته شود. یا اینکه نباید انتظار داشت برند در فضاهایی که مشتری آن محصول وجود ندارد رشد کند و شناخته شود. مثلا شما برای برند سازی برای لباس پسرانه نباید مدرسه دخترانه را انتخاب کنید. مانند بسیاری که برای معرفی محصولات اداری خود، بازی های کامپیوتری بچگانه را انتخاب می کنند.
  •  محدودیت یکی دیگر از دلایل عمده عدم موفقیت در برند سازی است. اگر شما خود را به یک محل، استان و یا حتی کشور محدود کنید نمی توانید برند خود را در خارج از این چارچوب معرفی کنید و مشتریان محدودتری خواهید داشت. بسیاری از شرکت های موفق ، اولین موفقیت های خود را در خارج از کشور خود به دست آورده اند و بعدا در کشور و شهر خود شناخته شده اند.  

برای خروج از محدودیت لازم است یک کارت بازرگانی دریافت کنید و در بیرون از ایران نیز تبلیغ کنید و برند سازی کنید. اخذ کارت بازرگانی نه تنها به کسب و کار شما اعتبار می دهد، بلکه به شما این امکان را می دهد که در محدوده بسیار وسیع تری شانس خود را برای شناخته شدن دنبال کنید. دریافت کارت بازرگانی بخصوص اگر با ثبت شرکت همراه باشد، در موفقیت برند سازی داخلی نیز تاثیر زیادی دارد زیرا مشتریان حساب ویژه تری روی شرکت های بین المللی می کنند. در نظر داشته باشید که دریافت کارت بازرگانی برای ثبت برند بین المللی الزامی است. بنابراین اگر قصد داشته باشید از حروف لاتین در برند خود استفاده کنید، باید ابتدا کارت بازرگانی دریافت کنید.

اگر به دنبال یک برند سازی موفق با هزینه کم هستید همین امروز با ما تماس بگیرید. موسسه حقوقی ویونا از معتبرترین موسسات حقوقی در ایران است که با در اختیار داشتن بهترین کارشناسان و وکلای ایران، می تواند در کنار ثبت شرکت و ثبت برند، موضوع برند سازی شما را تسهیل کند و یا اخذ کارت بازرگانی با مشاوره تخصصی به شما، مسیر بازاریابی و فروش بیشتر و برند سازی قوی تر را برای شما تسهیل کند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا