درخواست دبیرکل کانون زندانیان سیاسی از رئیسی: آزادی موقت زندانیان

علی حسینی دبیرکل کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه نوشته است: یقین داریم اقدام مبرم و شجاعانه‌ی دستگاه قضا و در این لحظات سرنوشت ساز، برای آزادی موقت اکثریت زندانیان در چارچوب قانون، به کنترل بهینه ویروس کرونا کمکی شایان و از بروز فاجعه‌ای انسانی خواهد کاست.

متن این نامه که به انصاف نیوز ارسال شده است در پی می‌آید:

به نام بخشاینده هستی بخش

حضرت حجت الاسلام رییسی، ریاست محترم قوه قضاییه،

با سلام و تحیات،

در شرایطی که گسترش پر شتاب ویروس کرونا، جامعه جهانی و از جمله کشورمان را مورد تهدید قرار داده است برعهده هر یک از ماست که به تناسب توانایی و در خیزشی جهاد گونه به مهار بیماری و به یاری آسیب دیدگان بشتابیم. آنچه که اکنون بر دشواری‌های بیماری می‌افزاید نگرانی و نا آمادگی روانی عمومی در رویارویی با این بحران است. البته که براین باوریم مردم سرزمین ما و به گواه تاریخ طولانی خود و با اتکال به آفریدگار توانا و همیاری و همبستگی ملی، از این آزمون بزرگ نیز سر بلند برون می‌آیند. بی تردید نقش دستگاه قضایی در پاسداری از عدالت اجتماعی و برون رفت از چنین بن‌بست‌هایی انکار ناپذیر است.

جناب آقای رییسی!

ما اعضای کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب به‌مثابه گواهانی زنده از دوران ستم شاهی، همواره با مرور خاطرات تلخ دوران اسارت خود زیسته‌ایم. خاطراتی که یاریمان داده تا که گوهر آزادی را بیش از پیش قدر دانسته و آن را برازنده‌ی تمامی انسان‌ها بدانیم. پس بیهوده نیست اگر بنا به سهم خود در سنگ بنای انقلاب، از همان آغاز آرزو داشته باشیم که ای‌کاش دیوار زندان‌ها برای همیشه فرو ریخته و زمینه‌ای برای باز سازی و تداوم آنها هرگز فراهم نیاید. در این کوران بی‌امان نیز انبوه زندانیان بی‌دفاع در برابر ویروس کرونا و دلهره فرساینده خانواده‌هایشان در هر دو سوی دیوارهای زندان، ما را نیز و بنا به خاطرات پیشین بی قرار کرده است.

یقین داریم اقدام مبرم و شجاعانه‌ی دستگاه قضا و در این لحظات سرنوشت ساز، برای آزادی موقت اکثریت زندانیان در چارچوب قانون، به کنترل بهینه ویروس کمکی شایان و از بروز فاجعه‌ای انسانی خواهد کاست. چنین اقدامی در خصوص آن جمع از زندانیان که به دلائل امنیتی، سیاسی و عقیدتی از موهبت آزادی محروم شده‌اند چه بسا گامی بزرگ‌تر در راستای آشتی ملی تلقی می‌شود. بی تردید در این روند نیکو، هم سایه شوم بیماری در زمین و هم پرواز کرکس‌های جهانخوار در آسمان کشورمان جای خود را به انسجامی فراگیر خواهد داد. امید آن داریم به پاس این اقدام خداپسندانه و در طلیعه‌ی سال نو، مردم کشورمان با زمزمه‌ی آیه شریفه “عسی ان تکرهو شیئا و هو خیرلکم” به پیشباز بهارانی پر برکت بروند.

علی حسینی دبیرکل کانون زندانیان سیاسی، هشتم اسفند ۱۳۹۸

نامه‌ی خانواده‌ی چند زندانی به مسئولان قضایی

تشکیل کمیته‌های سلامت در زندان‌ها برای پیشگیری از کرونا

انتهای پیام

برچسب ها

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن