«حکمرانی هوشمند» تنها راه پیش روی حکومت

جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأکید کرد: سرعت تحولات و تغییرات ارتباطات و فناوری اطلاعات دنیایی غیرقابل‌پیش‌بینی را حتی برای آینده نزدیک متصور کرده است و حتی مفهوم حکمرانی را تغییر داده به‌گونه‌ای که «حکمرانی هوشمند» تنها راه پیش روی دولت‌ها و حکومت‌ها قرارگرفته است.

به گزارش سیتنا، محمدجواد آذری جهرمی در آستانه سالروز تأسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیام تبریکی صادر کرد.

متن کامل این پیام به این شرح است:

اهمیت نقش و جایگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات به حدی رسیده است که برای زندگی روزمره همه اقشار مردم امری کاملاً عادی و لازم محسوب می‌شود.

سرعت تحولات و تغییرات ارتباطات و فناوری اطلاعات دنیایی غیرقابل‌پیش‌بینی را حتی برای آینده نزدیک متصور کرده است و حتی مفهوم حکمرانی را تغییر داده به‌گونه‌ای که «حکمرانی هوشمند» تنها راه پیش روی دولت‌ها و حکومت‌ها قرارگرفته است.

نسل پنجم تلفن همراه، اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، تحلیل کلان داده‌ها و بسیاری رویکردهای جدید تصویر آینده زندگی را تغییر خواهند داد و به همین جهت تحقیق و پژوهش در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بایستی با سرعتی بیشتر از انتظار جامعه حرکت کند تا بتواند پیشران توسعه و نوآوری باشد.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با قدمت ۴۹ ساله، نقش مؤثری در پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در برهه‌های مختلف ایفا کرده و امروزه به یکی از مراکز علمی پژوهشی مؤثر در ارتقاء فناوری‌های نوین ارتباطی تبدیل شده است.

انتظار می‌رود پژوهشگران، محققان و کارکنان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام تلاش و جدیت خود را برای به‌روزرسانی علم و دانش و حرکت بر لبه فناوری‌های نوین به کار بندند و با استفاده از ظرفیت سایر مراکز علمی و دانشگاهی و هم‌افزایی دانش، نویدبخش آینده‌ای روشن برای فعالین ICT و مردم عزیز کشورمان به‌عنوان کاربران نهایی باشند.

بسیار تمایل داشتم که هم‌زمان با سالروز تأسیس این پژوهشگاه ضمن بازدید و گفت‌وشنود رودررو با اندیشمندان و محققان در برنامه افتتاح برخی پروژه‌ها نیز در پژوهشگاه حضور یابم که با توجه به‌ضرورت رعایت مسائل بهداشتی اخیر و توصیه به عدم انجام نشست‌های عمومی، میسر نشد.

دهم اسفندماه سالروز تأسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به همه کارکنان، پژوهشگران و مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تبریک می‌گویم و امیدوارم با تلاش همه شما، هم گام با شتاب حاکم بر پیشرفت فناوری، سربلندی روزافزون ایران عزیزمان را نظاره‌گر باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن