پاسخ صریح محمود صادقی خطاب به مدیرمسوول کیهان

پاسخ «محمود صادقی»، نماینده‌ی مردم در مجلس خطاب به حسین شریعتمداری، مدیرمسوول روزنامه‌ی کیهان را به نقل از کانال تلگرامی آقای صادقی می‌خوانید:

«به نام خدا

جناب آقای حسین شریعتمداری

مدیرمسئول روزنامه کیهان

باسلام

نظر به انتشار مطلب موهن و افترا آمیز در ستون یادداشت روز جریده‌ی کیهان مورخ ۵ اسفند ۱۳۹۸ با عنوان «راهی که نباید رفت» نسبت به اینجانب،خواهشمند است وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات توضیحات زیر در همان صفحه و ستون منتشر شود:

نویسنده یادداشت خود را چنین آغاز کرده است: «روزی که محمود صادقی با وجود اعلام استعفا از نمایندگی مجلس، شناسنامه به دست وارد ساختمان وزارت کشور شد و مجددا برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد؛ یکی از فعالان اصلاح‌طلب در فضای مجازی این اقدام او را نوعی ابتذال سیاسی خواند و نوشت: «امثال او رأی و خانه ملت را به ابتذال کشیدند.» اما این فقط صادقی نبود که علیرغم ژست استعفا؛ برای نامزدی انتخابات ثبت‌نام می‌کرد و خانه ملت را به ابتذال می‌کشید…»

اولا – چنانکه بارها توضیح داده ام اینجانب در واکنش به موانعی که برای تعدیل قیمت بنزین، که موردنظر هر سه فراکسیون سیاسی مجلس بود، و نیز در اعتراض به ریختن خون مظلومانی که در واکنش به این تصمیم نابهنگام دست به اعتراض زده بودند، تصمیم به استعفا گرفتم، اما پس از مشورت بنابر خرد جمعی و با لحاظ حساسیت شرایط کشور، جلوگیری از تشدید التهاب و جلوگیری از سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه، از اعلام رسمی و پیگیری آن منصرف شدم. هنگام ثبت نام نیز به رغم تردیدهای فراوان باز هم با مشورت و خرد جمعی اقدام کردم که به مدد الطاف خفیه الهی صلاحیتم مورد تأیید قرار نگرفت. البته کیهان که اینک به خاطر ثبت نام کردن افترا می‌زند، اگر ثبت‌نام نمی‌کردم هم قطعاً به‌گونه‌ای دیگر تهمت و افترا می‌زد.

ثانیا- نویسنده به روش مألوف کیهان، بدون اینکه به مأخذی ارجاع دهد، از زبان « یکی از فعالان اصلاح‌طلب در فضای مجازی» نقل کرده است: «امثال او رأی و خانه ملت را به ابتذال کشیدند.»؛ یقینا این به اصطلاح فعال اصلاح‌طلب ساخته و پرداخته ذهن قلم به مزدان مکتب «باهتوهم» است که با خرج بیت المال ظرف قریب چهارسال اخیر بارها با کنایه و تصریح انواع بهتان و توهین را نثار اینجانب کرده است. کافی است کلیدواژه‌ی «محمود صادقی» را در وب سایت کیهان جستجو کنید تا صدها خروجی مشحون از افترا و کذب و توهین علیه اینجانب را بیابید که هر یک مطابق قانون مستوجب تعقیب کیفری است و اینجانب به خاطر احترام به آزادی مطبوعات و نیز بنابر توصیه حکیمان به خاموشی در برابر ابلهان تاکنون از شکایت خودداری کرده ام. البته اینجانب مفتخرم که جستجوی کلیدواژه‌ی «محمود صادقی» در دیگر وب سایت‌ها غیر از کیهان خروجی‌هایی همچون مطالبه‌ی شفافیت مالی از مسئولان در قوای سه‌گانه بدون ملاحظات سیاسی و جناحی و تذکر به رعایت احکام شرعی و قانونی و پیگیری مطالبات و رهنمودهای رهبری در زمینه‌ی مبارزه با اژدهای هفت‌سر فساد و دفاع از حقوق شهروندان و صدای بی‌صدایانی چون اقلیت‌ها، قربانیان بی گناه مظنون به ترورهای هسته‌ای، دانشجویان ستاره دار محروم از تحصیل، کودکان آزاردیده‌ی جنسی، کارگران اخراجی معدن طلای آق‌دره، هپکوی اراک و نیشکر هفت‌تپه، معتادان گود هرندی و حاشیه نشینان و جوانان معترض جان به لب‌رسیده‌ای که در اثر سیاست‌های غلط اقتصادی امیدی به آینده ندارند که فرومایگان پرورش یافته در مکتب کیهان ریختن خون انها را «حجامت نظام» نامیدند، پیدا نمی کنید.

ثالثا – نویسنده در این یادداشت که آکنده از اتهام‌ و افترا و نمونه‌ی بارز بی‌تقوایی سیاسی است، اینجانب و جریان اصلاحات را متهم به «بی‌تقوايی سياسی» کرده و نوشته است: «برخی هواداران جوان این جریان آن را «ابتذال» توصیف کنند اما شاید بهتر باشد به جای واژه «ابتذال» برای توصيف اين كج رفتاری از عبارت «بی‌تقوايی سياسی» استفاده كنيم.»؛ اگر شما بویی از تقوای سیاسی برده بودید و به اقدامات اینجانب برای اصلاح فرآیندهای فسادزا صرفاً از دریچه‌ی تنگ سیاسی نگاه نمی‌کردید، حداقل پس از اثبات ادعاهای اینجانب در مبارزه با فساد، اندکی به خطاهای خود و به حقیقتی که به لطف خداوند بزرگ در مسیر سخت و ناهموار مبارزه با فساد بارها مانند روز عیان و مکشوف شد اذعان و اعتراف می ‌کردید.

رابعا- اینجانب از پذیرش و اعتراف به خطاها و قصور و تقصیرهای خود ابایی ندارم و همواره بر ضرورت آسیب‌‌شناسی جناح مورد علاقه‌ی خود تأکید کرده ام؛ خطاها و آسیب‌هایی که در کنار موانع و چالش‌ها و سناریوسازی‌های پیچیده‌ی بیرونی، هر یک سهمی در نزول بی‌سابقه‌ی نصاب شرکت‌کنندگان در انتخابات و به تبع آن پیروزی ظاهری لیست رقیب در میدانی تقریبا خالی از رقیب داشته است. در همینجا از همه‌ی احزاب و شخصیت‌های محترم جبهه‌ی اصلاحات دعوت می‌کنم که از فرصت گرانبهای دوری از کرسی‌های قدرت ظاهری به راهبردها و خط‌مشی‌هایی بیاندیشند که به‌جای استمرارطلبی، معطوف به هویت مردمی و تحول‌خواهانه‌ی جریان اصلاح‌طلبی باشد.

در پایان اینجانب «راهی که نباید رفت» را از نگاه خودم چنین به منتخبان یادآوری می‌کنم:

منتخبان گرامی انتخابات ۲ اسفند ۹۸ از هم اکنون مراقب شمارش معکوس دوران نمایندگی خود تا اسفند ۴۰۲ باشید و به تعبیر رهبر انقلاب «فقط وامدار سوگندی باشید که خورده‌اید». راهی که نباید رفت به فراموشی سپردن سوگند نمایندگی مردم و گوش سپردن به اربابان زر و زور است. بدانید وامداری به این سوگند است که به شما تقوای سیاسی و مصونیتی اعطا می‌کند فراتر از مصونیت پارلمانی مقرر در اصل نادیده گرفته‌شده‌ی ۸۶ قانون اساسی و به شما قدرت و نفوذ کلامی می‌دهد که بتوانید طبق آموزه‌ی امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) «حق را بگویید ولو آنکه تلخ باشد». اگر به این سوگند وفادار باشید تمام دشواری‌های این راه برایتان آسان خواهد شد و پس از پایان شمارش معکوس چهارساله، حتی اگر نتوانید از فیلتر شبکه‌ی نظارت عبور کنید یا به هر دلیلی دوباره خود را در معرض رأی مردم قرار دهید، احساس شکست نخواهید کرد.

محمود صادقی

نماینده مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی

۵ اسفند ۹۸»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

   1. از اسمی که برا خودت گذاشتی معلومه. چندین برا ترور رفت از ایت الله العظمی بروجردی مجوز بگیره دیگه راهش نمی داد اون مرد بصیر.

    3
    2
   2. درست گفتی : آره : بازجو بوده (همون دوستتون). خودت هم درست گفتی : آفرین. ضمنا تو نباید بازجو رو بعنوان بدی نام ببری بلکه باید افتخار آمیز ازش یاد کنی دیگه. غیر از اینه ؟! چطور غیر از اینه ؟! در دو خط توضیح دهید !

    4
    2
   3. میخوای بدونی چه جور کسی ام : راضی به مرگ و گرسنگی و درد کسی نیستم چه معترضان آبان، چه کارگرهای بی نان، چه توی بی وجدان : انسانم آرزوست

    9
    1
 1. چرا کیهان در هر جرمی آزاده آقای رئیسی مردمی و عدالتخواه انشا ء ا… و نه قدرتمندپرور ؟!

  13
  10
 2. فک می کنن ویروس کرونا انتخابات را بی رونق کرده، ولی من فکر نمی کنم حاج آقای جنتی کرونا گرفته بوده موقع بررسی صلاحیت ها! چون در اینصورت کل اعضای محترم شورای نگهبان باید الان در قرنطینه می بودند

  7
  4
 3. محمود صادقی وکیل الدوله مجلس با فرار به جلو و توهم فکر می کند می تواند خساراتی را که ایشان و هم پیاله هایشان در این مجلس به ملت بیچاره ایران زده از یاد بزداید. کسی که علنا تلویزیونهای معاند به عنوان تکیه گاه خود از او یاد می کند.

  11
  18
  1. تلویزیون معاند ؟! خوبی ؟! دشمن پنداری همه و جنگ با دنیا تا کی ؟!
   آینه چون نقش تو بنمود راست / خود شکن آیینه شکستن خطا است

   14
   4
   1. دوست عزیز دشمن این مردم کسانی مثل خاوری هستند که تا قبل از رفتن ریش چندکیلویی و چفیه یاسر عرفاتی به گردن می انداخت و شما هم به او افتخار می کردید.نه بزرگانی چون صادقی . گرچه ایندگان در مورد حرفهای من و شما قضاوت خواهند کرد

 4. چرا؟چرا؟واقعا چرا باید وقت وانرژِی ها صرف پاسخ به هجویات مشتی عمله فساد(از سیاسی تا اختلاس وچپاولگری و برادران قاچاقچی و….)نمود؟؟؟؟؟

  16
  3
 5. آقای صادقی خیلی حق جوهستی ومی خواهی به اصطلاح بافسادمبارزه کنی چرادرمورددروغهای روحانی موضعگیری نمی کنی.آره واقعافراربه جلو

  7
  8
 6. آقای محمد صادقی یکبار درباره فساد اصلاح طلبان حرفی به میان نیاوردی الان مردم جوابتان بخوبی در ۲اسفند دادن میخوای بازم بگید رای شما رو دزدیدن
  مردم دیگه از شما تنفر دارند

 7. اقبال محمود صادقی و علی مطهری به کل ادوار ( ساله مجلس می ارزد، شماها از مردم رای اعتماد گرفتی ،بماند ی سری پادوهای امتال بازجو و…. به شما بد بی راه میگفتند،اصل اکثریت ملت هست که شما در پیش ملت روسفید شده اید،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن